סכרת הריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סכרת בהריון

 • סכרת הריונית והשפעה על העובר

  סכרת הריונית והשפעה על העובר

  פורסם ב: 03.01.2018

  פרופ' אור נוי, רופא וחוקר, מומחה בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד הרצה במסגרת סמינר בפקולטה למדעי הבריאות באוני' אריאל בנושא: סוכרת הריונית והשפעתה על העובר.

 • איך למנוע סוכרת הריון

  איך למנוע סוכרת הריון

  פורסם ב: 29.03.2017

  הסטטיסטיקה בארץ אומרת שסביב 7 % מהנשים ההרות מאובחנות עם סוכרת הריון ( לא כולל נשים שמקבלות אבחנה של "סוכרת גבולית") . המספר הזה  רק עולה עם השנים ויש מקומות שבהם הוא מגיע ל-15%, שוב, מבלי להחשיב את מאובחנות ה"סכרת הגבולית". 

 • המדריך המלא לסוכרת בהריון

  המדריך המלא לסוכרת בהריון

  פורסם ב: 08.05.2016

  מחלת הסוכרת קשורה בעליה של רמת הסוכר בדם. ההורמון האחראי על משק  פחמימות-סוכרים בגוף הוא אינסולין. כאשר קיים פגם ביצור האינסולין או ביכולת פעולתו, מתרחשת עלייה בערכי הסוכר בדם ומופיעה סוכרת.

 • אמא מתוקה: על לידה של אם עם סכרת בהריון

  אמא מתוקה: על לידה של אם עם סכרת בהריון

  פורסם ב: 08.05.2016

  אובחנה אצלי סוכרת, מתי כדאי ללדת? למה לא ליילד מוקדם? איך מאזנים את הסוכר בלידה? מהם הסיבוכים הצפויים בלידה? יש לי סוכרת, האם כדאי לי ללדת בניתוח קיסרי? מה צפוי לקרות לאחר הלידה? על כל אלה ועוד בכתבה הבאה:

 • סכרת הריונית

  סכרת הריונית

  פורסם ב: 18.07.2012

  כ-3-5% מהנשים ההרות מפתחות סכרת הריונית. בישראל כ- 5800 נשים בממוצע לוקות מידי שנה בסכרת הריונית. סכרת הריונית היא סכרת המופיע פעם ראשונה בהריון. במצב זה גוף האישה ההרה לא מנצל טוב פחמימות ורמות הסוכר בדמה עולות למעל הרמה התקינה.