רעלת הריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

רעלת הריון

 • הקשר בין רעלת הריונית לתחלואה לבבית וכלייתית

  הקשר בין רעלת הריונית לתחלואה לבבית וכלייתית

  פורסם ב: 18.01.2015

  מחקר חדש שפורסם החודש, על-ידי רופאים מסורוקה ומאוניברסיטת בן-גוריון, בעיתון HEART  היוקרתי מדגים לראשונה קשר ישיר בין חומרת הרעלת ההריונית ומספר האירועים שהיו לאשה לבין תחלואה לבבית ותחלואה כלייתית ארוכת טווח.

 • האם רעלת הריונית היא גורם סיכון לסיבוכים ואשפוזים

  האם רעלת הריונית היא גורם סיכון לסיבוכים ואשפוזים

  פורסם ב: 24.09.2012

  מעקב במשך יותר מעשר שנים אחר נשים עם רעלת הריונית, גילה שיעור גבוה יותר של התפתחות של יתר־לחץ דם כרוני ושל סיכון גבוה לאשפוזים בהמשך החיים, בעיקר במחלקות פנימיות –  כך על־פי מחקר שבוצע במרכז הרפואי סורוקה בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון בנגב,  ופורסם לאחרונה בעיתון לרפואת אם-עובר.

 • רעלת היריון מגבירה סיכון קרדיווסקולארי בקרב ילדים

  רעלת היריון מגבירה סיכון קרדיווסקולארי בקרב ילדים

  פורסם ב: 10.06.2012

  מחקר חדש מגלה כי בקרב ילדים ומתבגרים שנולדו לאמהות שפיתחו רעלת היריון, עלולה להתרחש עלייה בגורמי הסיכון הקרדיווסקולארי (לב וכלי הדם).

 • הקשר בין סידן ורעלת הריון

  הקשר בין סידן ורעלת הריון

  פורסם ב: 05.12.2010

  מחקר: תוספת סידן במהלך ההריון מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לרעלת הריון בנשים בסיכון גבוה או בנשים עם צריכת סידן נמוכה. יחד עם זאת, המחקרים התזונתיים עדיין לא מספקים הוכחה חד משמעית ועדיין לא ברור מתי צריכה להיות ההתערבות התזונתית ואיזה מינון הוא האופטימלי.

 • מה הקשר בין בלוטת התריס ורעלת היריון?

  מה הקשר בין בלוטת התריס ורעלת היריון?

  פורסם ב: 28.04.2010

  מחקר חדש, אשר פורסם בכתב העת הבריטי לרפואה ה - bmj, בדק את הקשר בין רעלת היריון ובעיות בתפקוד בלוטת התריס. המחקר מצא כי נשים שסובלות מרעלת היריון נמצאות גם בסיכון גבוה יותר לחוות בעיות בתפקוד בלוטת התריס.

 • האם יש קשר בין תזונה להתפתחות רעלת הריון?

  האם יש קשר בין תזונה להתפתחות רעלת הריון?

  פורסם ב: 29.11.2009

  האסון שקרה לאחרונה בו אישה צעירה בת 23 מקריית ספר, נפטרה מרעלת הריון יומיים לאחר שהגיעה עם פרכוסים לבית החולים ואף אסון דומה שקרה לפני מספר חודשים בנהרייה, בו אישה נפטרה לאחר הלידה בגלל רעלת הריון, הם אסונות מצערים במיוחד. מסיפור המקרים, כפי שפורסם בכלי התקשורת, עולה כי שתי הנשים הגיעו לבית החולים בשלב מתקדם של המחלה, שאילו זוהתה קודם לכן, קרוב לוודאי שהצוות הרפואי היה מצליח לטפל בהן ולהביא לתוצאות אחרות.

 • כל מה שרצית לדעת על רעלת הריון

  כל מה שרצית לדעת על רעלת הריון

  פורסם ב: 29.08.2009

  רעלת הריון, הינה אחד הסיבוכים הקשים בהריון ואחת מהסיבות המובילות לתמותה ותחלואה של אמהות ועוברים. נכון להיום, הגורם לרעלת הריון אינו ידוע, לכן המחלה, המכונה 'המחלה של התיאוריות', נחשבת לתעלומה רפואית שטרם נפתרה.

 • האם יש קשר בין רעלת הריון והתקפי לב?

  האם יש קשר בין רעלת הריון והתקפי לב?

  פורסם ב: 21.04.2009

  תוצאות מחקר מראות כי רעלת הריון גורמת לעליהבתחלואה ממחלות לב וכלי דם בקרב נשים עם רעלת הריון, אשר אורך חייהם מתקצר בממוצעבכעשור עקב תמותה מוקדמת ממחלות אלה.

 • צריכת סיבים תזונתיים מקטינה סיכון לרעלת הריון

  צריכת סיבים תזונתיים מקטינה סיכון לרעלת הריון

  פורסם ב: 12.01.2009

  שומנים בדם הם אחד הגורמים להתפתחות רעלת הריון. אחת הדרכים היעילות להורדת רמת השומנים בדם היא ע"י צריכה מוגברת של סיבים במזון. מחקר שהתפרסם לאחרונה בעיתון האמריקאי ליתר לחץ דם בהריון, אשר נערך באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל בשיתוף המרכז הרפואי השוודי שבסיאטל, בחן את השאלה, האם ירידה ברמת השומנים בדם עקב צריכה מוגברת של סיבים תזונתיים עשויה להשפיע על שכיחות התפתחות רעלת הריון.

עמודים: 1 | 2