מה עושים כשלתינוק כואבת הבטן? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מה עושים כשלתינוק כואבת הבטן?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.01.2017

כאבי בטן בתינוקות ובילדים בכלל הינה תופעה נפוצה. לכל גיל יש סיבות משלו ובהתאם גם טיפול והתייחסות שונה.מאת ד"ר דניאל שינהר, מומחה בכירורגית ילדים והומיאופת מודרני


מה עושים כשלתינוק כואבת הבטן?

כאבי בטן בגיל 0-4 חודשים

בתינוקות קטנים, מוכרת התופעה של קוליק – גזים, המאופיינת באי שקט, המופיע לרוב בשעות אחר הצהריים והערב ונמשך מספר שעות וחולף.
בזמן זה, התינוק נמצא באי שקט בולט, מקפל את הרגליים אל הבטן ומאד קשה להרגיע אותו. התופעה קיימת גם בתינוקות הניזונים מהנקה וגם בתינוקות הניזונים מתחליפי חלב.
תופעה זו חולפת בסביבות גיל שלושה עד ארבעה חודשים וכמובן שאינה מרמזת על מחלה או בעיה אחרת אצל התינוק ולפיכך אינה דורשת כל טיפול רפואי מיוחד.
 
הטיפול בתופעה זו, כולל שינוי בתחליף החלב במידה והכלכלה של התינוק הינה תחליף חלב, הפחתת צריכת מוצרי חלב באמהות מניקות ובעיקר סבלנות רבה.
 
קיימות מספר תנוחות אחיזה של התינוקות, שיכולות להקל על כאבי הבטן, כמו תנוחת הנמר על עץ. תנוחה שבה מחזיקים את התינוק על אמת יד אחת, כשהבטן מופנת אל האמה. תנוחה זו עוזרת להרגיע את התינוק ומאפשרת לו להתגבר על כאבי הבטן.
 
הסיבה לכאבי בטן אלה אינה ברורה וקיימות תיאוריות רבות. אחת התיאוריות המקובלות הינה, עודף גירויים שהתינוק קולט מהסביבה במשך היום, הבאים לידי ביטוי באי שקט אותו אנו מייחסים לכאבי בטן. 
 
בשוק קיימים תכשירים רבים המיועדים להרגעת כאבים אלה הכוללים תכשירים הומיאופתיים, צמחיים, שמנים ארומאטיים ועוד. לרוב ההורים בודקים יעילות של תכשירים שונים ותמיד ניתן למצוא תכשיר המתאים יותר עבור הילד שלכם.
 

כאבי בטן מעבר לגיל 3-4 חודשים

כאבי בטן המופיעים מעבר לגיל 3-4 חודשים יכולים להיות ביטוי של תחלואה מסוגים שונים. תחלואה זו כוללת זיהום בדרכי העיכול אם כתוצאה ממזון מקולקל או הדבקה במחלה חיידקית או ויראלית. כאבי בטן אלה יכולים להיות מלווים בהקאה או שלשול כחלק מהמחלה. כאבי בטן מתמשכים בנוכחות חום, עלולים לרמז על תהליך זיהומי משמעותי יותר ורצוי להגיע לבדיקת רופא בהקדם האפשרי. 
 

כאבי בטן מגיל 5 ומעלה

כאבי בטן מגיל 5 שנה ומעלה , כאבים המתמקדים במיוחד בבטן הימנית התחתונה, יכולים לרמז על דלקת של התוספתן, שהינה שכיחה בכל הגילאים. ברור לחלוטין שכאבי בטן הממוקמים בבטן ימנית תחתונה דורשים בדיקה רפואית ולעיתים הפנייה לחדר מיון עם אפשרות לניתוח  לכריתת התוספתן.
 
בקרב בנות, במיוחד מתחילת גיל ההתבגרות ואילך, הופעה של כאב חד בבטן התחתונה מימין או משמאל, יכולה להחשיד להופעה של ציסטה בשחלה עם אפשרות של סיבוב השחלה על כלי הדם שלה. במקרה כזה, יש להגיע לבדיקה רפואית בהקדם האפשרי.
 
בכל גיל, זיהום בדרכי השתן עלול לגרום לכאבי בטן ובמיוחד אם הוא מלווה בצריבה או כאבים בזמן הטלת השתן.
 

לסיכום

חשוב לזכור, מרבית האירועים של כאבי הבטן אינם מרמזים על מחלה קשה או משמעותית. אולם כאבי בטן ההולכים ומחמירים, מלווים בחום גבוה עם הקרנה לצד מסוים, דורשים התייחסות רפואית בהקדם האפשרי.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו