הקשר בין סרטן וסיבוכי הריון - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הקשר בין סרטן וסיבוכי הריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 29.05.2013

עליית גיל הילודה בשילוב התקדמות בגילוי ובטיפול במחלת הסרטן הובילו לעלייה בשכיחות מקרים של נשים עם סרטן בגיל הפוריות המגיעות ללדת. כפי שמציג המחקר, נשים אלו נמצאות בסיכון גבוה לסיבוכי הריון ולידה, כולל פקקת וורידית, לידה מוקדמת, כריתת רחם ושחלות, דמם מסיבי ואף עלייה בשיעורי התמותה של העובר והאם. הקשר בין סרטן וסיבוכי הריון

פרס הצטיינות בינלאומי, the merit award  מטעם american society of clinical oncology ניתן למחקר שיזם ד"ר ניר פילר, מתמחה בשנה א' במכון האונקולוגי במרכז הרפואי שיבא.
ממצאי המחקר מראים,
שעליית גיל הילודה בשילוב התקדמות בגילוי ובטיפול במחלת הסרטן הובילו לעלייה בשכיחות מקרים של נשים עם סרטן בגיל הפוריות המגיעות ללדת. כפי שמציג המחקר, נשים אלו נמצאות בסיכון גבוה לסיבוכי הריון ולידה, כולל פקקת וורידית, לידה מוקדמת, כריתת רחם ושחלות, דמם מסיבי ואף עלייה בשיעורי התמותה של העובר והאם.  המחקר, יוצג בכנס השנתי של האיגוד האמריקאי לאונקולוגיה קלינית בשיקגו ב-3 ביוני.

 

רופאים חוקרים ממכון הקרינה של מרכז הסרטן בשיבא רצו להעריך את רמת הסיכון של נשים בהריון עם אבחנת ממאירות ולבדוק האם הן צריכות מעקב במסגרת יחידות הריון בסיכון גבוה. לצורך כך, צוות החוקרים משיבא בראשות ד"ר ניר פילר, בהדרכת ד"ר יעקב לורנס, מנהל מרכז למחקר יישומי ברדיותרפיה, ובשיתוף פעולה עם ד"ר שלי מזעקי מהיחידה להריון בסיכון גבוה, ניתחו נתונים של - 6.7 מיליון נשים מתוך מאגר מידע אפידמיולוגי גדול של כלל הלידות בין השנים 2000-2006 בארה"ב.

 

לדבריו של ד"ר פילר: "אבחנת סרטן אינה רשומה כיום בתוך סל המצבים שמכניסים הריון לסיכון גבוה. על סמך הנתונים שאספנו נראה כי יש מקום להכניסה ולטפל בנשים אלה במעקב הדוק ובדיקות תקופתיות תכופות. מודעות בציבור לסיבוכים אפשריים של אבחנת סרטן והריון תתרום למניעתם".

 

סרטן בזמן הריון איננו שכיח ונצפה ב- 1-2 נשים לכל 1,000. שכיחות זו צפויה לעלות ככל שיכולת ההדמייה והגילוי המוקדם משתכללת וגיל הילודה עולה. מעקב במסגרת יחידות מתאימות צפוי להוביל לירידה בתחלואה ובסיבוכים הנלווים.

 

ד"ר לורנס מוסיף: "מרבית הנשים, כולל אלה שהחלימו מסרטן, מעוניינות להביא ילדים לעולם. ידוע שמחלת הסרטן והטיפול בה עלול להשפיע על פוריות אולם עד היום ידוע מעט מאוד על השפעת המחלה על השלב האחרון של התהליך-הלידה. עבודתנו היא המחקר הגדול הראשון בנושא. אנו מקוויםכי העבודה תביא לידיעת הרופאים את הסיבוכים האפשריים אצל חולת סרטן המגיעה לחדר לידה ובכך תביא להפחתת הסיכונים".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו