בריאות פעוטות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בריאות פעוטות

 • מהי אטופיק דרמטיטיס, מהם מאפייניה וכיצד ניתן להקל ולטפל?

  מהי אטופיק דרמטיטיס, מהם מאפייניה וכיצד ניתן להקל ולטפל?

  פורסם ב: 20.11.2016

  לאחרונה התגלה כי שכיחות מחלת האטופיק דרמטיטיס  הולכת וגדלה בשלושים השנים האחרונות וכי חלה עליה של פי 5  בשיעור החולים במחלה. מי שסובל בעיקר הם תינוקות וילדים. מהם הגורמים למחלה? איך ניתן להקל ולהפחית בסימפטומים?

 • ניתן למנוע את כריתת השקדים בקרב חלק מהילדים שסובלים מדום נשימה בשינה

  ניתן למנוע את כריתת השקדים בקרב חלק מהילדים שסובלים מדום נשימה בשינה

  פורסם ב: 28.08.2016

  הורים רבים קיבלו עד היום המלצה לכרות את השקדים במצבים רבים של דום נשימה החוזר בזמן שינה. כעת מצאו הרופאים כי ניתן להסתפק בכריתה של האדנואידים (ה"שקד השלישי", "פוליפים") בלבד ללא כריתה של השקדים.

 • בשורה להורים: אטמי אוזניים 'אאוט' - בילוי בבריכה 'אין'

  בשורה להורים: אטמי אוזניים 'אאוט' - בילוי בבריכה 'אין'

  פורסם ב: 09.08.2016

  ילדים שעברו ניתוח כפתורים כבר לא צריכים להסתובב עם אטמי אוזניים, כך קבעה ועדה רפואית מקצועית שבדקה את הנושא לעומק. כעת, הורים רבים שחששו מלנתח את ילדיהם בקיץ או שביקשו להימנע ממאבקים מתישים מול הילד על הכנסת האטמים לאוזניים יכולים להיות רגועים.

 • מרפק משוך

  מרפק משוך

  פורסם ב: 19.06.2016
  ילדים קטנטנים אוהבים ששני ההורים אוחזים בידם משני הצדדים ומניפים אותם באויר. אולם לעיתים הכיף הזה מסתיים בתופעה שנקראת "מרפק משוך". מהי התופעה? איך מטפלים ואיך מונעים אותה?
   
 • מדריך להורים: מתי ובאלו מקרים יש לגשת לחדר המיון

  מדריך להורים: מתי ובאלו מקרים יש לגשת לחדר המיון

  פורסם ב: 20.01.2014
  במצבים שבהם ילד לא יציב: כשיש שינוי במצב ההכרה שלו, הילד איננו מגיב (אפאטי), כשיש קושי בנשימה או חולשה ניכרת שנובעת מאיבוד נוזלים או דם - יש לפנות למיון דחוף. 
   
 • מדידת חום בקרב ילדים

  מדידת חום בקרב ילדים

  פורסם ב: 15.12.2013

  החורף כבר כאן ואיתו גם מחלות החום מהם סובלים בעיקר תינוקות וילדים. הורים רבים מתלבטים מהי הדרך הטובה ביותר למדוד את חום הגוף בעת מחלה, על מנת לקבל את התוצאות המהימנות ביותר. 

 • ילדים ואנטיביוטיקה- הנזקים והאפשרויות

  ילדים ואנטיביוטיקה- הנזקים והאפשרויות

  פורסם ב: 18.11.2012

  מתן אנטיביוטיקה לילדים מיועד לטיפול במחלות אשר הגורם המחולל אותן הוא חיידק-  למשל דלקת ריאות, דלקות גרון, דלקת אוזניים ועוד. שימו לב שמרבית מחלות הילדים- מחלות חום, נזלת, שיעול ועוד נגרמות על רקע ויראלי ולא חיידקי. מחלות אלו חולפות מעצמן ללא צורך בטיפול תרופתי.

 • על יתושים וגירודים

  על יתושים וגירודים

  פורסם ב: 16.07.2012

  הטמפרטורות רותחות והלחות מרקיעה שחקים. שני נתונים מצוינים לפעילות רוחשת של יתושים באזורנו ובכלל . בין הסובלים העיקריים – ילדים ופעוטות, שמפתחים בקלות זיהומים שהם תוצאה של גרד העקיצה.

 • מחקר: הקשר בין נחירות אצל ילדים לבעיות התנהגות

  מחקר: הקשר בין נחירות אצל ילדים לבעיות התנהגות

  פורסם ב: 23.03.2012

  תינוקות ופעוטות הנוחרים בשנתם או הסובלים מבעיות נשימתיות צפויים לפתח בעיות התנהגות מגיל 7, כך עולה ממחקר חדש. בעיות אלה יכולות לכלול הפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות,בעיות רגשיות כגון חרדה ודיכאון, אגרסיביות ובעיות ביצירת קשרי חברות.

עמודים: 1 | 2 | 3