הורות אחרת - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הורות אחרת

 • הן גם זוג וגם בהריון יחד

  הן גם זוג וגם בהריון יחד

  פורסם ב: 10.11.2019

  סיון וליטל התחתנו לפני כשלוש שנים. באוגוסט 2017 החלו טיפולי פוריות לסירוגין ובסופו של דבר שתיהן נקלטו יחד שתיהן בהריון בחודש שביעי ואמורות ללדת אולי אפילו באותו יום אח ואחות.

 • משפחה חדשה - האם, מה ואיך מספרים לילד

  משפחה חדשה - האם, מה ואיך מספרים לילד

  פורסם ב: 30.01.2017

  ההחלטה להביא ילד "לבד" לעולם במסגרת המשפחה החדשה, היא החלטה לא פשוטה... עם זאת בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר מודלים של משפחות אחרות. האם, מתי, ואיך מספרים ומסבירים לילד על המשפחה המיוחדת שלו?

 • היו לנו 24 שעות להחליט לגבי אימוץ תינוקת בת שבוע

  היו לנו 24 שעות להחליט לגבי אימוץ תינוקת בת שבוע

  פורסם ב: 18.12.2015
  כחודש לאחר שסיימנו את הליך הקבלה כמשפחת אומנה בעמותת אור שלום, הגיע הטלפון מהעובדת סוציאלית, "יש לכם 24 שעות לתת לי תשובה אם רוצים תינוקת בת שבוע שעדיין בבית חולים"אלו השעות הגורליות והקשות ביותר בחיינו, להחליט אם היינו בהריון? ילדנו? רצינו בכלל תינוק? הקטן כבר היה בן 7 שכחנו מזמן מה זה תינוקות אנחנו בפאזה אחרת. 
 • 10 משפטים שלא כדאי להגיד לילד שלכם!!

  10 משפטים שלא כדאי להגיד לילד שלכם!!

  פורסם ב: 27.11.2014

  מכירים את המשפטים האלו ששמענו בילדותינו שנשבענו לא להגיד אותם לילדינו. כן כן, אותם משפטים כמו "לא קרה שום דבר.." ברגע שחרב על הילד עולמו כאשר ילד אחר בדיוק חטף לו את הצעצוע האהוב שלו.

 • לרחוץ או לא לרחוץ? תינוק מאומץ בימים הראשונים...

  לרחוץ או לא לרחוץ? תינוק מאומץ בימים הראשונים...

  פורסם ב: 08.04.2014

  ילד מאומץ מגיע אליכם הביתה בדרך כלל בגיל מבוגר יחסית לתינוק ביולוגי שרק נולד, ולכן כהורים מאמצים זרמו עם הילד, חבקו אותו ותנו לו ולכם זמן ומקום להתרגל לסיטואציה החדשה, כולל פעולות פשוטות כמו להתקלח באמבטיה 

 • מה נותנים לתינוק מאומץ לאכול בימים הראשונים אצלכם

  מה נותנים לתינוק מאומץ לאכול בימים הראשונים אצלכם

  פורסם ב: 08.04.2014

  הילד שלכם ירצה לטעום מהכל ולחוות את העולם הקולניארי הגדול שנגלה אליו. למרות זאת, אל תתפתו, היצמדו לעצות הזהב והקפידו על שפה של תקשורת פתוחה עם הילד...

 • לאמץ תינוק - תובנות של אמא מאמצת

  לאמץ תינוק - תובנות של אמא מאמצת

  פורסם ב: 26.03.2014
  מה נכון ולא נכון לעשות כאשר מאמצים תינוק חדש? הטיפים המעשיים שלפניכן מבוססים על ניסיוני הרב כאמא מאמצת, כאשר בגיל 40 יצרתי משפחה חדשה יש מאין.
   
 • הריון ולידה מסוג אחר

  הריון ולידה מסוג אחר

  פורסם ב: 12.05.2013

  נכנסים ל"רופא". בעצם לחדר הפגישה. "האולטרה-סאונד" מתחיל. איבר, איבר מתחיל הצוות לסרוק. מספרים על א'. איך הוא ישן, מה הוא אוהב לאכול, במה אוהב לשחק, מה הוא לא אוהב. אני מתחילה להרגיש שהוא שלי. כמו החיבור שנוצר כשרואים את התמונות באולטרה-סאונד או כשמרגישים את העובר בועט

 • חוזה בין בני זוג לצורך הבאת ילד משותף – חלק ב'

  חוזה בין בני זוג לצורך הבאת ילד משותף – חלק ב'

  פורסם ב: 18.06.2011

  רוצים להביא ילד משותף לעולם? מתלבטים איך לעשות זאת? עו"ד אורנה גלזן גונן המתמחה במעמד אישי, בדיני משפחה ובהסכמים כגון אילו, ממליצה: כיצד להכין חוזה בין בזוגי לצורך הבאת ילד משותף לעולם. בחלק זה של הכתבה נדון בבטחונות כלכליים, הסכם ממון, אימוץ הקטין, ובסכסוכים בין בני הזוג.

עמודים: 1 | 2