ללדת בבית ולהישאר בחיים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

ללדת בבית ולהישאר בחיים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.06.2009

לקראת החודש השישי, כאשר ההיריון כבר בשיא תפארתו, מתחילות לנקר שאלות ותהיות הקשורות בלידה. איפה אלד? איזה מקום יעניק לי את התנאים הטובים ביותר? באיזה מקום אוכל לבחור את האנשים שיקיפו אותי? עד כמה אוכל לשלוט בתהליך הלידה?ללדת בבית ולהישאר בחיים

בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מבינות שאם ברצונן ללדת כרצונן, מתוך כוחותיהן שלהם, ואם חשוב להן להיות נוכחות בתהליך הלידה – המקום הנכון ביותר ללדת בו הוא ביתן שלהן.

 

ההחלטה ללדת בבית כרוכה בלקיחת אחריות על התהליך מראשיתו ועד סופו: בחירת המיילדת, הכנת המרחב המתאים על כל אביזריו (כדור פיזיו, בריכה)  והכנת תוכניות לגיבוי למקרה שמשהו משתבש חלילה. להחלטה ללדת בבית יש גם מחיר כספי לא מבוטל: הוצאות על מערך התמיכה (מיילדת, דולה רופא במידה הצורך) וויתור על מענק ביטוח לאומי הניתן רק למי שיולדת בבית חולים.

 

האפשרות ללדת בבית מציבה בפני היולדת את החופש הרחב ביותר להחליט כיצד תתנהל הלידה, באיזו אווירה ומי יהיו האנשים שיהיו עמה. היא יכולה להחליט להנציח את התהליך באלבומי תמונותמקצועיים ולהזמין צלם לתהליך הלידה. היא יכולה גם להחליט ללדת במקלחת או בבריכת מים שתכין מראש. היולדת בונה לעצמה מראש את סיפור הלידה שבכוונתה ליצור.

חופש הבחירה הרחב הזה, הולך יד ביד עם האחריות, הרבה ביותר לתהליך. הספר "לידה פעילה" מאת ג'אנט בלאסקאס מציג  מחקרים המעידים על כך שברוב הלידות של נשים בריאות עם הריון בריא, התנאים האופטימאליים ללידה דומים לתנאים הקיימים בבית ושלידות בית מתוכננות בטוחות כמו לידה בבית חולים.

 

יתרונות לידת בית

היתרון המרכזי של לידה בבית, הוא היותה של היולדת המרכז, שהכל סובב סביבו ולא 'מטופלת,' הכפופה לנהליו של מוסד גדול. המלווים מתארחים בביתה והיא יכולה לנוע בחופשיות ובביטחון בתוך מרחב מוכר ולצד האנשים האהובים עליה, הקשובים לצרכיה. היתרונות הללו תקפים גם באשר למיקומו של בן הזוג במרחב. הוא יכול להיות בסביבה אך עסוק בענייניו עד שמתחילה הלידה בפועל.

 

יתרונות נוספים קשורים לאווירה שהיולדת רוצה בלידה שלה: אורות עמומים, נרות דולקים, מוזיקה רוגעת (רק תחשבו על ההבדל מאורות הניאון המקפיאים של בית החולים). עיון באלבומי תמונותשל לידות בית מעיד על הרוגע והשלווה שעוטפים את הרך הנולד בבואו לעולם ומאשש את התיזה כי אלו הן לידות בטוחות וידידותיות יותר לאישה ולפרי בטנה.

 

האתגרים בלידת בית

לידת בית מחייבת הוצאות גדולות בהרבה מלידה בבית חולים: עלות מיילדת פרטית 5000-3500 שקל ויותר, בעוד עלותה של תומכת לידה מגיעה לכדי 2000 שקל. המחיר אמנם כולל פגישות מקדימות, וליווי לאחר הלידה, אך מדובר בסכום לא מבוטל. מה גם, שיולדת הבית נאלצת לוותר על מענק הלידה מטעם ביטוח לאומי (בשווי של כ-1500 שקלים)  בנוסף, ישנן השלכות גם על משאב הזמן:  על היולדת בבית להיפגש ולבחור את הליווי המתאים לה ולשם כך היא נדרשת להשקיע זמן ולהשתמש באינטואיציות החדות שלה.

.המאמר באדיבות ebook פיתוח תמונות ואתר דיטה דיזיין – הזמנות לחתונה והזמנות לברית/בריתה
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו