בפעם הראשונה לגן הילדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בפעם הראשונה לגן הילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 23.03.2005
בפעם הראשונה לגן הילדים
מאת : רחל קנופ 

תמיד יש פעם ראשונה ובדרך כלל היא לא קלה.
כאשר הילד נכנס לגן הילדים בפעם הראשונה למעשה הוא נכנס למבוך שהוא לא מכיר.
הכל חדש עבורו , הגננת, הסייעת והילדים ולוקח זמן עד אשר הוא מרגיש "כמו בבית".


בפעם הראשונה לגן הילדים
מאת : רחל קנופ 
תמיד יש פעם ראשונה ובדרך כלל היא לא קלה. כאשר הילד נכנס לגן הילדים בפעם הראשונה למעשה הוא נכנס למבוך שהוא לא מכיר. הכל חדש עבורו , הגננת, הסייעת והילדים ולוקח זמן עד אשר הוא מרגיש "כמו בבית".

על מנת שילדינו יחושו בטוב בגן מכל הבחינות, אנו כהורים יכולים לתרום רבות לכך. לפני הליכתו לגן נוכל להראות לו את מבנה הגן, את הגננת ולעיתים גם ילדים חדשים והכל בתיאום עם הגננת כך שביום הראשון לגן לא יחוש בהלה אלא ילך בביטחון ויידע היכן הפינות השונות ולא יחוש כלל זרות כלשהי. כמו כן נוכל להרשות לילד לקחת צעצוע שלו שייתן לו בטחון, לדאוג שיגיע שבע לגן על מנת שיבוא יותר רגוע, אך הדבר שיכול הילד לספוג ולהפנים ממש בעת הזו לקראת ההליכה לגן, הוא להקריא לו סיפורים הדנים בפרידה מן ההורים והליכה לגן בשמחה.

תהליך הפרידה מן ההורים בפרט ומן הבית בכלל והסתגלות למסגרת של גן הוא תהליך מאוד חשוב בגדילתו של הילד מבחינה רגשית ונפשית. חשוב להבין זאת וחשוב לאפשר לו להיפרד בהרגשה של בטחון ואהבה. חשוב מכל שיידע כי הוא חוזר לזרועות הוריו כשהוא בא הביתה מן הגן.

כל זאת להזכירכם שספרים בנושא יכולים מאוד להרגיע ולעזור לאותו ילד שברוב המקרים יזדהה עם הסיפורים וישליך זאת לגבי המקרה הפרטי שלו.

ישנם ספרים מאוד מוצלחים העוסקים בהיכרות עם החדש, עם מסרים חינוכיים חברתיים ורגשיים בשילוב עם פעילות תנועתית כלומר משחק עם הילד ואחד מהם הכתוב בצורה כה משעשעת ומעניינת הוא "מי הזיז את הגבינה שלי" לילדים !!! מאת ד"ר ספנסר ג'ונסון".
למקרא ספרים אלו אנו למדים איך אפשר להתמודד עם שלבי החיים בצורה יצירתית הנותנת מציאת פתרון לבעיות וכל דמות בספר מגיבה בצורה שונה המלמדת אותנו משהו. זהו ספר שרישומו הוא עמוק לאורך ימים והוא טוב מאוד גם למתבגרים וכן לבוגרים.

ישנם גם ספרים / מילונים בהוצאת כינרת המראים לפעוטות חפצים שונים מ- גן הילדים והמלמדים אותם להכיר את הגן ואת תוכנו כך שברגע הגיעם לגן יידעו להכיר את החפצים והביטחון העצמי שלהם ייגבר. ישנם ספרים המתארים את ילדי הגן וחוויותיהם ואין דבר יותר מושך מאשר לקרוא ולדעת שבגן הילדים חווים ימי הולדת , מסיבות גן וחגיגות חגי ישראל כמו "הגן שלי הכי הכי". בספר ניתן גם לשלב פרטים אישיים, תמונות וציורים של כל ילד וילד וכך ייהפך למזכרת נפלאה מגן הילדים הראשון וזאת לזכותה של הסופרת קורה גלעדי בהוצאת קוראים.

בסיכומו של עניין, בבגרותנו תמיד אנו זוכרים את הגן הראשון, את הגננת הראשונה ואת הילדים לדורי דורות אז מדוע שלא נעזור לילדינו להיכנס לגן ברגל ימין, להעשיר אותם באהבה ובשמחה ובספרים נפלאים...


למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו