היריון תאומים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

היריון תאומים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 17.03.2009

התגובה להריון תאומים משתנה מזוג לזוג, או בין בני הזוג ויכולה לנוע בין הלם ובהלה מצד אחד להתרגשות מצד שני.  בכל מקרה, היריון הוא תקופה ממושכת המאפשרת לעכל ולהתכונן לבאות. זה זמן מצוין להתחיל להתעניין, לקרוא, לשאול, לשתף ולתכנן. בוודאי יש זוגות החושבים בליבם: "מה כבר צריך לדעת? מטפלים בשני תינוקות וזהו". אולם אין זה כל-כך פשוט...מאת: סיגל לוי- פסיכולוגית קלינית מומחית לתאומים


2P סטודיו

היריון תאומים

כל היריון הוא פלא טבע. היריון תאומים – על אחת כמה וכמה...

ראשית, יש הבדל אם בני הזוג מוכנים לתסריט זה (טיפולי פוריות, תורשה) או לא. התגובה משתנה מזוג לזוג, או בין בני הזוג ויכולה לנוע בין הלם ובהלה מצד אחד להתרגשות מצד שני.  בכל מקרה, היריון הוא תקופה ממושכת המאפשרת לעכל ולהתכונן לבאות. זה זמן מצוין להתחיל להתעניין, לקרוא, לשאול, לשתף ולתכנן. בוודאי יש זוגות החושבים בליבם: "מה כבר צריך לדעת? מטפלים בשני תינוקות וזהו". אולם אין זה כל-כך פשוט...

 

שנית, חשוב לדעת שזה יכול להיות היריון בסיכון. האם נושאת שני עוברים (או יותר) שכל אחד מהם צריך להתפתח באופן תקין. חשוב שרופא הנשים ינחה את האישה בכל הבדיקות שעליה לעבור וילווה אותה בכל שאלותיה. לעיתים מתרחש תהליך טבעי שבו בשבועות הראשונים להיריון נראים באולטרה סאונד תאומים אולם עד תום השליש הראשון להיריון נספג אחד התאומים ונותר עובר אחד.

 

אומרים כי "אין חכם כבעל ניסיון". לכן, נשים רבות בהיריון תאומים מוצאות תמיכה מרובה בפורומים באינטרנט של נשים בהיריון שכזה, או בפורומים של אמהות לתאומים. יש נשים רבות העוברות חוויות דומות ויכולות מניסיונן לתמוך זו בזו. האתר של "עמותת תאומים ושלישיות" מכיל שפע של מידע מקצועי ושימושי בעת ובעונה אחת. ישנם גם פורומים שמנוהלים על-ידי גורמים מקצועיים. מי שרוצה לדעת עוד, יכולה להרחיב את הידע באמצעות ספרות מקצועית (כמו "היריון בגדול" של איריס בר-ניר כהן וענת גת) או להשתתף בסדנה.

 

בהדרגה, חשוב לשקול גם את ההיבט הכלכלי. שני תינוקות במשפחה הם הוצאה משמעותית לתקציב המשפחתי (חיתולים, ציוד ומזון לתינוקות).  בניגוד לשני אחים, אי אפשר להעביר חפצים משומשים מילד לילד – הכל צריך להיות כפול כי התאומים יזדקקו להם בו זמנית. יש גם ציוד מיוחד שנחוץ לתאומים כמו עגלה כפולה. שיקלו למשל האם תהיו מוכנים להיעזר בציוד "יד שנייה", או לקבל אותו בהשאלה ממישהו קרוב וכו'...

ככל שההיריון מתקדם, כדאי לחשוב על האופן שבו המשפחה רוצה להתארגן. האם תידרש עזרה? האם המשפחה יכולה לספק זאת? האם כדאי להיעזר בעזרה קנויה והאם יש לכך תקציב? איך לא להזניח את הילדים הנוספים בשעות הלחץ וכו'. לא  צריך לתכנן כל פרט ופרט, אך טוב לחשוב על כך כדי לא להיות מופתעים.

 

נושא נוסף שכדאי להקדיש לו מחשבה הוא האפשרות ללידה מוקדמת, מצב שכיח בקרב תאומים. אפשר במידה מסוימת לדעת מוקדם יותר האם ההיריון הוא בסיכון, האם הוא מתפתח באופן תקין, אך גם אז יכולות להיות הפתעות. קודם כל צריך להיות מוכנים נפשית לכך שמצב זה אפשרי וחשוב מאד לא להיכנס ללחץ או היסטריה. זכרו שרבים מן התאומים הבוגרים שאתם מכירים כיום נולדו פגים.

אם התינוקות נמצאים בפגיה, לוקח להורים זמן רב יותר להתוודע לפעוטות שאך נולדו, כי הצוות הרפואי הוא המטפל בהם. חשוב שתשמרו על מעורבות ככל שתוכלו – החזיקו אותם, האכילו אותם, געו בהם, לטפו אותם, שירו להם וטפלו בהם עד כמה שהדבר אפשרי ושמרו על אופטימיות ככל האפשר...

מצב בו תאום אחד נשאר בפגיה והשני משוחרר הוא מצב עוד יותר מורכב מבחינה טכנית, שכן יש שני פעוטות שזקוקים להורה בו זמנית בשני מקומות שונים. השתמשו בתמיכה, גייסו את כל התקווה והסבלנות שתוכלו והיעזרו במשפחה כדי לעבור בשלום תקופה זו.

 

זכרו כי ידע הוא כוח המסייע להתמודדות והכנה מראש יכולה להקל מאד על ההתחלה שלכם.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו