אח חדש, גידול אחים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

אח חדש, גידול אחים

 • שולחן עומד על 4 רגלים

  שולחן עומד על 4 רגלים

  פורסם ב: 16.11.2011

  הפעם הראשונה שהפכתם מזוג לשלושה, הייתה חוויה מיוחדת במינה. התרכזתם ביצור הקטן שנולד לכם, חיבקתם ונישקתם והוא היה כל עולמכם. גיליתם שיש בכם אהבה עצומה לתת והחלטתם להביא ילד שני ובבת אחת הילד הראשון הופך לאח גדול.

 • טיפוח נפרדות בקרב אחים

  טיפוח נפרדות בקרב אחים

  פורסם ב: 18.03.2011

  מאיתנו ההורים נדרשת תשומת לב לטיפוח הנפרדות בקרב אחים בגילאים סמוכים, ובין אחים בכלל. אם  נעניק לכל ילד את המקום המגיע לו לפי אופיו, טעמו האישי והשלב בו הוא נמצא בהתפתחות על פני חינוך "שווה בשווה", ניתן לכל אחד מילדנו להיות שלם עם מי שהוא, יחיד ומיוחד, למרות ובמקביל להיותו אח במשפחה.

 • חשיבה אחרת לקראת בואו של תינוק שני

  חשיבה אחרת לקראת בואו של תינוק שני

  פורסם ב: 11.02.2011

  טלי ורן הינם זוג הורים מקסים, בשנות השלושים לחייהם, שנזקקו לפגישת הכנה לקראת לידתו הקרבה של בנם השני אח לליה. הם נשמעו טרודים במחשבות ובהתלבטויות לגבי איך ומה יהיה וחשו ניזקקים להכוונה.

 • האם נכון להתערב כשהאחים רבים?

  האם נכון להתערב כשהאחים רבים?

  פורסם ב: 27.12.2010

  מדוע אחים רבים לעתים קרובות כל-כך? האם נכון להתערב ביניהם, באילו דרכים ובאילו מקרים? האם ניתן למנוע חלק מהמריבות ומהן הדרכים לכך? ברגע שנזהה את מוקדי הבעיות האמיתיות ביניהם נוכל לפתור לפחות חלק מהמריבות ולתמוך בהם בהתמודדות עם הקשיים.

 • אמאל'ה- מזל טוב! יש לך פנצ'ר – חלק ב'

  אמאל'ה- מזל טוב! יש לך פנצ'ר – חלק ב'

  פורסם ב: 27.11.2010

  לצד ההחלטה "לזרום" עם ההריון ובסופו של דבר אף לראות את הצדדים החיוביים שבנושא, נותרה אצלי תהייה אחת מרכזית. האם אצליח להתחבר אל התינוק כשייולד. מבחינה רציונלית ברור לי שכן, שזה יקרה. מבחינה רגשית עדיין מקננים בי תחושות אשם, בין היתר על כך שביתי תאלץ להפוך לילדת סנדוויץ כבר בגיל שנה.

 • אמאל'ה- מזל טוב! יש לך פנצ'ר – חלק א'

  אמאל'ה- מזל טוב! יש לך פנצ'ר – חלק א'

  פורסם ב: 27.11.2010

  בדצמבר האחרון ילדתי את ביתי נעמי. כעבור 3 חודשים בלבד, בעודי נוטלת את ה"גלולה" גילית שוב כי אני בהריון. למרות שלא היה ספק כי בעלי ואני משמרים את ההריון, מדובר בהריון אחר, שונה. חוסר התכנון והשליטה במצב מכניסים לבית תהיות נוספות הקשורות לשנתונים, מצב כלכלי, תהיות באשר לשאר הילדים בבית ועוד ועוד.

 • ואני רציתי ארבעה ילדים...

  ואני רציתי ארבעה ילדים...

  פורסם ב: 20.10.2010

  אם גם את מוצאת עצמך מתבוננת במשפחות גדולות ומהרהרת על הימים בהם תכננת משפחה של ארבעה ילדים לפחות, את לא לבד. רבים וטובים מאיתנו ראו עצמם מקימים בית הומה ילדים, מלא בצלילי שמחה והתרוצצות של ילדים. אז מה קרה שם בדרך, שגורם לחלקנו להסס ולהסתפק בשני ילדים וכלב?

 • פעם שלישית גלידה - מתי לתכנן את הילד השלישי

  פעם שלישית גלידה - מתי לתכנן את הילד השלישי

  פורסם ב: 17.09.2010

  את הילד הראשון עושים כחלק מההליך הטבעי של הקמת משפחה. הילד השני אם הוא לא הפתעה, מגיע שוב באופן טבעי כדי שהראשון לא יהיה לבד. אבל מתי עושים את הילד השלישי ואם בכלל?? זה כבר סיפור בפני עצמו.

 • הפרש גילאים בין אחים

  הפרש גילאים בין אחים

  פורסם ב: 23.01.2010

  האם יש הפרש גילאים "אידיאלי" בין אחים ואם כן, מהו? מהם היתרונות והחסרונות להפרש גילאים גדול ומהם כאשר ההפרש הוא קטן?

עמודים: 1 | 2