חוגים לתינוקות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חוגים לתינוקות

 • באיזה גיל כדאי להתחיל ללמד את הילד לשחות?

  באיזה גיל כדאי להתחיל ללמד את הילד לשחות?

  פורסם ב: 17.09.2010

  אני נתקלת יותר ויותר בהורים שדוחפים את הילד בן ה 3-4 להשתתף בחוגים שדורשים משמעת, יכולות וכישורים שאינם מתאימים לגילאים אלה, ואז נוצר מצב שהילד מפתח אנטי  לחוגים . אני לא פוסלת על הסף  לימוד שחייה לילד בגיל 4, אבל אני בהחלט אבדוק עם ההורה אם הילד אכן  בשל ומוכן לתהליך  בעזרת מספר שאלות.

 • שחיית פעוטות בחורף ויתרונותיה

  שחיית פעוטות בחורף ויתרונותיה

  פורסם ב: 02.12.2009

  החורף מתדפק על דלתנו והמחלות הרגילות כבר התחילו מזמן, נזלות, שפעת, שיעולים ועוד...

  השאלה הנשאלת "האם להוציא את התינוק הקטנטן מחוץ לשמיכה החמה אל תוך הבריכה? האם זה נכון להפשיט אותו מהרי הבגדים החמימים שבהם הוא עטוף? למה היא תורמת שחיית הפעוטות בחורף? "

 • הידרותרפיה לפעוטות ותרגילים לדוגמא

  הידרותרפיה לפעוטות ותרגילים לדוגמא

  פורסם ב: 05.11.2009

  הידרותרפיה היא שיטת טיפול במים המנצלת את תכונות המים כדי לטפל בבעיות שונות. הידרותרפיה לפעוטות מיועדת לתינוקות אשר מאחרים להשיג את אבני הדרך ההתפתחותיות הראשונות. בחוג עובדים על קשר הורה-תינוק, הסתגלות למים, התפתחות מוטורית (חיזוק השרירים, שיפור טווח התנועה, שיפור קשר עין-יד ועוד) וכמובן הנאה.

 • חשיבותם של העיסוי והבייבי יוגה, מהיבטו של התינוק

  חשיבותם של העיסוי והבייבי יוגה, מהיבטו של התינוק

  פורסם ב: 18.05.2009

  הלידה עצמה כרוכה במאמץ גופני רב, הן של האם, והן של היילוד. העובר צריך לעבור דרך תעלה צרה והלחץ המופעל על ראשו, כתפיו ועמוד השדרה שלו הוא עצום (בכל לידה, גם ה"קלה" ביותר!). מכאן אנו יכולים להתחיל להבין את הצורך של היילוד בפיצוי גופני ורגשי לאחר הלידה.

 • הורים, כיצד תעודדו את הילדים לעסוק בספורט?

  הורים, כיצד תעודדו את הילדים לעסוק בספורט?

  פורסם ב: 23.02.2009

  שכיחות עודף המשקל בילדים בעולם המערבי הכפילה עצמה בשני העשורים האחרונים. ההשמנה היא תוצר של הרגלי תזונה לקויים ופעילות גופנית מועטה. נכון הדבר כי הטמפרמנט – הנטייה של הילד לתנועתיות, משפיעה על המוטיבציה שלו לפעילות, הילדים התנועתיים יחפשו ספורט וצעצועים שמעודדים תנועה והאחרים פחות. לנו כהורים נודעת חשיבות רבה בהעלאת המודעות לפעילות הגופנית כחלק מאורח חיים בריא ולדרבון הילדים לעסוק בפעילות:

 • יוגה להורים ופעוטות

  יוגה להורים ופעוטות

  פורסם ב: 11.10.2007

  "בייבי יוגה", האופנה העכשווית להורים ותינוקות או פעוטות. הבייבי יוגה פותחה ברוסיה על ידי ד"ר איגור צ'רקובסקי, אשר פיתח גם את גישת הלידה במים ברוסיה. ה"בייבי יוגה" הגיעה לארץ על ידי מיילדת בשם אלכסנדרה, אשר למדה אצל ד"ר צ'רקובסקי וראתה חשיבות רבה ללמד את יסודות השיטה להורים שהגיעו אליה לקראת הלידה וללידה עצמה.

 • רפלקסים אצל תינוקות והשפעתם על השחייה

  רפלקסים אצל תינוקות והשפעתם על השחייה

  פורסם ב: 16.09.2006 כאשר מביאים תינוק לתנוחה של שכיבת אפיים על המים יתעורר בו רפלקס השחייה שיגרום לו לבצע ברגליו תנועות של בעיטה במים. רפלקס זה יגבר אם נכניס את התינוק מתחת למים. באימון נכון ושיטתי ניתן להפוך את התנועות הרפלקסיביות לתנועות של שחייה רצונית.
 • כיצד תוכלו ללמד את תינוקכם "לשחות"?

  כיצד תוכלו ללמד את תינוקכם "לשחות"?

  פורסם ב: 15.04.2006

  הפעילות המשותפת של הורים ותינוקות במים, היא תרומה נפלאה להידוק הקשר ביניהם. המפגש במים הוא שעה של בילוי והנאה משותפת להורה ולתינוק.  תוך כדי פעילות זו, בהדרכה ובעבודה נכונה, התינוק לומד לאהוב את המים ולהפיק מהפעילות בהם יתרונות רבים כגון:  חיזוק גופני כללי; שכלול יכולת התנועה; פיתוח קואורדינציה; שווי משקל; עצמאות ובטחון עצמי;  ורוכש יסודות איתנים ללמוד שחיה מסוגננת בעתיד.

 • קורסי שחייה לילדים

  קורסי שחייה לילדים

  פורסם ב: 23.03.2005 כולנו מתלבטים בשאלה מהו הגיל הנכון לרשום את ילדינו ללימודי שחייה. מעבר לידע ולביטחון שלכם כהורים שהילד "יידע לצוף" ואף יותר מכך, קצרה היריעה מלשבח את ספורט השחייה. להלן מידע חשוב וכמה טיפים מועילים.
עמודים: 1 | 2