תכנית להפחתת חרדות להורים לילדים חולי סרטן. - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תכנית להפחתת חרדות להורים לילדים חולי סרטן.

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 22.05.2006

מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת שירותי בריאות כללית, התחיל להפעיל לאחרונה תכנית ייחודית להפחתת חרדות להורים לילדים חולי סרטן, ביוזמת מנהל המחלקה ההמטו-אונקולוגית במרכז שניידר,        ד"ר יצחק יניב ומנהל המרפאה לטיפול פסיכופיזיולוגי וביו-פידבק בשניידר, הפסיכולוג יובל עודד.
התכנית הטיפולית כוללת טיפול פסיכולוגי בשילוב עם ביופידבק, ומטרתה להרחיב את היכולות של ההורים להתמודד עם מצבי לחץ ומתח, הנובעים ממחלת ילדם. תכנית זו הינה ייחודית למחלקה ההמטו-אונקולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים, ומקבלת תגובות חיוביות רבות בקרב ההורים והצוות המטפל.

במסגרת התכנית להפחתת חרדות, נפגשים ההורים עם פסיכולוג ממרפאת ביופידבק בסדרה של כעשרה מפגשים. ההורים עוברים הדרכה הכוללת מיפוי משאבים וגורמי תמיכה, הכרה  וזיהוי של תגובות נפשיות וגופניות  אופייניות למצבי לחץ ולימוד שיטות המסייעות לשמור על איזון נפשי וגופני מול מצבי דחק ומצבים משתנים כמו: נשימה סרעפתית, הרפיית שרירים ועוד.

לדברי הפסיכולוג יובל עודד, מנהל המרפאה לטיפול פסיכופיזיולוגי וביו-פידבק במרכז שניידר: "מטרת המפגשים היא לבנות ביחד עם ההורה "ארגז כלים" שמתאים לאופיו ולסוג הלחצים עימם הוא מתמודד. לצד העבודה עם ההורים, מתקיימים גם מפגשים טיפוליים עם ילדיהם המאושפזים וגם להם ניתן טיפול ביופידבק. אנו רואים כי טיפול באמצעות ביו-פידבק יכול לסייע בהפחתת סימפטומים של הפרעות שינה ודריכות גופנית, ולהקל על ההתמודדות עם כאב. הטיפול מכיל חשיפה בדמיון וחשיפה התנהגותית, יחד עם שיטות הרפיה ומספק מרכיב חווייתי נוסף לטיפול רגיל".

ביופידבק היא שיטה בטוחה, לא פולשנית ולא תרופתית, המשלבת טכנולוגיית מחשבים מתקדמת עם עקרונות רפואיים מבוססים. הטיפול בביופידבק מדגים ומשתמש בקשר גוף-נפש ומסייע בהעמקת המודעות האישית לתחושות הגוף ולהשפעת אופן החשיבה ותכניה על התגובות הפיזיולוגיות שלנו. תוכנות המחשב שפותחו באופן ידידותי, המאפשר לרכוש כלים להורדת מתח ולחץ ולשיפור הויסות הרגשי, דרך משחק. המטרה במהלך התרגול והיישום בחיי היומיום היא להשיג שליטה, ויסות ואיזון במערכות שונות בגוף. התוכנית וציוד הביופידבק מומנו חלקית ע"י האגודה למלחמה בסרטן.

לדברי ד"ר יצחק יניב, מנהל המחלקה ההמטו-אונקולוגית במרכז שניידר: "במסגרת הטיפול הכוללני בילדים חולי סרטן, אנו משלבים צוות רב מקצועי הכולל אחיות, עובדים סוציאליים, פסיכיאטר, מטפלות באמנות, טיפולים בשיאצו וטיפול באמצעות ביו- פידבק. מצאנו שעל ידי שילוב הגישות ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבם הנפשי וגם הגופני של הילדים והוריהם ולציידם בכלים שיאפשרו להם התמודדות טובה יותר עם המחלה והטיפול. מגוון הגישות הטיפוליות מאפשר לכל ילד ולכל משפחה למצוא את הדרך המתאימה להם".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו