חינוך פעוטות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חינוך פעוטות

 • למה הילד שלי נושך?

  למה הילד שלי נושך?

  פורסם ב: 28.02.2017

  הורים וצוות הגן נתקלים לעיתים קרובות בתופעה שכיחה של נשיכות בגיל הרך, שמתרחשות בעיקר סביב גילאי שנה וחצי עד שלוש שנים. למרות שהם מנסים למנוע את התופעה, היא חוזרת שוב ושוב. אז למה זה קורה? למה הילד שלי נושך?

 • איך נעודד ילדים לחלוק דברים עם אחרים

  איך נעודד ילדים לחלוק דברים עם אחרים

  פורסם ב: 09.08.2016

  שיעור חשוב שילדים קטנים צריכים ללמוד, הוא איך לחלוק דברים עם אחרים. אם התינוק מתקשה מעט להבין כיצד לעשות זאת, נוכל לאמץ כמה טיפים שיעזרו לו בכך.

 • איך לעזור לילדים בזמן התפרצויות זעם

  איך לעזור לילדים בזמן התפרצויות זעם

  פורסם ב: 18.03.2016
   
  שאלה מאוד נפוצה אצל הורים שפונים אליי להדרכה או לטיפול בילד שלהם, היא מה לעשות כשהילד בהתפרצות זעם? הוא בוכה, צועק, אולי אפילו זורק דברים או מרביץ. זה מאוד לא נעים לנו, לעיתים יש אורחים בבית, או מפר את שלוותם של הילדים האחרים שבבית. מה ניתן לעשות?
 • ילד אסור ילד מותר

  ילד אסור ילד מותר

  פורסם ב: 01.03.2015

  כדי לגדל ילדים בריאים צריך לפתח את יכולת הביטוי הרגשי בבית, בכתבה הבאה תקבלו כלים איך ניתן לעשות זאת בהצלחה?

 • כיצד נעודד את הילד לעזור?

  כיצד נעודד את הילד לעזור?

  פורסם ב: 21.10.2013

  אחת המשימות החינוכיות החשובות ביותר בחינוך ילדינו היא לתת לילדים להרגיש מועילים ותורמים לבית ולמשפחה. אנו אוהבים את ילדינו ורוצים לגרום להם להיות מאושרים בכל מחיר, גם במחיר של הסרת אחריות וגזילת יכולת ההנאה וסיפוק מתוך עשייה של ממש. איני מתכוונת להופכם לעבדים קטנים אלא לשותפים מלאים בעשייה ובמטלות הבית

 • איך לגדל ילד עצמאי?

  איך לגדל ילד עצמאי?

  פורסם ב: 11.12.2012

  הם נראים לנו כל כך קטנים אבל הם לא לגמרי חסרי ישע. למעשה, ניתן לאט לאט ללמד את הפעוט לעשות דברים בעצמו ותחושת העצמאות הזו, שבמילא הם נלחמים עליה החל מגיל שנתיים הנורא, תיתן להם ביטחון ואמונה ביכולות שלהם להסתדר ולהשתלב בחברה

 • מיכל דליות: טנטרום זה לתת לכעס לתקוף אותך

  מיכל דליות: טנטרום זה לתת לכעס לתקוף אותך

  פורסם ב: 08.08.2012

  אחד הדברים המביישים ביותר אשר יכולים לקרות לאדם בוגר, הוא ילדו שמאבד עשתונות בקניון וצורח עליו, נשכב על הרצפה: ילד בהתקפת זעם. מיכל דליות המקסימה, מגלה לנו איך מתמודדים נכון

 • האם הילדים שלכם עוזרים בבית?

  האם הילדים שלכם עוזרים בבית?

  פורסם ב: 29.08.2011

  האם נדמה לכם שלא כדאי להטריח את הילדים בעבודות הבית כדי שתהיה להם ילדות נפלאה ללא חובות ומטלות? האם  אתם מגדלים פרזיטים קטנים שבגיל עשרים יחיו בבית מלוכלך עם הררי כביסה, פשוט כי הם התרגלו שהכול עושים בשבילם? רגע לפני שיהיה מאוחר מדי הגיע הזמן שהילדים יתחילו לקחת חלק במשימות הבית.

 • כל כך קטן וכבר עקשן?

  כל כך קטן וכבר עקשן?

  פורסם ב: 31.08.2010

  הילד הקטן, שעד היום היה ילד מתוק, חייכן ומרצה מנהל לפתע דיאלוגים שלמים המבוססים על המילה "לא". פתאום כל אינטראקציה הופכת למסכת שלמה של הסברים, שכנועים, כעס ומריבות וכל זה רק בגלל עניין קטן. מדוע כל כך קשה לנו דווקא בדברים הכי פשוטים, שגרתיים ויומיומיים?

עמודים: 1 | 2