השמנת ילדים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

השמנת ילדים

 • הדילמה ההורית - להעיר או לא להעיר לילד עם עודף משקל?

  הדילמה ההורית - להעיר או לא להעיר לילד עם עודף משקל?

  פורסם ב: 27.10.2020

  אינספור פעמים מספרים לנו שהשמנה היא פנדמיה, במיוחד בקרב ילדים. אין זה מפתיע לכן, שהורים רבים חוששים מאוד בנוגע למשקל ולהרגלי האכילה של הילד שלהם. כהורים, עולה השאלה – איך כדאי לנהוג על מנת שהילד יאכל כמו שצריך וישמור על משקל נכון? ובכן, נראה שהתשובה לשאלה הזו מורכבת מהמצופה. 

 • הקניית הרגלי תזונה בריאה לילדים

  הקניית הרגלי תזונה בריאה לילדים

  פורסם ב: 11.05.2018

  אנו המבוגרים עוברים אט אט לאכול אוכל בריא ומזין יותר ומה קורה עם הילדים שלנו? מה עם הרגלי התזונה שלהם? איך נגרום גם להם לאכול אוכל בריא ומזין ואפילו לבחור אוכל כזה על פני עמיתו הפחות בריא? 

 • בדיקות כולסטרול לילדים

  בדיקות כולסטרול לילדים

  פורסם ב: 01.12.2014
  האם ילדים צריכים לעבור בדיקות דם לכולסטרול? התשובה של המכון הלאומי לבריאות לב וראות בארצות הברית היא "כן", והנושא וקיבל את אישור האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים.
 • השמנת ילדים, גנטיקה או סביבה? יש פתרונות

  השמנת ילדים, גנטיקה או סביבה? יש פתרונות

  פורסם ב: 21.08.2014

  רבים המחקרים בנושא הקשר הגנטי להשמנה, אך אין  עדיין הוכחות חותכות בנושא. מרבית החוקרים מסכימים כי יש בסיס גנטי להשמנה, אבל עדיין בעיית ההשמנה עלתה ברמה כזו שחייבים להתייחס גם לגורמים הסביבתיים. 

 • פעילות גופנית משותפת להורים ולילדים

  פעילות גופנית משותפת להורים ולילדים

  פורסם ב: 31.12.2013

  מלבד העובדה המצערת שילדי ישראל נהפכים לשמנים,  לפעילות הגופנית חשיבות גדולה. היא משפרת את הביטחון העצמי של הילד, משפרת את מעמדו החברתי, משפרת את הקואורדינציה ויכולת המוטורית, ותורמת לבריאות הגוף ולשיפור הכושר. ילד שהוא פעיל גופנית - בריא יותר ערני יותר ומצב רוחו מרומם. 

 • דימוי גוף בילדים

  דימוי גוף בילדים

  פורסם ב: 02.09.2013

  נמצא שככל שהורים מדברים יותר על דיאטה עם ילדיהם – כך יסבלו הילדים  יותר מעודף משקל, תוצאה הפוכה מהמצופה! תופעה זו מחזקת עמדת מומחים רבים, הרואים חשיבות רבה בצורך להמיר את "שפת הדיאטה" ב "שפת אכילה" אחרת.

 • השמנת יתר בילדות מעלה את הסיכון לסרטן בבגרות

  השמנת יתר בילדות מעלה את הסיכון לסרטן בבגרות

  פורסם ב: 10.08.2012

  אנשים שסבלו בילדותם ובנעוריהם מהשמנת יתר, הם בסיכון של 42% לחלות בסרטן בבגרותם.

 • תזונה בריאה לילדים בגיל בית הספר

  תזונה בריאה לילדים בגיל בית הספר

  פורסם ב: 30.08.2011

  מדוע חשוב להשקיע מאמץ בלימוד ערכי אכילה בריאה מגיל צעיר? פשוט מאוד, כיוון שההשקעה שלכם היום בהטמעת ערכי אכילה בריאה בקרב ילדיכם יקנו להם מתנת אורח חיים בריא להמשך כל חייהם.

 • תשמרו על הילדים... מהטלוויזיה

  תשמרו על הילדים... מהטלוויזיה

  פורסם ב: 13.07.2011

  במסמך רשמי, שפורסם בסוף החודש שעבר, מפרט אחד הגופים הנחשבים בעולם בתחום רפואת הילדים "האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים" (american academy of pediatrics) את מסקנותיו באשר להשפעת התקשורת על השמנת היתר ומחלות נלוות לה בילדים, וממליץ להורים להגביל את זמן החשיפה של הילדים לטלוויזיה ולאינטרנט לשעתיים, כמו גם לפקח על התכנים שאליהם הם נחשפים.

עמודים: 1 | 2