האם יש לדחות הריון לאחר ניתוחי קיצור קיבה? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

האם יש לדחות הריון לאחר ניתוחי קיצור קיבה?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 08.03.2011

האם יש לדחות הריון במשך שנה ויותר לאחר ניתוחי קיצור קיבה?בשאלה זו עסק מחקר מקורי שבוצע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובמרכז הרפואי סורוקה. החוקרים מצאו כי תוצאות ההיריון היו דומות בשתי הקבוצות, וכי לא הייתה עלייה בשיעור הסיבוכים ההריוניים.האם יש לדחות הריון לאחר ניתוחי קיצור קיבה?

האם יש לדחות הריון במשך שנה ויותר לאחר ניתוחי קיצור קיבה?בשאלה זו עסק מחקר מקורי שבוצע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובמרכז הרפואי סורוקה. המחקר, אשר פורסם לאחרונה בעיתון היוקרתי למיילדות וגינקולוגיה (am j obstet gynecol), בדק האם אכן יש להיצמד להמלצות של האיגוד האמריקאי, ולדחות הריון לפחות שנה ממועד הניתוח  לקיצור קיבה (בריאטרי).


קבוצת חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב והמרכז הרפואי סורוקה, בראשות פרופ' אייל שיינר, רופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה וד"ר עמוס אדרי, אשר ביצע את העבודה כחלק מהדרישות לתואר md באוניברסיטת בן-גוריון, בדקה סידרה של למעלה מ- 100 נשים שהרו תוך פחות משנה מהניתוח לקיצור קיבה. תוצאות ההיריון נבחנו בהשוואה לקבוצה של 385 נשים שהרו לאחר שנה ויותר.


החוקרים מצאו כי תוצאות ההיריון היו דומות בשתי הקבוצות, וכי לא הייתה עלייה בשיעור הסיבוכים ההריוניים או המשויכים לניתוחים הבריאטריים בקבוצת הנשים שהרתה תוך פחות משנה מהניתוח הבריאטרי.


לדברי פרופ' שיינר, השמנת יתר הינה המגיפה הכבדה ביותר של העשור האחרון. הטיפול המוצלח ביותר להשמנת יתר ניכרת לאחר כישלון דיאטה ופעילות גופנית, הינו ניתוח קיצור קיבה.

ניתוחים אלה אכן נמצאים במגמת עלייה ניכרת, ובהתאם יותר ויותר נשים בגיל הפריון עוברות ניתוחים קיצורי קיבה למיניהם. ההמלצות היום של האיגוד האמריקאי למיילדות וגינקולוגיה הינם  דחיית הריון למשך 12-18 חודשים לפחות לאחר ניתוחי קיצורי קיבה. ההנחיה ניתנה לפי סיכונים תיאורטיים של הימנעות הכניסה להריון בתקופת ירידת המשקל הניכרת. למעשה, ההמלצה לא נבדקה לפי תוצאות הריון שליליות בסדרות גדולות (כי לא היו). ההנחיה לדחות הריון למשך שנה לפחות מהניתוח לקיצור קיבה בעייתית, מכיוון שנשים רבות עם השמנת יתר רצו בהריון ולא הצליחו להרות. ידוע שירידת משקל משפרת סיכויי כניסה להריון, והימנעות מכוונת מהריון של שנה ויותר הינה בעייתית.

מסכם פרופ' שיינר: "הריון תוך פחות משנה לאחר ניתוחים בריאטריים אינו קשור בעלייה בסיבוכים לאם ולעובר. לפיכך, לא צריך לצאת באופן גורף בהמלצות של הימנעות מהריון של שנה ויותר לאחר ניתוחים בריאטריים. יש 'לתפור' תוכנית ולהתאים המלצות על בסיס אינדוידואלי לכל אישה בהתאם למשקלה, ולרצונה".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו