ואני רציתי ארבעה ילדים... - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

ואני רציתי ארבעה ילדים...

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 20.10.2010

אם גם את מוצאת עצמך מתבוננת במשפחות גדולות ומהרהרת על הימים בהם תכננת משפחה של ארבעה ילדים לפחות, את לא לבד. רבים וטובים מאיתנו ראו עצמם מקימים בית הומה ילדים, מלא בצלילי שמחה והתרוצצות של ילדים. אז מה קרה שם בדרך, שגורם לחלקנו להסס ולהסתפק בשני ילדים וכלב?מאת: בת-שיר סולמי

 


ואני רציתי ארבעה ילדים...

אם גם את מוצאת עצמך מתבוננת במשפחות גדולות ומהרהרת על הימים בהם תכננת משפחה של ארבעה ילדים לפחות, את לא לבד. רבים וטובים מאיתנו ראו עצמם מקימים בית הומה ילדים, מלא בצלילי שמחה והתרוצצות של ילדים. אז מה קרה שם בדרך, שגורם לחלקנו להסס ולהסתפק בשני ילדים וכלב? מה ניפץ את החלום על משפחה גדולה והרבה ילדים? אולי הכסף, אולי העייפות, אולי שילוב של שניהם ורצון להתמקד ולהשקיע בשניים במקום לכרוע תחת הנטל של ארבעה.

 

תביאו שלושה, תביאו ארבעה, תביאו חמישה ילדים

חלקנו אהבנו ילדים עוד הרבה לפני שהפכנו להורים. כן, תאמינו או לא, יש אנשים שמקשיבים לילדים ואפילו נהנים מכך ומצליחים גם לגרום לילדים להקשיב להם. בילדות, שיחקנו בהרבה משחקים שעסקו במספר הילדים שיהיו לנו בעתיד. ברור, שלעתים מדובר היה במספרים גרנדיוזיים שהיו בחוסר הלימה עם המציאות, אך למי היה אכפת?! עוד משחר ילדותנו ונערותינו עסקנו בשאלה הגדולה: כמה ילדים יהיו לנו?! ומאד יכול להיות, שכמו פנטזיות ילדות ונעורים אחרות, גם הפנטזיה על הרבה ילדים במשפחה שנקים בבוא היום, נגוזה לאחר מפגש חזיתי עם מציאות החיים היומיומיים.

 

משפחה מרובת ילדים – למה כן?

ילדים זה שמחה ואם תשאלו את אמהותינו ואמהותיהן, בית מלא ילדים מלא בשמחה. אם נצא מתוך נקודת הנחה כי כל ילד הוא עולם בפני עצמו, משפחה מרובת ילדים מפגישה בין עולמות שונים. ילד שגדל עם הרבה אחים, לומד, מכורח הנסיבות, להיות סובלני לדעותיהם של אחרים ויגדל להיות אדם חברתי יותר מילד שגדל לבד או עם אח אחד לצידו.

ילד במשפחה מרובת ילדים ילמד לחכות בתור לתורו בתוך משפחתו, אם בדיון משפחתי ואם בתהליכים חברתיים נוספים. הוא ילמד גם לחקות אנשים רבים יותר, מאשר ילד יחיד או במשפחה מצומצמת.

 

אז למה לעצור אחרי שני ילדים?

אם נרשה לעצמנו להניח במקום בטוח את אהבתנו הבלתי ניתנת לערעור כלפי ילדנו ולהיות גלויים ומציאותיים, ילדים עולים לנו כסף. הרבה כסף. להורים בררניים ילדים "עולים" עוד יותר כסף: מהחינוך, דרך הבגדים, המשחקים, הרהיטים, החוגים ועד אין סוף.

כשאנחנו אומרים חינוך אנו לוקחים בחשבון את ההוצאות החל מהמטפלת או המעון בחודשים הראשונים, דרך שיעורים פרטיים שיעזרו לו בלימודים, אבחונים פרטיים פיזיים, רגשיים ועד לטיפולים שונים. ככל שהם גדלים, כך אומרות השמועות, גדלות ההוצאות: מפלאפון, דרך מחשב אישי לכל ילד ועוד.

 

ילדים זקוקים לתשומת לב

מי שרוצה הרבה ילדים ואין לו הרבה כסף, מוצא את הדרכים לחסוך בהוצאות ולהגדיל את ההכנסות. ומי שרוצה הרבה ילדים ויש לו מספיק כסף, בדרך כלל עובד שעות ארוכות עבור הכסף הזה. הורים רבים מוצאים עצמם נעדרים במשך שעות רבות מהבית, מבוקר עד ערב, פוגשים את הילד לזמן קצר ומוגבל ביום, אם בכלל, כדי לפרנס את המשפחה בצורה שתאפשר חיים מכובדים ללא חובות. חברת השפע "כופה" עלינו עמידה בסטנדרטים מסוימים אם זה מבחינת הרכוש והציוד בבית ואם זה בסגנון החיים והחופשות. גם משפחה אשר קונה בגדים במרכזי קניות ויוצאת לחופשה רק לאחר שנבדקו הדילים לאילת – עומדת בסטנדרט הוצאות גבוה המחייב עבודה של שני בני הזוג.

 

בזמן שההורים עובדים שעות נוספות, תרתי משמע כדי לממן את סגנון החיים המודרני - הילדים נשארים במוסדות עד שעות מאוחרות, או בבית עם שמרטף. הם זקוקים לתשומת הלב של ההורה הנעדר, בדרך כלל פי כמה יותר מעוד חוג או שיעורים פרטיים. כהורים, אנו מסתובבים עם רגשות אשם וקושי, על הזמן המועט שיש לנו עם הילדים.

 

ההורות המודרנית ודרישותיה

אולי בעקבות רגשות אשם אלו, אנו מוצאים עצמנו דורשים מעצמנו דרישות גבוהות לגבי היחס שלנו כלפי ילדנו. קשה לנו להציב להם גבולות, במעט הזמן הפנוי המשותף להם ולנו. הריצה סביב העבודה, הקניות, שיעורי הבית, מעקב אחרי ההתפתחות התקינה של כל אחד מבני הבית, הן בקופת החולים והן אצל רופא שיניים, מביאה רבים מאיתנו לוותר על הגדלת התא המשפחתי ולהסתפק בילד או שניים. אין ספק, שחלק מאיתנו יוותר בתחושה של החמצה, אך יכול להיות שבבסיס ההחלטה עומדת הבחירה בהשקעת המשאבים בילדים הקיימים, על פני הסיכון להתחייב להגדלת ההוצאות, וחלוקת האנרגיה במוגבלת שלנו לעוד ועוד ילדים.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו