התפתחות קוגניטיבית - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התפתחות קוגניטיבית

 • למה חשוב להתחיל לימודי אנגלית כבר בגילאים צעירים?

  למה חשוב להתחיל לימודי אנגלית כבר בגילאים צעירים?

  פורסם ב: 10.11.2021

  כאשר מדברים על הצורך לרכוש ידע באנגלית כבר בגילאים צעירים, כמובן, שלא מתכוונים לשליטה ברמה של בוגרי תואר ראשון באנגלית. אלא בעיקר ביכולות להבין ולדבר את השפה – ובשלבים מתקדמים יותר גם ברמת קרוא וכתוב. 

 • כיצד נזהה סימני הפרעת קשב אצל תינוקות

  כיצד נזהה סימני הפרעת קשב אצל תינוקות

  פורסם ב: 30.06.2020

  כשנולד תינוק כולם שמחים ומאושרים אך גם חוששים ומקווים שהכל ילך כשורה וכשאנו נתקלים בהתנהגויות שלא על פי "הספר" אנו מתחילים להיכנס ללחץ ולדאגות. 

 • התפתחות התקשורת עם התינוק ושפת הסימנים לתינוקות

  התפתחות התקשורת עם התינוק ושפת הסימנים לתינוקות

  פורסם ב: 20.04.2019

  האם תקשורת אפקטיבית באמת מתקיימת רק כאשר התינוק כבר מתחיל לדבר במילים? האם יש דרך לקדם את התקשורת עוד לפני המילים? בואו נבחן את הדברים...

 • 7 דרכים לעודד התפתחות חשיבה מדעית מהלידה

  7 דרכים לעודד התפתחות חשיבה מדעית מהלידה

  פורסם ב: 22.02.2019

  בעם לידת תינוקך סביר להניח שלא תחשבי ישר על מסלול הקריירה העתידי שלו. אולם זה אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל לחשוב על כך. אפשר להתחיל ללמד את התינוק כבר מהלידה מתמטיקה, מדע, טכנולוגיה והנדסה. איך עושים זאת? קראי...

 • למה חשוב להקריא לילד סיפור?

  למה חשוב להקריא לילד סיפור?

  פורסם ב: 18.05.2017

  צעצועים וספרים מהווים גירוי מעודד ליצירת אינטראקציות משמעותיות בין ההורה לילד. מחקרים רבים מראים שככל שאינטראקציות אלה מגוונות יותר ומותאמות לרמה ההתפתחותית של הילד כך הוא מפיק יותר תועלת התפתחותית מהן. 

 • מתי תינוקות מתחילים לדבר?

  מתי תינוקות מתחילים לדבר?

  פורסם ב: 12.10.2016

  אתם בטח מחכים בקוצר רוח לרגע שהבייבי שלכם יגיד "אמא" או "אבא" (כן כן..."אבא" הם אומרים קודם למרות שאמא סחבה אותם 40 שבועות בבטן, הניקה, רחצה, חיתלה וכו...הם קודם אומרים "אבא"). באיזה גיל תינוקות מתחילים לדבר? מתי הג'יבריש הופך למילים ברורות? מתי אפשר יהיה להבין מה הבייבי רוצה? 

 • להבין מה התינוק שלי רוצה

  להבין מה התינוק שלי רוצה

  פורסם ב: 05.01.2015

  שפת התינוקות מורכבת מתנועות הגוף של התינוק, הבעות הפנים שלו, הקולות והאינטונציה שאותם הוא מפיק ובהמשך ממילותיו הראשונות. איך נוכל ללמוד את שפתו של התינוק כדי להבין אותו טוב יותר בינקות?
  חינם סדנא בנושא שפת התינוקות להרשמה לחצו כאן

 • שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות

  שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות

  פורסם ב: 06.01.2014

  ד"ר עידית סולקין, מהמחלקה לתקשורת וד"ר וורן ברודסקי, מהמחלקה לאומנויות באוניברסיטת בן-גוריון, מצאו כי ניתן להשתמש במוסיקה המתבססת על צלילים והברות הידועים גם כשפה אוניברסאלית של תינוק במכשירים אלקטרוניים ובכך גם לתרום להיבטים רבים בהתפתחות הילד, כמו גם לקשר הרגשי של ההורה עם ילדו. 

 • התפתחות חברתית- אבני דרך ודגלים אדומים

  התפתחות חברתית- אבני דרך ודגלים אדומים

  פורסם ב: 27.10.2013
  אבני הדרך ההתפתחותיות בתחומים השונים שלובות זו בזו ותלויות זו בזו. כדי שילד יוכל להפיק קולות ולהתחיל לדבר, המערכת המוטורית צריכה להיות מסוגלת לכך, כדי שילד יצביע על משחק שהוא רוצה, הוא צריך לזהותו ולהבין שעל ידי הצבעה הוא מסמן לאחר על רצונו. להלן אבני הדרך בהתפתחות החברתית של הילד:
עמודים: 1 | 2 | 3 | 4