הפריות מבחנה - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הפריות מבחנה

 • מבחן העוברים- קריטריונים לציונים

  מבחן העוברים- קריטריונים לציונים

  פורסם ב: 12.04.2016

  זוגות רבים העוברים טיפולי הפריה חוץ גופית, בזמן ההחזרה שומעים הערות על מצב העוברים אבל מעטים האנשים אשר באמת מבינים את המשמעות הזו.

 • אינקובטור תלת מימד

  אינקובטור תלת מימד

  פורסם ב: 27.11.2013

  "אמבייסקופ" – אינקובאטור חדשני הפועל בעזרת רובוט ויכול לצלם עד כ- 12 עוברים בו זמנית, מרגע ההפריה למשך 72 שעות רצוף והכול ללא נגיעת אדם, נכנס לשימוש ביחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים "ליס" ליולדות.

 • שאלות ותשובות על הקפאת ביציות

  שאלות ותשובות על הקפאת ביציות

  פורסם ב: 02.07.2013

  איך מחליטים כמה ביציות להקפיא? מה חיי המדף של ביצית מופרית? האם יותר קשה להרות מביצית שהוקפאה? כל מה שרציתם לדעת על הקפאת ביציות.

 • כיצד באים ילדים לעולם? היסטורית הפריות המבחנה

  כיצד באים ילדים לעולם? היסטורית הפריות המבחנה

  פורסם ב: 31.10.2009

  כ 30 שנה עברו מאז הלידה הראשונה באנגליה שהושגה מהפריית מבחנה. מה שנתפס אז כמדע בדיוני הפך להליך רפואי שגרתי, המשנה את חייהם של אלפי זוגות בדרך למימוש חלומם להורות. קבוצתו של פרופ' יוסף איצקוביץ-אלדור ניצבה כבר מתחילת הדרך בחזית המחקרית והיישומית בתחום. סיכום ביניים של 30 שנות מחקר מרתקות.

 • הבשלה חוץ גופית (IVM) של ביציות

  הבשלה חוץ גופית (IVM) של ביציות

  פורסם ב: 25.07.2009

  הבשלה חוץ גופית של ביציות (ivm-in vitro maturation) הנה שיטה חדשנית ומבטיחה בתחום טיפולי הפריון וההפריה החוץ גופית. השיטה מבוססת על שאיבה של ביציות לא בשלות מזקיקים קטנים הנמצאים בשחלה במשך כל החודש, והבשלת של ביציות אלו במעבדה. בשיטה זו אין צורך בגירוי הורמונאלי.

 • כמה עוברים להחזיר?

  כמה עוברים להחזיר?

  פורסם ב: 12.11.2008

  בטיפול בהפריה חוץ גופית הסיכוי של עובר בודד להשתרש ברחם הוא כ- 20%. ברור שניתן לעלות את הסיכוי להשגת הריון על ידי החזרה של מספר גדול יותר של עוברים לרחם. הבעיה היא שככל שנחזיר יותר עוברים כך יעלה הסיכון להריון מרובה עוברים.

 • הזרקת זרע לציטופלסמה של הביצית (ICSI)

  הזרקת זרע לציטופלסמה של הביצית (ICSI)

  פורסם ב: 20.08.2008

  בשנת 1992 המציאה קבוצת חוקרים מבריסל שיטה לשם הפרית הביצית בה, במסגרת טיפול בהפריה חוץ גופית (הח"ג), מוזרק תא זרע בודד ישירות לתוך הציטופלסמה של הביצית (icsi = intra cytoplasmic sperm injection). השיטה מחייבת ביצוע הפריה חוץ גופית, ומבוצעת על ידי הביולוג במעבדה בהתבוננות תחת המיקרוסקופ בשל הגודל הזעיר של הביצית (כעשירית המ"מ) והזרע.

 • איבחון גנטי בעובר שטרם עבר השרשה (PGD)

  איבחון גנטי בעובר שטרם עבר השרשה (PGD)

  פורסם ב: 11.12.2007

  בעשור האחרון פותחה שיטה חדשה, הקרויה "איבחון גנטי טרם השרשה" (pgd), שמאפשרת לראשונה בדיקה של העובר במעבדה – בטרם הוחזר לרחם אימו, כלומר עוד לפני שהעובר השתרש ברחם ונוצר הריון וזאת במטרה להחזיר לרחם רק עוברים שנמצאו תקינים מבחינה גנטית.


 • שיטת הפריה חוץ גופית ללא הורמונים

  שיטת הפריה חוץ גופית ללא הורמונים

  פורסם ב: 11.01.2007

  "טיפול ללא טיפול" – שיטה טבעית להשגת היריון חוץ גופי פועלת בהצלחה במרכז הרפואי הלל יפה מזה כשנה

  ביחידה ל-ivf במרכז הרפואי הלל יפה מופעלת מזה כשנה שיטת טיפול טבעית להשגת היריון חוץ גופי. הרעיון מאחורי השיטה הוא מעקב אחר המחזור הטבעי של האישה ושאיבה מתוזמנת של ביצית אחת טובה. עד כה הושגו מספר הריונות ואפילו לידה אחת אצל מי שחשבו שאין להן יותר סיכוי לילד.

עמודים: 1 | 2