לחייך כל הדרך אל בנק הזרע - פרק 4 איך בוחרים זרע - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

לחייך כל הדרך אל בנק הזרע - פרק 4 איך בוחרים זרע

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.09.2010

יש כמה בנקי זרע בארץ. את יכולה לבחור ביניהם. בדקי היצע ביותר ממחלקה אחת. בדקי על מי את סומכת. תחושות הלב והאינטואיציה שלך צריכות לעבוד כאן – סמכי על עצמך. יש זרע של תורם מהארץ, זרע של תורם שאינו יהודי, זרע שניתן לייבא מחו"ל איך בוחרים???מאת: יעל סנדלר


לחייך כל הדרך אל בנק הזרע - פרק 4 איך בוחרים זרע

יש כמה בנקי זרע בארץ. את יכולה לבחור ביניהם. בדקי היצע ביותר ממחלקה אחת. בדקי על מי את סומכת. תחושות הלב והאינטואיציה שלך צריכות לעבוד כאן – סמכי על עצמך.

יש זרע של תורם מהארץ. – תורם שנמצא בארץ ותרם זרע.

זרע של תורם שאינו יהודי – נוצרי או מוסלמי.

זרע שניתן לייבא מחו"ל – זרע יקר יותר, אך קיימת אופציה לייבוא זרע שאיננו אנונימי, תוכלי לקבל מידע על התורם כאשר ילדך יגיע לגיל שמונה עשרה.

יש בנקי זרע בהם מציגים לך רשימה ואת בוחרת מתוכה. יש בנקי זרע בהם מנהלת הבנק מציעה לך זרע שהכי מתאים לך או למה שאת מבקשת.

בחרי את השיטה שמתאימה לך. אין בדרך כלל היצע גדול לנשים. ותזכרי שגם הצד שלך קובע נתונים כמו צבע שיער ונתונים גנטיים אחרים.

כעיתונאית הייתי בשלושה בנקי זרע. בחרתי בבנק זרע שבו המנהלת של הבנק הציעה לי זרע שנראה לה מתאים לי. לא בחרתי את ביתי מתוך רשימה. אני חושבת שהמפגש הזה היה מאוד חשוב לי והייתי מוכנה לשלם עבורו אם קופת החולים לא הייתה ממנת לי פגישות אלה.

כדאי לדעת: אין מעמד ברור לילדים מתורם יהודי מבנק הזרע. יש בעיה של ספק ממזרות כאשר התורם הוא יהודי. יש בנקי זרע שפתרו זאת על ידי קוד שיאפשר לרבנות לזהות את התורם לצורך נישואים. בבנקי הזרע לא מאוד אוהבים לתת אינפורמציה כזאת. בזמנו היה גם רופא ששאל אותי: מה זה משנה לך, אז הבת שלך לא תוכל להתחתן ברבנות, אז מה? שאלתי אותו אם אני יכולה לפרסם שביתו היא ספק ממזרה. השאלה שלי גרמה לו לתשובה מיידית שהוא לא היה מוכן לכך.

הבעיה שנוצרת היא שכיוון שהאב לא מזוהה את לא יכולה לדעת אם הוא עצמו ממזר. ממזרות עוברת מדור לדור ולכן עלולה להיות בעיה.

בדקי מהי גישת הבנק בו את מקבלת זרע – אם זה חשוב לך. אני באתי מבית שיש בו שורשים דתיים והיה חשוב לי להבהיר זאת היטב לפני שאני מתחילה בתהליך.

ניתן בארץ להשיג זרע של גויי בררו זאת עם הבנק אם אתן מעוניינות בכך. לזרע של גויי אין בעיה הלכתית.

תחשבי אם מתאים לך זרע של משהו שגר בארץ או את מעדיפה תורם זר שלא חי בארץ.

יש בנקי זרע חוקיים בארץ, אבל מסתבר שיש גם כל מיני דרכים פיראטיות. כשהייתי בתהליך הציעו לי זרע מבנק פרטי. אני סירבתי. בידקו עם משרד הבריאות ועם קופת החולים שלכם לגבי הבנק שאליו אתם פונות. הבנקים של בתי החולים היו הבנקים שאני בחרתי בהם.

כדאי לדעת זרע בבנק הזרע עובר בדיקות והתורם עובר בדיקות סטנדרטיות. אם אתם סובלים במשפחה מבעיות גנטיות מיוחדות כמו חירשות או בעיות אחרות, בררו האם ניתן לבקש מהתורם בדיקות נוספות הכרוכות בתשלום מצדכן אבל יכולות להבטיח לכן שקט נפשי.

בדקו מה ההיצע ותחליטו מהר. יש מחסור בזרע. מה שמוצע לכן היום לא תמיד יהיה מחר.

שמירת זרע

בבנקי זרע מסוימים מציעים לכן לשריין זרע בתשלום. גם אם כיום נדמה לכן שילד אחד הוא חלומכן הכי גדול בעולם ובטוח שלא תרצו לעולם ילד נוסף – שריינו לכם זרע. לפעמים ההחלטות משתנות, וכדאי שתהייה לכן אופציה נוספת לאחים שהם מאותו אבא. אחים מאבות שונים נקראים בשם האיום: "חצאי אחים". אין לזה הרבה משמעות אם הם גדלים יחד, אבל מבחינה גנטית אני חושבת שבכל זאת אם יש אופציה אז חשוב להבטיח אותה לעצמכן.

דרך צלחה

אני חושבת שאם בדקתן שני בנקי זרע, החלטתם מה הכי חשוב לכן –

צבע עיניים, גובה, מקצוע, שעירות, צבע עור וכו, ויצאתן לדרך. אל תחשבו אולי הייתי צריכה לעשות אחרת. יצאתן לדרך, ושיהיה בהצלחה.

חששות

איך הילד שלי יראה? גם אם את יודעת מיהו האב את לא תוכלי לדעת את התשובה. לא תמיד ילדים דומים להורים שלהם. בזמן ההריון תוכלי להיעזר באולטרסאונד תלת מיימדי אם זה ממש יציק לך. למרות שעשיתי זאת בהריון בשבילי זה היה מיותר וגם גרם לי להרבה פחדים. לא הייתי עושה זאת היום, הייתי פשוט מחכה בסבלנות. אל תשכחי שכל תינוק הוא הכי יפה בעיני אמא שלו, פשוט תסמכי על הטבע.
 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו