הורים אוהבים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הורים אוהבים

 • הילד הראשון שלכם ואתם

  הילד הראשון שלכם ואתם

  פורסם ב: 23.11.2014

  בשבוע הראשון שאתם חווים את עצמכם כהורים, אתם מוקפים לרוב במשפחה וחברים וכולם רוצים לעזור, לחבק ולאהוב. אחר כך, אתם נשארים לבדכם עם טריליון של עצות והדרכות, ומי באמת יכול לדעת טוב יותר מכם מה הבייבי שלכם צריך?

 • האהבה הזו לא באה לי באופן טבעי

  האהבה הזו לא באה לי באופן טבעי

  פורסם ב: 14.12.2013

  בשנים האחרונות, אני נחשפת ליותר ויותר נשים שחוות חוסר חיבור לאחד מהילדים שלהן. חוסר החיבור הזה מכיל בתוכו המון כאב וגם הסתרה. מעטים, אם בכלל, האנשים שאנחנו, כאימהות, מוכנות להודות בפניהם שאנחנו לא מחוברות לילדים שלנו (ולפעמים גם לא אוהבות אותם). 

 • להיות אם לראשונה

  להיות אם לראשונה

  פורסם ב: 21.03.2012

  הכניסה להורות היא אחד הרגעים המורכבים בחיי האם: מחד- אושר גדול, ומאידך- פחד, אי וודאות, ודאגה. הפסיכולוגיה המודרנית ניתצה אתהמיתוס הרואה בהורות דחף טיבעי שמבשיל יחד עם הלידה. החברה לא מכינה נשים לתפקידהאימהי, אלא  מטפחת אשליה שזהו תפקיד שכולוסיפוק ומימוש עצמי.

 • תיאוריית ההתקשרות

  תיאוריית ההתקשרות

  פורסם ב: 31.07.2010

  משפטים נוסח – "אין כמו אמא", ו"אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא", הם משפטים הפורטים דק דק על מיתרי ליבה של אם טרייה לאחר לידת ילדה הבכור. תפקידם הוא לעורר ייסורי מצפון קשים מנשוא, כאשר האם הטרייה מתקשה במשימה זו או אחרת האמורה לסמן את אמהותה ואת הקשר הראשוני שלה עם ילדה. אז טרם הבאלגן בראש ורגשות האשם בלב, הנה כתבה שתעשה לכן קצת סדר באשר למהו הקשר עם התינוק ועל מה הוא מתבסס?

 • האם אני שלמה עם ההחלטה לא להביא יותר ילדים לעולם?

  האם אני שלמה עם ההחלטה לא להביא יותר ילדים לעולם?

  פורסם ב: 20.06.2010

  אנשים היום "סוגרים את הבסטה" מוקדם. בעוד שפעם היו פותחים עד חמש אפילו שש, מרבית מהזוגות הצעירים היום מכריזים עוד טרם נישואיהם כי הם יסגרו את הבסטה מוקדם – 2 ודי (אולי עם תוספת כלב, תלוי במוצע). מעבר לנתון הסטטיסטי הזה, המדבר על התפלגויות וממוצעים, הרי שההחלטה על כך נתונה, חדשות לבקרים, להשפעות חברתיות ולכן משתנה מתקופה היסטורית אחת לשנייה.

 • כל ילד הוא יחיד ומיוחד

  כל ילד הוא יחיד ומיוחד

  פורסם ב: 31.01.2010

  על מנת להבין לעומק מה ילדים רוצים ולהתייחס אליהם בהתאם, יש להכיר בתכונות האופי המולדות ובדפוסי ההתנהגות של כל אחד מהתחלה. שרה כרמון- רדיד, מומחית להתפתחות בגיל הרך, פורשת את כל ההבדלים בין הילדים השונים ומעניקה עצות הלכה למעשה. הכרת השונה והייחודיות של כל אחד ואחד ככלי עזר להורים.

 • אהבת אם לילדיה – האם היא טבעית?

  אהבת אם לילדיה – האם היא טבעית?

  פורסם ב: 04.03.2008

  מאז תחילת המאה העשרים  ועד לסוף שנות השבעים סברו החוקרים והחוקרות שאהבת אם היא רגש טבעי. הם היו מוכנים אמנם להודות שאימהות בחברות שונות מבטאות את אהבתן בצורות שונות, אך האמינו שמאחורי צורות ביטוי מגוונות אלה עומד רגש אחד משותף לכל האימהות: אהבה, שמקורה בטבע הנשים, כלומר בביולוגיה שלהן.

 • למה אנחנו אוהבים ילד אחד יותר מהשני?

  למה אנחנו אוהבים ילד אחד יותר מהשני?

  פורסם ב: 17.02.2008

  לכל אדם נטיות, העדפות ומציאת שפה משותפת או תחביב משותף עם אנשים מסוימים. כך גם עם ילדינו. השאיפה להעניק לכל ילדינו יחס שווה היא בבחינת פנטזיה בלבד. ישנם ילדים אשר מעוררים בנו תגובות עוצמתיות מאד לכאן או לכאן. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות...