היפוך עובר - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

היפוך עובר

 • התינוק במצג עכוז מה עושים?

  התינוק במצג עכוז מה עושים?

  פורסם ב: 05.11.2022

  את כבר זוכרת שבסקירה ראשונה וגם בשנייה הרופא אמר שהעובר במצג עכוז. אז הינה גם הפעם בהערכת משקל יהיו שיזכירו את העובדה שהעובר במצג עכוז. "אבל אל דאגה "הרופא אומר לך יש לו עוד הרבה זמן  להתהפך ניפגש שוב בשבוע 36-37.

 • היפוך עובר באמצעות ההומאופטיה

  היפוך עובר באמצעות ההומאופטיה

  פורסם ב: 29.06.2008

  במצב תקין, ראש התינוק כלפי מטה, פניו צופים אל גבה של האם, צווארו כפוף וראשו בתחתית הרחם.

  במצג עכוז (מצג = מצב, תנוחה) התינוק מכווןברגליו או בעכוזיו תחילה במקום בראשו. מצג זה אינו טבעי מאחר ובלידה רגילה הראש הוא הראשון בתעלת הלידה שכן הוא החלק הרחב של העובר ולאחריו יוצאים הרגליים והעכוז החלקים הצרים יותר.

 • היפוך עובר באמצעות דיקור סיני

  היפוך עובר באמצעות דיקור סיני

  פורסם ב: 12.02.2008

  בשנים האחרונות גילו במערב כי ישנו פתרון אמין ובטוח לטיפול בעוברים במצג עכוז (breech). ההיפוך מתבצע באמצעות דיקור סיני תוך שילוב של חימום מקומי ע"י מוקסה (moxa).

 • כרטיס אדום נגד אדמת

  כרטיס אדום נגד אדמת

  פורסם ב: 16.01.2008

  חלית באדמת בתחילת ההריון? רוב הסיכויים שייגרמו מומים קשים לעובר. מה  עושים? על אף שרוב הנשים חוסן נגד המחלה, כדאי לפנות לאחות במרכז לבריאות האישה כדי לברר אם את אכן מחוסנת.

 • להצביע על הסכנה

  להצביע על הסכנה

  פורסם ב: 31.12.2007

  זה קרה בשנת 1934 בעיר תל אביב. הגברת הראשונה של התיאטרון, חנה רובינא, אשר כבשה את בימות אמריקה ואירופה, הרתה לאלכסנדר פן והרומן המתוקשר הגיע לשיאו כאשר כרעה ללדת והתברר שלקתה ברעלת הריון. שחקני הבימה נקראו להיפרד ממנה. מצב בריאותה הקשה של רובינא היה לנחלת כלל היישוב העברי.

 • שילית פתח PLACENTA PREVIA

  שילית פתח PLACENTA PREVIA

  פורסם ב: 08.09.2007

  שילית פתח הינה שיליה  שנמצאת מעל או סמוך מאד לפה הפנימי של צואר הרחם במצבים של שילית פתח, לא ייתכן שהשיליה תצא לפני הולד, שהרי השיליה דרך חיבורה לדפנות הרחם מספקת לעובר את כל צרכו, כולל חומרי אנרגיה וחמצן, ומכך נובעת הבעייתיות במצב.

 • הפרדות שיליה ABRUPTIO PLACENTA

  הפרדות שיליה ABRUPTIO PLACENTA

  פורסם ב: 08.09.2007

  במצב של הפרדות השיליה מהדופן, נפתחים כלי דם ונוצר דימום. חלק מן הדימום יעבור בין הקרומים לרחם ואח"כ יגיע לצואר ומשם לנרתיק ויראה כדימום חיצוני. במקרים נדירים ייתכן דימום נחבא: נוצרת המטומה (הצטברות דם)  מאחורי השיליה ללא בריחה של דימום החוצה מהרחם. ייתכן אפילו מצב של מות עובר עקב הפרדות שלימה, ללא שיראה דימום חיצוני. 

 • היפוך עובר לא חייב להוות סכנת חיים

  היפוך עובר לא חייב להוות סכנת חיים

  פורסם ב: 20.05.2007

  כ-15% מהעוברים מצויים במצג עכוז בשבוע ה-32 להריון. כיום, יותר ויותר נשים פונות למרפאים אלטרנטיביים לבצע היפוך עובר, בכדי להימנע מהסיכונים הכרוכים בפרוצדורת היפוך העובר שמתבצעת על ידי רופא נשים.

 • היפוך חיצוני ממצג עכוז למצג ראש

  היפוך חיצוני ממצג עכוז למצג ראש

  פורסם ב: 12.12.2006

  בסוף ההריון, קרי מעבר לשבוע 38,החלק המתקדם אצל  95% מהיילודים הוא ראש, אצל   1%  רוחבי ואצל 3-4% הוא עכוז. מוקדם יותר בהריון השכיחות למצגי עכוז גדולה יותר. בשבוע 28 כ-25% מהיילודים יהיו במצג עכוז, וכ-7% בשבוע 34. משתמע מכך שרוב היילודים יסתובבו מעכוז לראש עם התקדמות ההריון.

עמודים: 1 | 2