יוגה להורים ופעוטות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

יוגה להורים ופעוטות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.10.2007

"בייבי יוגה", האופנה העכשווית להורים ותינוקות או פעוטות. הבייבי יוגה פותחה ברוסיה על ידי ד"ר איגור צ'רקובסקי, אשר פיתח גם את גישת הלידה במים ברוסיה. ה"בייבי יוגה" הגיעה לארץ על ידי מיילדת בשם אלכסנדרה, אשר למדה אצל ד"ר צ'רקובסקי וראתה חשיבות רבה ללמד את יסודות השיטה להורים שהגיעו אליה לקראת הלידה וללידה עצמה.יוגה להורים ופעוטות  

מאת: אפי הרנויm.a. בחינוך גופני ובפסיכולוגיה חינוכית-התפתחותית. מנהל חברת "יופי-טופי", תנועה לגיל הרך וציוד ספורט.


"בייבי יוגה", האופנה העכשווית להורים ותינוקות או פעוטות. הבייבי יוגה פותחה ברוסיה על ידי ד"ר איגור צ'רקובסקי, אשר פיתח גם את גישת הלידה במים ברוסיה. ה"בייבי יוגה" הגיעה לארץ על ידי מיילדת בשם אלכסנדרה, אשר למדה אצל ד"ר צ'רקובסקי וראתה חשיבות רבה ללמד את יסודות השיטה להורים שהגיעו אליה לקראת הלידה וללידה עצמה.

 

הבייבי יוגה נשענת על הפופולאריות ההולכת וגואה בשנים האחרונות של מגמות רוחניות שחודרות לעולם ההורות ובהם גם היוגה.

 

בייבי יוגה ישראל

אי אפשר להתייחס לתכנים של חוגי הבייבי יוגה כמקשה אחת. לכל מדריך גישה ותפיסה אישית וייחודיות לו והעובדה כי אין גוף אקדמי מוסמך האחראי על הכשרת מדריכי הבייבי יוגה ועל כתיבת תוכנית לימודים ברורה ומאושרת, מאפשרת, למעשה, לכל מדריך לפעול כראות עיניו. הבייבי יוגה, אמנם מהווה נגזרת של היוגה ונשענת על יסודותיה, אך יחד עם זאת ישנם עקרונות שאין לסטות מהם ומאידך יש נקודות בהן ניתן לפתח תרגילים המתאימים לתינוקות ופעוטות. בכדי להימנע מפגיעות חשוב מאוד לבחור במדריך בעל ניסיון וידע.

קורסי ה"בייבי יוגה" בנויים כסדרת מפגשים (בד"כ 8 עד 10), משכו של כל אחד בין שעה לשעה וחצי. במסגרת המפגשים ההורים לומדים יסודות ב: עיסוי תינוקות ויוגה, לרבות תנוחות ותרגילים להגמשת הגוף ולהארכת טווחי תנועה המותאמים במיוחד לתינוקות ועוד. מטרת התרגול היא בראש ובראשונה להקנות להורים יסודות אותם יוכלו לתרגל וליישם בבית על בסיס יום-יומי. בנוסף, לתרגול מטרות רבות, כגון: שיפור זרימת הדם, גריית התינוק לפעול וחשיפתו לגירויים שעשויים לתרום להתפתחותו, פיתוח הקשר הורה-ילד באמצעות המגע והקול (2 הצדדים לומדים להכיר זה את זה, לרבות: עוצמת מגע, מקומות אהובים למגע, תגובה לצליל, למשל: טון דיבור מרגיע למול טון דיבור מלחיץ) ועוד.

במהות של תרגול ה"בייבי יוגה", ההורה למעשה מנסה להעביר לתינוק/פעוט מסר של אהבה ואמונה ביכולותיו. ההורה מנסה ליצור באמצעות התרגול מסגרת שבה הפעוט יוכל לנוע ולפעול בחופשיות, תוך שההורה רק אוחז בו קלות או תומך בו ועל ידי כך מאפשר זאת. תרגול היוגה מהווה כלי לפיתוח היכולות הקוגניטיביות, הרגשיות והמוטוריות ולחיזוק תחושת הביטחון העצמי למבוגרים וילדים כאחד.

 

מתי רצוי להתחיל לתרגל?

בייבי יוגה ניתן להתחיל לתרגל כבר לאחר הלידה, אך יש לתרגל בהתאם לגיל, למשל: תינוקות אפשר לתרגל באמצעות מגוון תרגילים המיועדים לשיפור זרימת הדם בגוף, לפתיחה של דרכי הנשימה ולמניעת הצטברות נוזלים ולניקוזם וכן לשחרור חסימות בקיבה ובמעיים. תרגילים אלו תורמים רבות לתינוק, שכן הם מאפשרים הזרמת חמצן טובה יותר למוח ולרקמות, דבר המאפשר התפתחות טובה יותר וכן התמודדות טובה יותר של גופו של התינוק עם חולי וחסימות הנגרמות במהלך התפתחותו והתאקלמותו בעולם שמחוץ לרחם.

יחד עם זאת, רצוי להתחיל לתרגל בטרם מגיעים לשלב בו התינוק כבר זוחל באופן עצמאי, שכן תינוקות הם סקרנים מעצם טבעם ומעוניינים לנוע ולחקור את סביבתם, ללמוד עליה ולהכיר אותה ובשלב זה יקשה על ההורה להביא את התינוק למצב בו ישב שקט ורגוע במקום אחד פרק זמן אפילו של מספר דקות ברצף. התחלת תרגול בשלב מוקדם יותר, תקל על ההורה בהמשך הדרך.


זהירות ? בייבי יוגה !

ה"בייבי יוגה" בדומה לכל חוג אחר, אינו טומן בחובו סכנה, כל עוד יודעים מה עושים ולכן רצוי לבחור במדריך מוסמך ובעל ניסיון. אין די בכך שנראה כי התינוק נהנה. חשוב להבין כי תינוקות בדומה למבוגרים מגיבים ללחץ או פחד באותה צורה שהם מגיבים להנאה ולכן בדומה למבוגרים שבמצבי לחץ או מצוקה פורצים בצחוק, התינוק עשוי לחייך או לצחוק מתוך לחץ וחרדה ולא הנאה, דוגמא נוספת היא עצירת נשימה של התינוק, מתוך פחד. במצב זה מדריך לא מיומן או הורים טריים עלולים לא להבחין בנעשה או לא לפרש את תגובת התינוק בצורה נכונה והתוצאות עלולות להיות הרות אסון. במקרים אחרים, ההורים והתינוק תלויים במדריך לזהות את מצבו הפיזי והפיזיולוגי של התינוק, מכיוון שלא כל התרגילים מתאימים לכל אחד ? גם במקרים של חוסר התאמה בין התרגילים למצבו של התינוק, חוסר ניסיון של המדריך, עלול להיות מסוכן לתינוק. בנוסף, כאשר אנו משקיעים את מיטב כספינו, מרצנו וזמננו החופשי, אין די בעובדה כי התינוק מחייך ונהנה, רצוי שיהיה ערך מוסף בצורת למידה, תרומה התפתחותית או תרומה לקשר הורה-ילד וכל זאת ניתן להשיג רק עם מדריך מוסמך ובעל ניסיון שיודע מה הוא עושה וכיצד להבין את תגובות התינוק וכיצד להנחות את ההורים במהלך התרגול עצמו ולהמשך תרגול בבית.


לפרטים: חוגים לתינוקות וילדים, עיסוי תינוקות, שחיית תינוקות
 

 מקורות:

asencia, t. (2002). playful family yoga for kids, parents and grand parents. elysian editions princeton book company publishers. u.s.a.

 

baptiste, b. (2004). my daddy is a pretzel. published by barefoot books, inc. u.s.a.

 

bersma, d. & visscher, m. (2003). yoga games for children: fun and fitness with postures, movments and breath. published by panta rehi company. netherlands.

 

lark, l. (2003). yoga for kids. published by firefly books ltd. u.s.a. & canada.

 

stewart, m. & phillips, k. (1992). yoga for children. published by simon & schuster inc. new york.

 

אינטרנט:

http://www.doctors.co.il/m/doctors/a/article/xid/3150/xct/229
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו