התפתחות החושים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התפתחות החושים

 • השפעתו של גירוי רב חושי על התפתחות התינוק

  השפעתו של גירוי רב חושי על התפתחות התינוק

  פורסם ב: 28.11.2015

  מחקרים רבים מעידים כי  לגירוי רב-חושי יש השפעה משמעותית על התפתחותם הבריאה של תינוקות. טקסים יום יומיים כגון שעת הרחצה טומנים בחובם הזדמנות אידיאלית לשילוב גירויים רב-חושיים.

 • מוסיקה לקטנטנים – זמין, זול ומהנה

  מוסיקה לקטנטנים – זמין, זול ומהנה

  פורסם ב: 29.04.2012

  על חשיבות המוסיקה לגיל הרך עם המלצות לפעילויות מוסיקליות בכל גיל ואפילו מצעד שירי הילדים של כל הזמנים.

 • לשיר עם תינוקות

  לשיר עם תינוקות

  פורסם ב: 20.12.2009

  יש משהו מיוחד בשירים שעליהם גדלנו, שאותם אנחנו זוכרים, אי שם בתת המודע, מהתקופה שהיינו עוללים רכים ואמהותינו זמזמו לנו כדי להרגיע בכי או להנעים את הזמן. מחקרים רבים עומדים על החשיבות של המוסיקה בכלל, ולשירתם של ההורים בפרט, בתקופת הילדות. 

 • שפת גוף אצל תינוקות וילדים

  שפת גוף אצל תינוקות וילדים

  פורסם ב: 24.11.2008

  התינוק מגלה את עצמו באמצעות גופו וחושיו, המודעות שיש לו על הגירויים שמסביבו או בתוך גופו נקראים תחושות, וכדי שהתינוק יוכל להכיר ולהתוודע אל העולם שמחוצה לו, חשובה קליטת המסרים המגיעים אליו דרך החושים, שהם אלה המשמשים לו כאמצעי תקשורת אל עצמו ואל העולם הסובב אותו, כמגן וכאזהרה.

 • הכול בעיניי המתבונן-התפתחות חושי התינוק

  הכול בעיניי המתבונן-התפתחות חושי התינוק

  פורסם ב: 05.11.2008

  ניסיתם פעם לכבוש את פסגת האוורסט? לעלות לקומה השלישית של "מגדל אייפל" ולא במעלית,  לטייל בארץ זרה וחדשה או לבקש מאדם, שאת שפתו אינכם מבינים, להסביר לכם כיצד להגיע למחוז חפצכם? כך בדיוק מרגיש תינוק קטן שמגיח לאוויר העולם ומתחיל את צעדיו הראשונים בניסיון לאותת לנו, המבוגרים מהם צרכיו ורצונותיו....

 • התפתחות חוש המישוש

  התפתחות חוש המישוש

  פורסם ב: 06.04.2008

  תינוקות נולדים עם חוש מישוש מפותח, אזורי התחושה הטובים ביותר הם בקצוות האצבעות ובאזור הפה. בשבועות הראשונים כל נגיעה קלה בתינוק עלולה לגרור תגובה של אי שקט ואף בכי. במשך הזמן המוח לומד לדכא את התגובות המוגזמות, והתגובה הופכת להיות תואמת לגירוי.

 • התפתחות האינטואיציה

  התפתחות האינטואיציה

  פורסם ב: 03.04.2008

  אינטואיציה ילדותית היא כלי חשוב לגדילה ולתקשורת עם ההורים. מדובר באיזושהי ידיעה פנימית חזקה שאינה עונה דווקא על דרישות ההיגיון אולם עונה על דרישות השכל הישר. אינטואיציה אצל ילדים מתפתחת במקביל עם התפתחות השפה.

 • התפתחות חוש הריח

  התפתחות חוש הריח

  פורסם ב: 03.04.2008

  ידוע שעוברים מסוגלים לחוש בגירויים של ריח. הוכח שכאשר האם נחשפת לגירוי ריחני כלשהו העובר קולט את הריח ומעדיף אותו על פני ריחות אחרים. לכן, ישנה השפעה מסוימת לתזונת האם בהריון ולשהייה שלה במקומות ריחניים. העובר קולט את הטעמים והריחות של מאכלי האם, וכן, את הריחות בסביבתה ומטמיע אותם בדרך עלומה.

 • התפתחות חוש הטעם

  התפתחות חוש הטעם

  פורסם ב: 03.04.2008

  רוב ההורים משתדלים שילדיהם יאכלו מזון טעים ובריא, אולם מגלים תוך זמן קצר שלקטנים יש טעם משלהם ובדרך כלל, הם מעדיפים את המוכר והמתוק על פני כל דבר אחר. הטעם המועדף השני הוא המלוח, אחריו החמוץ, והמר הוא בכלל מחוץ לתחום. "כנראה, שמסיבה זו אף ילד לא יסכים לאכול קישואים או חצילים…"

עמודים: 1 | 2