רוצים להקנות לילדיכם חינוך פיננסי? עשו זאת בסופר - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

רוצים להקנות לילדיכם חינוך פיננסי? עשו זאת בסופר

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 08.08.2011

הצבת גבולות כלכליים, מתן דמי כיס ושיחות על כסף – כל אלה מהווים כלים חשובים להקניית חינוך פיננסי לילדים, אך אחד מהכלים היעילים ביותר הוא דווקא קניות משותפות עם הילדים בסופר. שם אפשר ללמד אותם המון- צרכנות נבונה, תקציב, דחיית סיפוקים וכמעט כל העקרונות החשובים בהתנהלות כלכלית נבונה.מאת: אלינור אבירי, יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

 


רוצים להקנות לילדיכם חינוך פיננסי? עשו זאת בסופר

הצבת גבולות כלכליים, מתן דמי כיס ושיחות על כסף – כל אלה מהווים כלים חשובים להקניית חינוך פיננסי לילדים, אך אחד מהכלים היעילים ביותר הוא דווקא קניות משותפות עם הילדים בסופר. שם אפשר ללמד אותם המון- צרכנות נבונה, תקציב, דחיית סיפוקים וכמעט כל העקרונות החשובים בהתנהלות כלכלית נבונה.

איך הופכים את הקניות בסופר לחוויה כלכלית-חינוכית עבור הילדים?

·         תכנון מראש- לפני היציאה לסופר, הכינו עם הילדים רשימת קניות מסודרת לאחר שבדקתם יחד מה חסר בבית. שימו לב גם למוצרי מזון פגי תוקף שאתם נאלצים לזרוק, על מנת להעריך את הכמויות האמיתיות שאתם צורכים.  
 

·         קונים רק לפי הרשימה- הסבירו לילדים מראש שקונים רק את מה שמופיע ברשימה. אפשר להציע להם שהם יבחרו בסופר פריט אחד שלא מופיע ברשימה (למשל ממתק מסוים), אבל רק אחד, ועמדו במילה שלכם גם במחיר של סצנה מביכה בה הילד משתטח על הרצפה ומבקש "רק עוד אחד , אחרון חביב".

 

·         מבצעים- הראו לילדים את שלטי המבצעים ובחנו יחד אתם אם המבצע באמת משתלם או שמא מדובר בתרגיל שיווקי. שימו לב גם לאותיות הקטנות ולמבצעים מיוחדים כמו -קנה וקבל מתנה.

..

 

·         מותגים- כשהילד מבקש את השמפו של "בוב ספוג" או את השניצלונים של "יובל המבולבל" (שעולים עשרות אחוזים יותר מהמוצרים המקבילים שאינם ממותגים) הסבירו לו שההבדל הוא בעיקר באריזה. האמת, לא תמיד יהיה לו קל לקבל זאת, ולכן מומלץ לקיים עם הילדים מדי פעם שיחות על עולם המותגים והשיווק, ולהסביר שלא תמיד המוצר בפרסומת הוא הטוב ביותר.

 

·         השוואת מחירים- כיום כמעט לכל מוצר יש אינספור אלטרנטיבות דומות. לעיתים קרובות אפשר למצוא על המדף את אותו המוצר בדיוק באריזה שונה- ממש אותה גברת בשינוי אדרת. שני המוצרים הם מבית אותו יצרן בדיוק, הטעם זהה, אלא שפער המחירים ביניהם הוא משמעותי, מכיוון שאחד מהם ממותג.

 

·         הצ'ופר בחיסכון- בסיום הקניות הראו לילדים כמה חסכתם באמצעות צרכנות נבונה, והדגישו בפניהם כמה זה יוצא בחישוב שנתי, על מנת להבין את המשמעות. לדוגמה, אם חסכתם 50 ₪ בקניה הזאת, תתגאו בילדים ותאמרו שמדובר בחיסכון של קרוב ל-3,000 ₪ בשנה! בכסף שחסכתם אפשר לצאת לאכול גלידה, לשים סכום בצד לטובת נופש משפחתי או כל דבר שעולה על רוחכם.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו