תסמונת ילד ה"מגיע לי" - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תסמונת ילד ה"מגיע לי"

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.08.2008

עפרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים, מזהירה מפני "מהמורות" אופייניות בקרב זוגות שהפכו להורים לאחר טיפולי פוריות. הסכנה העיקרית היא שזוגות שסבלו כל כך הרבה בשביל התינוק ירצו לתת לו את הכל ולא ישימו בפניו את הגבולות שהכרחיים להתפתחות התקינה של הילד וגם לשלווה הנפשית של ההורים...עודכן 10/9/2010
מאת: עפרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים


תסמונת ילד ה"מגיע לי"

במזל טוב הפכתם להורים לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות מתישים. המתח הרב שליווה את הטיפולים ואת חודשי ההיריון מתחלף בדאגה לתינוק החדש.

 

עפרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים, מזהירה מפני "מהמורות" אופייניות בקרב זוגות שהפכו להורים לאחר טיפולי פוריות. הסכנה העיקרית היא שזוגות שסבלו כל כך הרבה בשביל התינוק ירצו לתת לו את הכל ולא ישימו בפניו את הגבולות שהכרחיים להתפתחות התקינה של הילד וגם לשלווה הנפשית של ההורים...

 

דבר זה עלול לבוא לידי ביטוי במתן אפשרות לילד להשתולל בבית ובמקומות ציבוריים עד כדי סכנה לבטיחותו ופגיעה באיכות החיים של הסובבים. מעבר לכך, ילד שלא למד לשמוע "לא" יתקל בבעיות חמורות בעתיד כשהחיים יזמנו בפניו אכזבות ומפחי נפש ולא יהיו לו הכלים להתמודד איתם.

 

ההורים צריכים לקבוע לעצמם את הגבולות – שהם אינדיבידואלים מאוד – ולעמוד בנחישות על שמירתם. הכללים צריכים להקיף את כל תחומי החיים: צורת ההתנהגות, הוצאות כספיות, סדר היום, פגישות עם חברים וכו'. למי שמתלבטים מומלץ לפנות להדרכה כדי לדעת איך ומתי להגיד את ה"לא" לילדים.

 

אסור להורים לוותר על הדאגה לעצמם: לשמור על שעות שינה סבירות במידת האפשר, לצאת לבילויים ופגישות עם זוגות אחרים ופיתוח הקריירה. בשנות הטיפולים הם התרגלו להקריב עבור הילד אבל המערכת המשפחתית תהיה בריאה יותר ככל שההורים ידעו לשמור על ההנאות הקטנות של החיים.

 

אחת השאלות עימן מתמודדים הורים שעברו טיפולי פוריות היא אם, איך ומתי להגיד לילדים שההיריון הושג בטיפולים. שימוש במושגים כמו "ילד מבחנה" עלול להבהיל את הילדים וליצור בהם אי ביטחון ביחס לקשר עם ההורים, במיוחד אם הם ישמעו אותו מאדם זר בדרך לא מבוקרת.

 

ככלל, ההמלצה היא להגיד לילד בגיל המתאים שההורים קיבלו עזרה כדי להביא אותו לעולם כי הם כל כך רצו בו. אם בני המשפחה, הקרובים, השכנים והידידים יודעים על הטיפולים סביר שהמידע יגיע בשלב כלשהו לילד ומוטב לשלוט על התהליך.

 

במקרים בהם בני הזוג שמרו על הטיפולים בחשאיות אין חובה לשתף בכך גם את הילדים כי הסכנה שמידע כזה יגיע אליהם באקראי פחותה בהרבה.

 

לאחר הולדת הילד הראשון במרבית המקרים ירצו ההורים בילדים נוספים שגם הם יהיו כרוכים לרוב בטיפולים, על כל הכרוך בכך. הורים "רגילים" שמתחילים בהריון לא צריכים לשתף בכך את הילד עד לשליש השני של ההיריון, כשהבטן מתחילה לבלוט ולעורר תהיות. כשמדובר בטיפולים שיש בהם העדרויות מהבית, צורך של האם במנוחה, זריקות וכו' התמונה היא שונה.

 

אפשר ליידע את הילד על ביצוע התהליך כדי שהוא לא יחוש במצוקה בגלל מצבי הרוח המשתנים של האם והמתח. צריך להיזהר מלהיגרר לקיצוניות השניה. יש מקרים של הורים שלוקחים איתם את הילדים למרפאה ולבית החולים. מקומות אלו יכולים להראות כגורם מאיים וליצור חרדה לילדים ולכן כפי שלא מכניסים את הילדים לתוך מיטת הוריהם בעת מעשה ההתעברות כך גם בטיפולים מוטב שהם יהיו מחוץ למוסדות הרפואיים.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו