המלצות לבחירת עגלה

ברכישת מוצרי תינוקות, המוצר שיש להפנות אליו את מירב תשומת הלב הוא ללא ספק - עגלת התינוק. השימוש בעגלה הוא שימוש יום-יומי ודינמי המלווה אתכם בסיטואציות רבות: בהליכה הכרוכה לעיתים בטלטלות, בנסיעה ברכב המחייבת קיפול ובנדנוד לצורך הרגעה.מאת: מירי שילר מנהלת חנות מוצרי תינוקות mamyshops מנהלת פורום צרכנות בפורטל mamy


המלצות לבחירת עגלה

ברכישת מוצרי תינוקות, המוצר שיש להפנות אליו את מירב תשומת הלב הוא ללא ספק - עגלת התינוק. השימוש בעגלה הוא שימוש יום-יומי ודינמי המלווה אתכם בסיטואציות רבות: בהליכה הכרוכה לעיתים בטלטלות, בנסיעה ברכב המחייבת קיפול ובנדנוד לצורך הרגעה. מסיבה זו ובהנחה שהעגלה תשרת אתכם גם בילד הבא, מומלץ לשים לב למספר נקודות:

 

1. חשוב שתפעול העגלה יהיה קל ונוח כדי לאפשר קיפול מהיר טרם העלייה לאוטובוס או לפני הנסיעה במכונית (המחייבת קיפול והנפה של העגלה לתא המטען של הרכב).

 

2. על העגלה להיות קלה באופן יחסי: למשל, עגלת שכיבה קלה צריכה לנוע בין 12-8 ק"ג.

 

3. חשוב להקפיד שהעגלה היא בעלת תו תקן של מכון התקנים הישראלי הכולל את שם הדגם.

 

4. מומלץ להקפיד שהמשטח עליו שוכב התינוק הוא בגודל המקסימלי וכי העגלה מגיעה למצב שכיבה של 180 מעלות, כדי לאפשר לתינוק לשכב גם על הבטן. חשוב לבדוק ששטח השכיבה או הישיבה קשיח אולם מרופד היטב מכל צדדיו ושאין פתחים שמאפשרים לו לשלשל את ידיו החוצה.

 

5. חשוב שהחברה בה אתם בוחרים תהיה בעלת ניסיון ומוניטין בשוק העגלות.

 

6. זכרו שיש להחליף ריפוד, גגון, או גלגלים לאחר מספר שנים ולכן חשוב לבדוק שברשות החברה בה בחרתם יש מלאי חלקי חילוף גם מדגמים קודמים.

 

7. אם ברצונכם לחבר סלקל לשלדת העגלה, חשוב להשתמש במתקן מקורי ייעודי ולא באלתור – זאת כדי לשמור על בטיחות ולאפשר מעבר נוח של התינוק בלי להטריד את מנוחתו

 

8. הקפידו כי ריפודי העגלה ניתנים להסרה לכביסה ולשטיפה.

 

9. הקפידו כי לעגלה בולמי זעזועים טובים, לנוחיות הנסיעה.

 

10. בדקו שחגורות הבטיחות של הילד הינן בעלות 5 נקודות: רצועות כתפיים, מותניים ומפשעה.

 

11. הקפידו כי גגון העגלה מגן על התינוק מפני השמש בצורה טובה ויעילה.

 

12. הקפידו לקבל תעודת אחריות לעגלה

בטיחות

הקפידו על כללי בטיחות בסיסיים - לעולם אין להשאיר את התינוק ללא השגחה, יש לחגור את התינוק תמיד ובכל מצב.

 

יש להימנע מתליית שקיות כבדות על העגלה בכדי למנוע התהפכות או אובדן שיווי משקל.