טיפול בפגים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפול בפגים

 • הוּא לֹא אָמַר לִי מַזָּל טוֹב

  הוּא לֹא אָמַר לִי מַזָּל טוֹב

  פורסם ב: 28.10.2020
  הוּא לֹא אָמַר לִי מַזָּל טוֹב, הוּא בַּכְּלָל לֹא הֵרִים אֶת הָעֵינַיִים שֶׁלּוֹ. תּוֹפֵר אוֹתִי, כְּמוֹ אוֹסֵף אֶת הַקְּרָעִים הַנַּפְשִׁיִּים שֶׁלִּי, ולֹא מְדַבֵּר אִתִּי. טור אישי לרגל חודש המודעות לפגים של אמא לפג + 2 בנים + בהריון.
 • איך לשפר את סיכויהם של תינוקות שנולדו בלידה מוקדמת

  איך לשפר את סיכויהם של תינוקות שנולדו בלידה מוקדמת

  פורסם ב: 11.05.2015

  חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון ומהמרכז הרפואי סורוקה מצאו שסביבה טיפולית טובה בחודשים הראשונים לחיים, יכולה להפחית סיכונים התפתחותיים הקשורים ללידה מוקדמת.

 • פג נולד – הנה כמה טיפים חשובים

  פג נולד – הנה כמה טיפים חשובים

  פורסם ב: 01.01.2014

  תכננת ללדת בתאריך המשוער שלך אבל התינוק שלך החליט שהוא רוצה לצאת הרבה לפני? אם זה קרה לפני שבוע 37, כנראה שנכנסתם לקטגוריית הפגים.

 • נמרץ, עוטף ותומך...

  נמרץ, עוטף ותומך...

  פורסם ב: 04.08.2013

  הפגיה במרכז הרפואי מאיר הינה הפגייה הראשונה בארץ והחמישית בעולם, הזוכה לקבל הסמכה כפגייה תומכת התפתחות מטעם ארגון nidcap העולמי. עקרונותיה של הגישה תומכת ההתפתחות מושתתים על הפחתת גירויים קיצוניים בסביבת הפג, ועל מתן טיפול אישי רגיש לצרכים ההתפתחותיים וממוקדים בפג ובמשפחתו.

 • גישה חדשנית לטיפול בסכנת העיוורון אצל פגים

  גישה חדשנית לטיפול בסכנת העיוורון אצל פגים

  פורסם ב: 27.05.2013

  מחקר חדש ברמב"ם ובהדסה מציג אפשרות של פתרון טיפולי נוח ובטוח למניעת עיוורון בפגים. הטיפול יכול לצמצם את הצורך בשיטות הטיפול החודרניות שקיימות כיום ב-50%.

 • מוזיקה משפרת את בריאותם של פגים

  מוזיקה משפרת את בריאותם של פגים

  פורסם ב: 12.05.2013

  מחקר חדש מגלה כי השמעת מוסיקה דמויית רחם או שיר ערש מסייעים בהרגעת תינוקות שנולדו לפני הזמן, משפרים את שנתם ואת דפוסי האכילה שלהם ומחזקים את הקשר בין ההורה לילד.

 • תישן תינוק קטן, למה הוא לא ישן?

  תישן תינוק קטן, למה הוא לא ישן?

  פורסם ב: 11.02.2013

  תינוקות רבים, סובלים מבעיות שינה רבות במהלך החודשים הראשונים לחייהם. על אחת כמה וכמה אם הם תינוקות שנולדו פגים או סובלים ממשקל נמוך. איך מתמודדים?

 • פגים בסיכון מוגבר ללחץ דם גבוה עד גיל ילדות

  פגים בסיכון מוגבר ללחץ דם גבוה עד גיל ילדות

  פורסם ב: 01.07.2012

  ממצאי מחקר שנערך בשוודיה מורים כי כל הילדים שנולדו מוקדם מידי, צריכים להיות במעקב בכדי לטפל בלחץ דם גבוה במידה והוא ממשיך לאורך הילדות.

 • אמא עדיפה על אבא

  אמא עדיפה על אבא

  פורסם ב: 03.12.2011

  מחקר חדש מציע כי אמהות המחזיקות את תינוקם הפג בעת לקיחת דם בבית החולים מצליחות להפיג את כאבם יותר מאשר אביהם המנסה לנחם אותם. מחקר שעשוי לעניין כל הריונית לקראת לידה...

עמודים: 1 | 2