מס הכנסה מחלק לכם כסף, לא תקחו? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מס הכנסה מחלק לכם כסף, לא תקחו?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.11.2011

אמהות חד הוריות, שיש להן ילד שטרם מלאו לו שנתיים, מהרו לסניף דואר ישראל, הקרוב לביתכן, עד סוף החודש, ובדקו – אולי מגיע גם לכן החזר מס הכנסה שלילי. במידה ואתם בני עשרים ושלוש עם ילדים, וגרים בישובים המפורטים בכתבה, ועונים לתנאים – יתכן וגם אתם יכולים לקבל החזר ממס הכנסה.מאת: יעל סנדלר


מס הכנסה מחלק לכם כסף, לא תקחו?

נשים חד הוריות נפגעו מאוד ממדיניות האוצר שבטלה את רוב ההטבות שהיו להן בעבר. השבוע, התבשרנו, במודעה באחד העיתונים היומיים, בעמודי החדשות, על הרחבת זכאות למס ההכנסה השלילי. וכך, לא רק תושבים בישובים מסוימים יהיו זכאים להחזרים, אלא גם אמהות חד הוריות שעומדות בתנאים מסוימים שמיד אפרט.

לי אישית היה חבל, שהמודעה שבה נקראו נשים חד הוריות לבדוק האם מגיעה לה הזכאות, התפרסמה דווקא בעיתון יומי, ולא בפרסומות בטלויזיה, שאולי כן שודרו, ואני לא ראיתי אותן. הסיכויי שנשים יחשפו למודעה שמופיעה חד פעמית או מדי פעם בעיתונות היומית, היא לא גדולה, בימים אלו, כשההוצאה המשפחתית גדולה כל כך, ונשים נאלצות לקצץ בכל מה שהן יכולות, גם עיתון יומי נחשב למותרות.

מי זכאי למס הכנסה שלילי

נשים חד הוריות שיש להן ילד עד גיל שנתיים, זכאיות למענק, וגם גברים שמגדלים ילד שעדיין לא בן שנתיים זכאי למענק, בתנאי שהם היו שכירים בשנת 2010 והרוויחו לפחות 2000 שקלים, אבל לא יותר מ-6502 שקלים.

כדאי שתעברו על תלושי המשכורת שלכם ותבדקו אם אתם עונים לדרישות משרד האוצר. במידה וכן,

כל שעליכם לעשות הוא לפנות לבנק שלכם, ולהוציא מהבנק אישור שאכן חשבון הבנק שאתם מנהלים הוא על שמכם. אפשר במקום האישור הזה, שכדי להנפיקו הבנק גובה כחמישים – שישים שקלים, ניתן להסתפק גם בצילום שיק על שימכם ומסירתו לפקיד הבנק, אך אני יודעת שנשים רבות שמנהלות חשבון עם סכומים נמוכים, לא יכולות להרשות לעצמן להוציא פנקסי צקים בבנק.

לא כל כך ברור מדוע נשים חד הוריות צריכות כדי לבדוק זכאות זו, להיגרר להוצאה נוספת על דף אישור חשבון בנק מהבנק, בסכום שערורייתי.

חוץ מהאישור או מההמחאה או העתק של המחאה, אתן נדרשות להציג לפקידה בבנק הדאר גם תעודת זהות.

פנו לסניף הדאר הקרוב אליכן. פקידת הדואר אינה צריכה צילום של התעודה ולא של הצק, אלה נועדו רק כדי שהפקידה תאמת שאכן אתן המבקשות, ואכן אתן בעלות חשבון הבנק.

הפקידה תקליד את הנתונים שלכן, ותיתן לכן דף שבו הפרטים שלכן וטופס הגשת הבקשה.

הבקשה נבדקת על ידי משרד האוצר, ותקבלו תשובה בדואר האם אתן זכאיות להטבה זו, או שאינכן זכאיות לה.

אני חושבת שהגיע הזמן לפתוח את ההטבה גם לנשים חד הוריות שילדיהן מעל גיל שנתיים. יש לי הרגשה שככל שגיל הילדים של נשים חד הוריות גדול יותר, כך העול על הנשים קשה יותר: הן קושי כלכלי, כי צרכי הילדים המתבגרים גדלים, והן קושי קיומי, כי גם הוריהן של הנשים החד הוריות מזדקנים במקביל לכך שהילדים גדלים, ובכך פוחתת עזרה פיזית ועזרה כספית בנשים החד הוריות שנעזרות בהוריהן, ולצערי יש לא מעט נשים חד הוריות שנאלצות וזקוקות לתמיכת המשפחה, ואינן יכולות לעמוד בפני עצמן בעול הכלכלי של גידול ילדיהן בכוחות עצמן.

בעקבות מחאת הצדק החברתי, התעצמה התחושה הקשה שנשים חד הוריות לא יכולות לגמור את החודשן. אם משפחות בהן זוג הורים לא מצליחות לפרנס את הילדים, ברור שמשפחות חד הוריות סובלות מאוד מהתופעה.

נשים חד הוריות חייבות להשמיע את קולן. קולן דומם. אני בטוחה שגידול הילדים, והעיסוק הבלתי נדלה להתפרנס, גוזל את כל כוחותיהן. אבל הן חייבות להחזיר לעצמן את המגיע להם.

לאחרונה התפרסמה כתבה גדולה באחד מהעיתונים היומיים, על כך שמשרד האוצר מחזיק בידו סכום כסף גדול, שנועד לסבסד עבור משפחות קשות יום צהרונים בגני הילדים.

באותו שבוע פנתה אלי אם, שהתחננה להנחה בצהרון בגן שבו ביתה לומדת, אך נאמר לה שכיוון שלא הגישה בזמן בקשה, היא אינה זכאית להנחה כלשהיא.

הנחות לאמהות חד הוריות מגיעות גם לחוגים עירוניים, אם זה כדורגל, התעמלות אומנותית או בייבי יוגה.

אמהות שנלחמות על ההנחות לילדיהן מקבלות אותן. אל תוותרו על המגיע לכן, דרשו לקבל את ההנחות שאתן זכאיות להן. ואם אתן אמהות לבני פחות מגיל חודשיים, לכו לדואר ישראל הקרוב לביתכן, ומלאו בקשה זאת. אמנם תבזבזו כמה דקות מזמנכן, אבל יש סיכויי, שאולי תוכלו להחזיר לעצמכן כמה מאות שקלים עבור שנת המס הקודמת.

בכל מקרה, כדאי לדעת שהגשת הבקשה היא שנתית, ובקשה שהוגשה בעבר, לא תתפוס בשנה הבאה, ולכן חשוב להגיש בכל שנה בקשה חדשה.

כדאי לדעת שאם אתם שכירים או עצמאיים והייתם בשנת 2010 בני מעל מעשרים ושלוש שנה, אם אתם גרים בישובים: ירושלים, אשקלון, שדרות , נצרת, אור עקיבא, כרכור, נתניה, ועוד, פרטים מלאים תוכלו למצוא במודעות משרד האוצר, והרווחתם לא יותר ולא פחות מהסכומים שפורטו בכתבה, גם לכם שווה להגיש בקשה ולבדוק האם מגיע לכם החזר כספי ממס הכנסה.

חבל שהגשש החיוור לא יכול לעשות איזה מערכון חדש בנושא, זה בטח היה מצחיק אותם שמס הכנסה מחלק לאזרחים כסף. מחלק? למה שאתם לא תיקחו.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו