תיקון ברית מילה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תיקון ברית מילה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 08.02.2017

הברית לא נראית לכם יפה? הילד נראה כאילו אינו נימול....האיבר קבור רוב הזמן בתוך עודף של עור? יתכן וילדכם זקוק לתיקון של ברית המילה.מאת: ד"ר דניאל שינהר, מומחה בכירורגית ילדים והומיאופת מודרני


תיקון ברית מילה
ברית מילה היא פעולה כירורגית שיש לה תוצאות קוסמטיות. חלק מתוצאות אלה קשורות בעצם ביצוע המילה וחלק קשורות לגנטיקה שאיתה נולד התינוק.

 

פתח יציאת שתן נמוך

פתח יציאת השתן ב-95 אחוז מהבנים נמצא בקצה העטרה. ב-5 אחוז הוא יכול להיות נמוך יותר. כמובן שממצא זה איננו קשור להליך המילה ואין לו כל משמעות עתידית. ניתן יהיה לראות ממצא זה רק לאחר ביצוע המילה ואין לו קשר לפעולה עצמה.
 

סיבוב של הפין

תופעה נוספת מוכרת היא סיבוב של הפין ימינה או שמאלה ותופעה זאת קורת בערך ב-50 אחוז מהזכרים. ממצא זה בולט יותר לאחר ביצוע המילה ושוב אין לו קשר לפעולת המילה אלא הגנטיקה שאיתה נולד התינוק.
 

עודף עורלה

הממצא היחיד הקשור לביצוע המילה עצמה הינו מה שמכונה "עודף עורלה". בתהליך ריפוי הפצע של המילה, לעיתים יש ריפוי ביתר של הצלקת. ממצא זה גורם לעודף עור המכסה את העטרה. במרבית המקרים ממצא זה יעלם עם הגדילה של הפין ולא יהווה כל בעיה.
ממצא זה מופיע בערך ב-5 אחוז מכלל הנימולים. במידה ועודף עורלה זה מכסה מעל ל-50 אחוז מהעטרה והילד נראה כאילו אינו נימול יש מקום לשקול לבצע תיקון ברית מילה.
 

תיקון עודף עורלה

תיקון זה מבוצע רק ב0.5 אחוז מכלל הנימולים. ביצוע תיקון מילה נעשה בהרדמה כללית בחדר ניתוח לפחות לאחר גיל שנה. בניתוח מסירים את עודף העור על מנת שהמראה הקוסמטי של האיבר יראה יפה יותר. ברור שניתוח זה הינו קוסמטי בלבד ועודף העור אינו מהווה כל בעיה תפקודית בהווה או בעתיד. לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה בנושא לפני הליכה לניתוח.
 

תיקון ברית מסיבות אחרות

במקרים מסוימים תיקון ברית המילה אינו רק על בסיס קוסמטי אלא נובע מצורך תפקודי. לדוגמא, יתכן ובזמן החלמת הפצע של הברית נוצרת צלקת המעקמת את
הפין לצד מסוים או גורמת לסיבוב של העטרה בזוית כזו היוצרת עיוות של הפין.
 
כמו כן, תתכן הצטלקות של הפצע הברית מעל העטרה ולמעשה אינה מאפשרת את יציאת העטרה מעבר לצלקת נוקשה. (קרוי פאראפימוזיס).
בכל המקרים הללו, קיימת הוריה לניתוח תיקון של הברית ולעיתים אלה ניתוחים מורכבים. במקרים אלה יש לשחרר את הצלקת מסביב לפין , לסובב או לישר למנח תקין ובכך להעניק מראה תקין. כמובן שניתוחים מסוג זה יעשו בהרדמה כללית על ידי מומחה בכירורגית ילדים או אורלוגיית ילדים.
 
לעיתים יתכנו חבלות בזמן המילה. כלומר, קטיעה של העטרה או חלק ממנה יטופלו באופן דחוף מיד לאחר שקרו ואינם נחשבות כתיקון של ברית מילה אלא פגיעה דחופה עם סיבוכים משמעותיים להמשך החיים. פגיעות מסוג זה נדירות יחסית, אך כשהן קורות, הן זוכות להדים תקשורתיים גדולים ותינוקות אלה נזקקים למספר ניתוחים על מנת לשקם את הנזק שנגרם להם.
 
תיקוני ברית מילה ניתן לבצע בכל גיל, אך ברור שככל שהילד בוגר יותר החוויה פחות נעימה ומכאיבה יותר. הטיפול לאחר הניתוח כולל מתן משככי כאבים ואמבטיות ישיבה יום יומיות למשך מספר ימים. הפצע מחלים תוך כשבוע ימים והתוצאה הקוסמטית, אסתטית הסופית תראה בערך לאחר כחודש וחצי.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו