התפתחות קוגניטיבית - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התפתחות קוגניטיבית

 • למה חשוב להקריא לילד סיפור?

  למה חשוב להקריא לילד סיפור?

  פורסם ב: 18.05.2017

  צעצועים וספרים מהווים גירוי מעודד ליצירת אינטראקציות משמעותיות בין ההורה לילד. מחקרים רבים מראים שככל שאינטראקציות אלה מגוונות יותר ומותאמות לרמה ההתפתחותית של הילד כך הוא מפיק יותר תועלת התפתחותית מהן. 

 • מתי תינוקות מתחילים לדבר?

  מתי תינוקות מתחילים לדבר?

  פורסם ב: 12.10.2016

  אתם בטח מחכים בקוצר רוח לרגע שהבייבי שלכם יגיד "אמא" או "אבא" (כן כן..."אבא" הם אומרים קודם למרות שאמא סחבה אותם 40 שבועות בבטן, הניקה, רחצה, חיתלה וכו...הם קודם אומרים "אבא"). באיזה גיל תינוקות מתחילים לדבר? מתי הג'יבריש הופך למילים ברורות? מתי אפשר יהיה להבין מה הבייבי רוצה? 

 • להבין מה התינוק שלי רוצה

  להבין מה התינוק שלי רוצה

  פורסם ב: 05.01.2015

  שפת התינוקות מורכבת מתנועות הגוף של התינוק, הבעות הפנים שלו, הקולות והאינטונציה שאותם הוא מפיק ובהמשך ממילותיו הראשונות. איך נוכל ללמוד את שפתו של התינוק כדי להבין אותו טוב יותר בינקות?

 • שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות

  שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות

  פורסם ב: 06.01.2014

  ד"ר עידית סולקין, מהמחלקה לתקשורת וד"ר וורן ברודסקי, מהמחלקה לאומנויות באוניברסיטת בן-גוריון, מצאו כי ניתן להשתמש במוסיקה המתבססת על צלילים והברות הידועים גם כשפה אוניברסאלית של תינוק במכשירים אלקטרוניים ובכך גם לתרום להיבטים רבים בהתפתחות הילד, כמו גם לקשר הרגשי של ההורה עם ילדו. 

 • התפתחות חברתית- אבני דרך ודגלים אדומים

  התפתחות חברתית- אבני דרך ודגלים אדומים

  פורסם ב: 27.10.2013
  אבני הדרך ההתפתחותיות בתחומים השונים שלובות זו בזו ותלויות זו בזו. כדי שילד יוכל להפיק קולות ולהתחיל לדבר, המערכת המוטורית צריכה להיות מסוגלת לכך, כדי שילד יצביע על משחק שהוא רוצה, הוא צריך לזהותו ולהבין שעל ידי הצבעה הוא מסמן לאחר על רצונו. להלן אבני הדרך בהתפתחות החברתית של הילד:
 • ילדים קטנים יכולים לקרוא- חלק ג'

  ילדים קטנים יכולים לקרוא- חלק ג'

  פורסם ב: 28.07.2013

  ילד מסוגל לספוג ולזכור כמעט כל דבר שמלמדים אותו במהלך השנים החשובות הללו, אולם היכולת שלו ללמוד את השפה היא ייחודית, ואין זה משנה אם השפה כתובה והוא לומד אותה באופן חזותי, או שהיא מדוברת והוא לומד אותה באופן שמיעתי.

 • ילדים קטנים יכולים לקרוא- חלק ב'

  ילדים קטנים יכולים לקרוא- חלק ב'

  פורסם ב: 28.07.2013

  גיל שנה- שש: תקופה זו חשובה מאוד לקביעת עתידו של הילד. במהלך תקופה זו אנחנו אוהבים אותו, שומרים עליו שלא ייפגע, מפנקים אותו בצעצועים ושולחים אותו לגן. ובלי להיות מודעים לכך אנחנו עושים הכול כדי למנוע ממנו ללמוד.

 • איך תינוקות לומדים?

  איך תינוקות לומדים?

  פורסם ב: 14.07.2013

  עד לא מזמן, שלטה הסברה כי הלמידה מתחילה בגיל צעיר של 4-5 חודשים. כיום יודעים כי תינוקות לומדים מהרגע הראשון. הרגע הראשון אינו רגע הלידה בהכרח. עוברים לומדים לזהות את קול הוריהם, ויזהו אף סיפור שהושמע להם באמצעות הקלטה בקרבת בטן אימם.

 • ילדים קטנים יכולים ללמוד לקרוא – חלק א'

  ילדים קטנים יכולים ללמוד לקרוא – חלק א'

  פורסם ב: 10.07.2013

  יום אחד, לפני זמן לא רב, מצאתי אותה יושבת על הרצפה בסלון ומדפדפת בספר בצרפתית. היא אמרה לי בפשטות, "אמא, את כל הספרים באנגלית שיש לנו בבית כבר קראתי".

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4