גזים אצל תינוקות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

גזים אצל תינוקות

 • גזים אצל תינוקות – איך מתמודדים?

  גזים אצל תינוקות – איך מתמודדים?

  פורסם ב: 13.12.2018

  התינוק כאוב ומתפתל? בוכה בכי קורע לב? הלילות טרופי שינה? אתם עם עיניים אדומות מחוסר שינה ותוהים אם הוא רעב או עייף , אם יוצאות לו שיניים, אם חם לו/קר לו......יתכן והוא פשוט סובל מתופעה שנקראת גזים אצל תינוקות – ויש לכך טיפול!

 • מה עושים כשלתינוק יש גזים?

  מה עושים כשלתינוק יש גזים?

  פורסם ב: 09.11.2016

  סיבות שכיחות לבכי, האם יש קשר בין גזים לתזונה? ומה יכול להקל על התינוק שסובל מגזים?

 • ריפוי טבעי של כאבי בטן

  ריפוי טבעי של כאבי בטן

  פורסם ב: 28.06.2016

  "היא לא ישנה! כל היום וכל הלילה בוכה! כואבת לה הבטן, יש לה גזים וגם עצירות כבר כמה ימים.. אומרים לי 'אולי היא רעבה' אבל אני יודעת שעד שהבטן לא תתרוקן היא לא תאכל טוב. ניסיתי הכל, מה אפשר לעשות?" 

 • מה עושים כשלתינוק יש עצירות

  מה עושים כשלתינוק יש עצירות

  פורסם ב: 18.03.2016

  במסגרת עבודתי עם הורים אני שומעת פעמים רבות שהורים מודאגים מכך שהתינוק מתאמץ מאוד או סובל בזמן שהוא מנסה לעשות קקי. גם עניין התדירות מאוד מבלבל. אז איך יודעים מהו מספר היציאות שנחשב תקין ומתי מדובר בעצירות? ומה עושים כשלתינוק יש עצירות?

 • התקפי בכי הקשורים בעיכול - איך מזהים ומה עושים?

  התקפי בכי הקשורים בעיכול - איך מזהים ומה עושים?

  פורסם ב: 03.01.2015

  התקפי בכי בתינוקות רכים הינם תופעה נפוצה  עד גיל 3-4 חודשים. הבכי נמשך פעמים רבות כמעט בלי הפסקה כ 3 שעות ביום ויותר, מופיע לפחות 3 פעמים בשבוע, בעיקר בשעות הערב ונמשך למשך 3 שבועות לפחות. מה אפשר לעשות? איך נקל על התינוק?

 • פקקים טבעיים – על עצירות אצל תינוקות ופעוטות

  פקקים טבעיים – על עצירות אצל תינוקות ופעוטות

  פורסם ב: 19.06.2011

  עצירות הינו מונח המתאר תנועה איטית מהרגיל של מזון במעיים, עד כדי יצירת 'פקק תנועה'. איך נתמודד עם הבעיה אצל תינוקות ופעוטות?

 • לא לשמור בבטן

  לא לשמור בבטן

  פורסם ב: 01.04.2011

  קוליק (או בעברית "קדדת") היא תופעה מאוד נפוצה המתבטאת באי שקט וכאבי בטן תכופים בהפרשי זמן קצרים מאוד (הפסקות של דקות או שניות בין כאב אחד לשני). כ 30%  מקרב תינוקות חווים אותה בדרגת חומרה זו או אחרת.

 • הפרשות של תינוקות וילדים - כלי אבחוני

  הפרשות של תינוקות וילדים - כלי אבחוני

  פורסם ב: 13.10.2010

  הורים חדשים מגיבים בהתרגשות ואולי בשמחה כשהתינוק משתין ישר לפרצופם בעת החלפת חיתול. למזלכם, השתן הוא סטרילי ואינו מזיק. למעשה, כל ההפרשות של התינוק (הקאה, צואה, נזלת וכדומה) אינן מזיקות ונותנות לנו מידע אבחוני. מעקב אחר ההפרשות של הילד מסייע לאבחן בעיות בריאות.

 • כאבי בטן בתינוקות – על הסיבות והפתרונות

  כאבי בטן בתינוקות – על הסיבות והפתרונות

  פורסם ב: 05.07.2010

  אחת הסיבות השכיחות לפנייה לרופא הילדים עם תינוק קטן הינה חוסר שקט, בכי למרות שהתינוק אכל לשובע החיתול נקי ואין לו  חום גבוה או כל סיבה אחרת להיות רגיז. לכאבי בטן בתינוקות מספר סיבות שאותן ייקח הרופא בחשבון בעת הבדיקה: 

עמודים: 1 | 2