האישה הרתה לאחר טיפולי פוריות ממושכים אבל תינוקה נפטר - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

האישה הרתה לאחר טיפולי פוריות ממושכים אבל תינוקה נפטר

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 28.07.2019
האישה הרתה לאחר טיפולי פוריות ממושכים אבל תינוקה נפטר
תביעה נגד 'שירותי בריאות כללית': 
האישה הרתה לאחר טיפולי פוריות ממושכים – אך הגורמים הרפואיים הרבים שטיפלו בה במהלך מעקב ההיריון לא התייחסו למחלה אוטואמונית ממנה סבלה. 
 
התוצאה: בנה נפטר כ-48 שעות לאחר הלידה. 
 
כתוצאה ממותו הטרגי של בנם - התגרשו בני הזוג תביעה שהוגשה בימים אלה ע"י עו"ד דוד פייל ועו"ד גל מרקוביץ, בשמם של בני זוג, כיום גרושים, נגד 'שירותי בריאות כללית', ונגד המומחה הרפואי שטיפל במחלתה האוטואימונית במהלך ההריון – מגוללת את סיפור מותו הטרגי והמיותר של בנם, אותו הצליחו להביא לעולם לאחר טיפולי פוריות ממושכים, ואשר הלך לעולמו, ביסורים קשים, ביממה  השנייה לחייו.  
 
על פי התביעה טופלה האישה לאורך שנים בדלקת פרקים שגרונית, ובדמה נמצאו שוב ושוב נוגדנים ספציפיים לתסמונת שיוגרן – מחלה אוטואמונית הפוגעת בעיקר בנשים בגיל העמידה – ושכיחותה באוכלוסיה הכללית גבוהה יחסית (1.2%).. 
 
לדברי עו"ד פייל, ידוע כי קיימת סבירות גבוהה לכך שעוברים לאמהות שבדמן הנוגדנים שנמצאו בדמה של האישה יפתחו מומים לבביים ללא טיפול מתאים, ועל כן על פי ההנחיות הרפואיות בתחום יש ליידע נשים שבדמן נמצאו הנוגדנים למחלה, לטפל בהן במהלך ההריון בתרופה המונעת את התפתחות המומים ולבצע מעקב צמוד באמצעות אקו לב עוברי. 
 
ואולם, חרף העובדה שנוגדנים אלה הודגמו שוב ושוב בבדיקות דם שבוצעו לאישה לאורך השנים, הצוותים הרפואיים הרבים שטיפלו בה, אשר כללו את המומחה הרפואי אליו פנתה באופן פרטי לצורך מעקב ההריון, רופאי משפחה ורופאי נשים בקופת חולים כללית וראומטולוגים בבית החולים בילינסון, התעלמו כולם מהממצאים, לא ערכו דיון או בירור בנושא, לא התאימו להאת הטיפול התרופתי הנדרש בנסיבות, לא הורו על ביצוע מעקב אקו לב עוברי כמתחייבבהתאם לספרות הרפואית וניירות העמדה בתחום, ואף לא הסבירו לה את משמעות הימצאות הנוגדניםהחיוביים – לא באופן כללי, ולא בהריון טוען עו"ד פייל בתביעה.
 
רק כאשר נצפו האטות בדופק לב העובר, התייחס הצוות הרפואי בקופת החולים לראשונה לנוגדנים שנמצאו אצל האישה לכל אורך ההיריון, אז הופנתה באופן בהול לבית החוליםמאיר באמבולנס ונמצא כי העובר סובל ממום קשה בלבו.
 
גם בשלב זה, ולאחר שכבר אובחן מומו של העובר, הצוות הרפואי בבית החולים מאיר הוסיף חטא על פשע כשלא נתן לאשה את הטיפול המתאים, ולא השאיר אותה להשגחה צמודה בבית החולים כפי שנדרש היה ובכך גרם לשיהוי ביילוד העובר וכתוצאה מכך להחמרת מצבו.
 
כתוצאה מהשתלשלות האירועים המצערת, הילד נולד במצב קשה, נזקק להנשמה עם לידתו, והרופאים נאבקו על חייו במשך שתי יממות, במהלכן הושתל בגופו קוצב הלב – אך דבר לא עזר – והואנ אסף אל עולמו.
 
לדברי עו"ד פייל, גם לאחר מות ילדם, לא יידעו הרופאים את ההורים על כך שמומים לבביים הינם תופעה שכיחה בקרב ילדים לאמהות שבדמם הנוגדנים האופייניים לתסמונת שיוגרן, והדבר נודע להם במקרה, רק לאחר שהתחילו במאמצים מחודשים להרות שוב – אז הזהירו אותם רופאיהם מהישנות התופעה, והנחו אותם כיצד למונעה.
 
לדברי עו"ד פייל, הידיעה על מותו המיותר של בנם הייתה יכולה להימנע היכתה את בני הזוג בתדהמה. לדבריו, ידיעה זו דרדרה את יחסיהם והם התגרשו. עקב הגירושין שקעה האישה בדיכאון, משום שחשה כי עתה אפסו סיכוייה להביא ילד לעולם. 
 
לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר רוני רביע, מומחה במיילדות וגניקולוגיה מ'פורום רופאים'. ד"ר רביע קבע חד משמעית כי הטיפול שניתן לאישה היה רשלני, וכי הוא הגורם הבלעדי לפטירת התינוק. 
 
בימים אלה הגיש עוה"ד פייל, בשם הורי הפעוט המנוח, תביעה לפיצויים נגד 'בריאות כללית' ונגד המומחה הרפואי שליווה את הריון האישה – בטענה לרשלנות רפואית שהובילה למות העובר, לפגיעה בבריאותה של האישה, ולפגיעה משמעותית בסיכויה להביא ילדים לעולם. 
 
התביעה,הועמדה על הסכום המקסימלי שבסמכות בית המשפט (2.5 מיליון שקלים) ונדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל-אביב.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו