לידה - כל מה שרצית לדעת - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

לידה - כל מה שרצית לדעת

 • מתי התינוק שלך צפוי "לרדת"?

  מתי התינוק שלך צפוי "לרדת"?

  פורסם ב: 12.03.2022

  בזמן שהגוף שלך מתכונן ללידה, התינוק שלך ירד לאיזור האגן שלך. זה נורמלי להרגיש זאת עד חודש לפני תאריך הלידה שלך, במיוחד אם מדובר בתינוק הראשון שלך, אבל אי אפשר לחזות בדיוק מתי זה יקרה כי כל הריון הוא ייחודי לעצמו.

 • עיסוי פרינאום - איך עושים את זה?

  עיסוי פרינאום - איך עושים את זה?

  פורסם ב: 11.01.2020

  פרנאום -היא הרקמה המפרידה בין הנקבים, בין פי הטבעת לנרתיק.מרבית המיילדות ממליצות  להתחיל בעיסוי הפרנאום כבר בשבוע ה-35-34, כחלק מההכנה ללידה. כך אזור הפרינאום יהיה גמיש ומשוחרר יותר וימתח בעת הצורך, ויש סיכויים טובים שהלידה תהיה טובה ונטולת קרעים או חתכים.

 • מה מרגיש התינוק ברגע שמגיח לאוויר העולם?

  מה מרגיש התינוק ברגע שמגיח לאוויר העולם?

  פורסם ב: 02.08.2018

  חשבתן פעם מה מרגיש התינוק שלכן במהלך הלידה? את יודעת שהלידה מבחינתך תהיי כנראה כואבת, לפעמים מלחיצה, לפעמים קצרה לפעמים ארוכה אבל מה מרגיש התינוק בכל הזמן הזה. אם את 12 שעות בחדר לידה מה איתו? כואב לו? לוחץ לו? מפחיד?

 • 7 טיפים ללידה ללא פחד

  7 טיפים ללידה ללא פחד

  פורסם ב: 18.11.2017
  רוצה להגיע ללידה ולעבור אותה ללא פחד? רוצה לדעת איך אפשר להתכונן לזה? לצערי רוב הנשים וביניהן אני מאמינות שלידה היא אחת החוויות הגרועות בחיים. חלק מהנשים אפילו נמנעות מללדת רק בגלל הפחד. יש הרבה דברים שאנו יכולות לעשות מראש על מנת להוריד את הלחץ והפחד לפני הלידה.
 • איך להתנהל נכון כשהלידה מתחילה?

  איך להתנהל נכון כשהלידה מתחילה?

  פורסם ב: 13.07.2017

  איך להתנהל נכון בשלבים הראשונים של הלידה? מתי כדאי לצאת אל בית היולדות? מתי עדיין לא כדאי לצאת? קראו בכתבה הבאה...

 • 7 סימנים המצביעים שיתכן ואת בלידה

  7 סימנים המצביעים שיתכן ואת בלידה

  פורסם ב: 10.06.2017

  רק 3-5% מכלל התינוקות נולדים בתאריך המשוער שלהם, כאשר כ -40% מהתינוקות נולדים במהלך השבועיים שלפני התאריך המשוער שלהם, ועוד 40% בשבועיים שלאחר מכן. חלק מהנשים לא חוות שום סימנים של לידה וצריכות לדון בתכנית הפעולה אם הן מגיעות לשבוע ה-42. אילו סימנים יכולים להצביע על כך שאת בלידה?

 • חיזוק שרירי קרקעית האגן בהריון ולאחר לידה

  חיזוק שרירי קרקעית האגן בהריון ולאחר לידה

  פורסם ב: 29.02.2012

  מרבית הנשים אינן מודעות לקיומם של שרירי רצפת האגן, אשר ליקוי בתפקודם עלול להתבטא בתופעות כמו: צניחת אברי המין ו/או אי שליטה על ההפרשות במאמץ כמו בזמן שיעול, עיטוש, צחוק, כמו גם קושי בהתרוקנות. איך נחזק שרירים אלו לאחר הלידה?

 • פוףףף . . . וגמרנו! על לידה מהירה

  פוףףף . . . וגמרנו! על לידה מהירה

  פורסם ב: 24.09.2011

  ישנן נשים, לעיתים אני מודה כאלו שאני אוהבת לשנוא, שנכנסות ללידה נותנות שיעול קטן ואופסססס....התינוק בחוץ.

  אני מודה אין לשנאה המתוארת לעיל שום היבט קליני, רפואי או מחקרי. זוהי קנאה נטו.  מתוך אותם הרהורי כפירה יצאתי לחקור את הנושא – למה הן ולא אני? מזה אומר עלי? על התינוק שלי? שווה בדיקה.

 • האם אנחנו יכולות לשחרר את הפחד לקראת הלידה?

  האם אנחנו יכולות לשחרר את הפחד לקראת הלידה?

  פורסם ב: 29.01.2011

  לא פעם אני שומעת נשים לפני לידה או אחריה אומרות "הייתי רוצה לשחרר את הפחד מהלידה, אני מרגישה שזה מה שיכול לעזור לי להגיע לחוויית לידה טובה יותר" או אומרות "אני מרגישה שהעבודה שלי לקראת הלידה הבאה, זה ללמוד איך לשחרר את הפחד". האם אנחנו יכולות לבחור את מה שישתחרר מאיתנו ומתי?

עמודים: 1 | 2 | 3