טראומת לידה והשפעתה על התינוק - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טראומת לידה והשפעתה על התינוק

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 22.08.2012

מקרים רבים העשויים להטביע חותם על התפתחות הילד, מקורם עוד בהיריון. קיימים אירועים במהלך הלידה אשר משפיעים בצורה זו או אחרת על העובר והתינוק המתפתח.מאת: הדר מסלטון


טראומת לידה והשפעתה על התינוק

יותר ויותר מחקרים מצביעים על כך שטראומות בתקופה העוברית ובלידה משפיעות על הדרך בה אנו מתייחסים לעצמנו ולעולם. הפרעות שינה, קשיים ביניקה, בכי בלתי פוסק ובעיות בוויסות החושי, הפרעות קשב והיפראקטיביות ואף בעיות התפתחותיות ותקשורתיות חמורות - כל אלה מיוחסים במקרים מסוימים לחוויית הלידה, ולעיתים גם לחוויית ההריון של האם. בעיות אלה, עלולות להופיע בשנה הראשונה של התינוק.

מהי טראומת לידה בקרב תינוקות?

תהליך הלידה לעיתים, יכול לגרום לבעיות פיזיולוגיות ונוירולוגיות של הרך, אך יכול גם לגרום בעיות רגשיות, שאת בעיות אלו, הרופאים אינם רואים.  לטיפול בבעיות רגשיות כגון אלה, התפיסה ההוליסטית מציעה להורים ולתינוקות תהליך ריפוי מהחוויה הטראומטית, ובעיקר כמה שפחות מתח והרבה רוגע.

 טיפול באמצעות המערכת הקרניו סקראלית:

לאחר הלידה, קורה תהליך ובו העצמות, הרקמות והסחוסים המרכיבים את הגולגולת עוברים המון שינויים. לעיתים, בשל תנוחות לא נכונות ברחם או לידה קשה, התינוק עלול להיוולד כשהוא סובל מחוסר איזון בין עצמות הגולגולת, החוליות והאגן. בבדיקה רפואית רגילה לא ניתן לזהות חוסר איזון זה.

 תרפיית קרנו-סקראל הינה תרפיית מגע מאד עדינה ומתאימה אף לתינוקות בני-יומם. באמצעות הקשבה לדופק התוך-גולגולתי ניתן לשחרר חסימות מהגוף ואף לאפשר תזוזה תקינה ובריאה של עצמות הגולגולת. ההתמקדות היא בעיקרה בהקשבה ללא התערבות חיצונית של המטפל בד"כ.

בלידות ארוכות מן הרגיל, בהן התינוק משתהה זמן ארוך במעבר הרחם, ישנם מצבים בהן עצמות הגולגולת נותרות חופפות ולא חוזרות לעצמן בצורה טבעית, ובאמצעות טיפול קרניו-סקראל ניתן להחזיר את העצמות למקום הטבעי שלהן.
בעיות נפוצות אצל תינוקות הנגרמות עקב חוסר איזון הינם: רפלקס יניקה חלש, קשיים בהחזקת הצוואר והגפיים.

תוצאות הטיפול:

ענת שיינמן, מטפלת ע"י המערכת הקרניו סקראלית, מסבירה כי בד"כ בעזרת הבכי והמציצה, חוזרות עצמות הגולגולת למצבן הנורמלי, אך כשהן לא, מערכת הקרניו סקראלית, תומכת ומזרזת את הריפוי הטבעי של הגוף.

אפשר לחוש בתנועה בכל מקום בגוף, אבל בעיקר בגולגולת ובאגן, המקומות שבהן מתחברות רקמות עדינות שמחזיקות את המוח וחוט השדרה במקומם. בעזרת המגע העדין של המטפל, כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, מתחילים לעבוד, והגוף מתחיל לרפא את עצמו.

תרפיית קרניו סקראל הינה תרפיה חיונית לתינוק הרך, בכדי למנוע בעתיד סימפטומים שעלולים ללוות את התינוק, ואף למנוע בעיות פיזיות או רגשיות עתידיות.

טיפול באמצעות דיקור סיני:

אחת משיטות הטיפול המרכזיות ברפואה הסינית, המבוססת על ניסיון בן אלפי שנים.  הדיקור מאפשר "להנחות" את הזרימה האנרגטית בגופנו ולהעצים את כוחו של הגוף בתהליך הריפוי העצמי. הרפואה הסינית נחשבת לכלי טיפולי יעיל ופשוט בילדים. דרך 'העיניים הסיניות' ובעזרת הטכניקות של הרפואה הסינית, ניתן ללוות את הילד בצמיחתו מרגע לידתו (ואף לפני) ועד הפיכתו לבוגר.

הדיקור בתינוקות מתבצע בעזרת מחטים דקות מאוד, עדינות, סטריליות וחד פעמיות משך הדיקור קצר מאוד ותלוי בגיל הילד ובתגובתו לטיפול.
הדיקור עצמו אינו כואב, למרות שרוב הילדים מרגישים את חדירת המחט ואת זרם האנרגיה המשתחררת כתוצאה מחדירתה.

טראומת לידה, כמו כל טראומה אחרת, פוגעת בכל אדם במקומו החלש ביותר.

האיבר החלש באדם, זהו המקום הדורש זיהוי ואבחון כדי לחזק את העניין מהשורש. לכל אדם יש מקומות בהם הוא חלש יותר כמו שיש מקומות בהם הוא חזק יותר. זיהוי המקום, מבחינה פיזיולוגיות ונפשית, יעזור למטפל לבחור כיצד לחזקו.

תוצאות הטיפול:

יוסי לוי, מטפל בכיר בדיקור סיני ומומחה בבעיות ילדים ותינוקות מספר שישנן הגדרות כלליות הטוענות שלזמן האירוע, לידה במקרה זה, יש משקל מכריע על התינוק, אך ישנן דעות מוצקות יותר, בהן כל אחד "לוקח" את האירוע למקומו החלש ואז האיבר הפנימי המדובר מעיד על חוסר משמעותי.
איזהו האיבר החלש בכל אדם? זה המקום הדורש זיהוי ואבחון.
טיפול בתינוקות בעזרת דיקור יודע לכוון ולחזק את האיבר הפנימי הסובל מהטראומה ולכן יש לחזק אותו באופן היעיל ביותר.
מחקרים רבים יודעים להראות את יעילות הדיקור בתינוקות ובכל המחלות השונות מהם סובלים בשנותיהם הראשונות.

טיפול באמצעות רייקי:
טיפול באמצעות אנרגיית הרייקי היא שיטת טיפול עתיקה המתבצעת ע"י הנחת ידיים על הגוף במטרה לעזור לאדם לטפל ולרפא את עצמו.רייקי זוהי אנרגיה בעל היכולת לזרום באנשים, בעלי חיים, צמחים ואפילו באבנים.

לתינוקות אין בעיה להתחבר לרייקי משום שהם מתחברים לחוויה ולרייקי בצורה טבעית, ותופסים זאת טוב יותר מאתנו המבוגרים מאחר ולתינוקות אין משקעים מהעבר. ההתחברות לאנרגיה והתחושה אליה, נמצאת אצלם ברמה של כל תא בגופם הקטן, וזאת משום שהם אינם חסומים וסוחבים איתם טראומות מהעבר כמו המבוגרים.

בעת הטיפול באמצעות הרייקי, המטפל מהווה מעין "צינור" שדרכו זורמת אנרגית החיים לתינוק.

העברת הרייקי למטופל, מאזנת את האנרגיה שבגופו וכך מאפשרת לו להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו.

תוצאות הטיפול:

הטיפול בתינוקות נמשך לא יותר מרבע שעה, וכמו הטיפול במבוגרים, גם הוא נעשה ע"י מגע ידיים.

ז'אנין ינאי, מטפלת באמצעות רייקי כבר שמונה שנים, מסבירה את הטיפול בתינוקות באמצעות הרייקי ואומרת כי הטיפול המומלץ אצל תינוקות, כאשר אין אנו יודעים מה בדיוק יש לו, הוא טיפול דרך מגע בכפות הרגליים. דרך כפות הרגליים זורמת אנרגיה של רוגע, אור ואהבה לשאר הגוף.

טיפול דרך מגע בברכיים, זהו טיפול נפוץ כי שם מתרכזים הטראומות, החרדות והפחדים.

היא מציינת כי רייקי זוהי שיטה המטפלת גם בבעיות פיזיות, וגם בבעיות נפשיות.

טיפול באמצעות איזופתיה הוליסטית:

ההומיאופתיה הקלאסית טוענת כי לכל אדם כוח חיים המנהל, מחייה ומשמר את בריאותו כפי שבאה לידי ביטוי בכל מישורי החיים: מנטלי, רגשי ופיזי. כאשר כוח חיים זה נפגע על ידי כוח אנרגטי עויין לחיים, מופרת ההרמוניה וכתוצאה מכך מופיעים סימפטומים עליהם מתלונן האדם. המקור היחידי לסימפטומים מהם סובל האדם הוא הקלקול האנרגטי בכוח החיים שלו .

הטיפול מבוסס על חוקי הטבע, ללא תרופות כימיות וללא שום תופעות לוואי. הטיפול מותאם לכל אחד, לפי המאפייניו הייחודיים שלו ולפי הבעיות מהם סובל.

הטיפול מתחיל בראיון מעמיק בו האם מספרת על הבעיה העיקרית של תינוקה. במקרים מסוימים בהם לא מתקבלת תמונה ברורה של הסימפטומים, ישנו מכשיר אובייקטיבי המאפשר קבלת רמדי המכילה שדה אנרגטי הזהה לשדה האנרגטי של המטופל. לבסוף מתקבלת בעזרת מכשיר דגימה מהשדה האנרגטי של התינוק וממנה מכינים את הרֶמֶדִי שלו.

הרמדי (שדה אנרגטי המתקבל לאחר שהמטופל מספר על  הסימפטומים מהם הוא סובל) נשמרת בבקבוק קטן המכיל אלכוהול רפואי ממנו האם מדללת מספר טיפות בחצי כוס מים ומשקה את תינוקה על פי הנחיית המטפל. המשך הטיפול מתבצע בפגישות מעקב הנערכות כל 4-8 שבועות.

תוצאות הטיפול:

משה שמאי, מטפל באיזופתיה ובעל קליניקה, מסביר כי הטיפול בתינוקות ובילדים, מהיר יחסית למבוגרים, ולרוב ביכולתם של התינוקות לרפא את עצמם בקצב מהיר יותר מאשר המבוגרים.
הרמדי האיזופתית מתקבלת בצורה של טיפות אותן יש למהול במים ולשתות על פי הנחיות האיזופת.

טיפול באמצעות פרחי באך:

פרחי באך הינם 38 תמציות המכוונות למכלול הבעיות הרגשיות של האדם תפקידם לאזן נפשית-רגשית, גופנית ואנרגטית. כל תמצית מטפלת בסוג מסוים של בעיה והמטפל מתאים למטופל שלו את התמצית המתאימה לו.

הטיפול בתינוק אפשרי במספר דרכים: בנטילה רגילה, כלומר הזלפת הטיפות ישירות לפיו של התינוק, או ע"י הוספת 4 טיפות לבקבוק מים של התינוק המכיל מים מינראלים או רתוחים.

במקרה של תינוקות יונקים, האם יכולה להזליף 4 טיפות על הפטמה והתינוק יינק ממנה את התמצית או לחילופין, האם תיקח בעצמה את התמצית המתאימה לתינוקה והוא יקבל את הטיפול דרכה - ביניקת חלב אימו .

תוצאות הטיפול:

אורלי גוטמן, נטורופתית במקצועה, מספרת מניסיון, כי תינוקות מגיבים לטיפול במהירות ומרוויחים ממנו מאוד. בשל היותם רכים ותמימים הם פתוחים לטיפול, נקיים מחסימות ומטראומות שעברו במהלך השנים להבדיל ממבוגרים, ולכן מתאפשרת זרימה טובה ויש חיבור ישיר ומדהים לתמציות שהותאמו.  הטיפול בטוח ואין סכנה של תופעות לוואי.

פרחי הבאך עדינים וללא חומרים כימיים. הטיפול בהם מרגיע, מביא לאיזון פנימי ושלווה נפשית.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו