בדיקות נפוצות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בדיקות נפוצות

 • למה אנחנו לא מצליחים?

  למה אנחנו לא מצליחים?

  פורסם ב: 18.06.2011

  בספרות ידועות מגוון סיבות לחוסר פוריות, בין נפוצות ובין נדירות. לעיתים אף מקבלים בני הזוג את התשובה המעודדת ומייאשת כאחד – ל.ה.פ – ללא הסבר פתולוגי. אז מה באמת אומרים לנו שם במעבדות הפיריון ובדרך החתחתים החדשה אליה נכנסנו בתקווה כה גדולה?

 • התפכחות - על צילום רחם

  התפכחות - על צילום רחם

  פורסם ב: 26.07.2010

  במהלך חודשי הטיפולים הארוכים שמעתי לא פעם את המונח "צילום רחם". הרופאים התלבטו אם יש טעם לשלוח אותי לצילום כזה, והחליטו כנראה שאין צורך בינתיים. עכשיו, רגע לפני המעבר ל ivf (הפריה חוץ גופית), הרופא מודיע לי שצילום רחם הוא שלב הכרחי בתהליך.

 • צילום רחם: השד אינו נורא

  צילום רחם: השד אינו נורא

  פורסם ב: 16.08.2009

  נשים רבות מתלוננות על הבדיקה הפולשנית לרחם והפורומים באינטרנט עמוסים  לעייפה בחוויות קשות. ד"ר יריב גדעוני מדגיש את חשיבות הבדיקה ונותן  לכן טיפ חשוב כיצד לעבור אותה בשלום

 • עודף בהורמון החלב (היפרפרולקטינמיה)

  עודף בהורמון החלב (היפרפרולקטינמיה)

  פורסם ב: 16.09.2006

  הורמון החלב (פרולקטין) הינו הורמון בעל תפקיד חשוב במערכת הרבייה. ההורמון מופרש על ידי בלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה), בלוטה קטנה שמחוברת בגבעול אל מרכז החלק התחתון של המוח. הפרשה של רמות מוגברות של הורמון החלב (מצב הקרוי היפרפרולקטינמיה) גורמת לעתים קרובות לאי פריון והפרעה בביוץ. 

 • שחלות פוליציסטיות: איבחון וטיפול

  שחלות פוליציסטיות: איבחון וטיפול

  פורסם ב: 15.04.2006

  השחלות הן האבר בו מצויות הביציות של האישה. שחלות פוליציסטיות מאופיינות בכך שהן גדולות יחסית (פי 1.5 עד פי 3) ומכילות מספר גדול של זקיקים או ציסטות קטנות.

 • אבחון של תקינות הרחם והחצוצרות

  אבחון של תקינות הרחם והחצוצרות

  פורסם ב: 07.11.2005

  מה ההבדל בין היסטרוסקופיה וצילום רחם? מהי בדיקת ה"אקוויסט" ואיך היא משתווה לצילום רחם? האם מותר לקיים יחסים לאחר צילום רחם? תשובות לשאלות אלו ועוד בכתבה הבאה.