מהו קרע במיניסקוס וכיצד נטפל בו? - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מהו קרע במיניסקוס וכיצד נטפל בו?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.11.2021

מדי יום ביומו, עם כל צעד שאנו עושים, הברכיים שלנו צוברות מתח רב. מדובר באחד מהמפרקים הפעילים ביותר בגופנו ולכן, הוא גם נתון לשחיקה רבה. פציעות באזור הברך הן שכיחות מאוד ועשויות להסב כאב רב ומגבלה בתנועה. אחת מהפציעות השכיחות ביותר היא קרע במיניסקוס. זוהי אחת התלונות הנפוצות ביותר במשרדי האורתופדים והפיזיותרפיסטים והגורמים לתופעה רבים ומגוונים. החדשות הטובות הן שקיימות גם לא מעט דרכים לקדם החלמה מיטבית. כאן נסביר יותר על התופעה ונלמד כיצד לנהל אותה נכון. מהו קרע במיניסקוס וכיצד נטפל בו?

כיצד נגרם קרע במיניסקוס

לעתים קרובות, הקרע לא ייגרם ברגע אחד. הקרע הוא תוצאה של שחיקה הנגרמת לאורך זמן ולכן, נראה קרעים רבים מסוג זה בקרב האוכלוסייה המבוגרת. עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם הקרע עשוי להיגרם עקב תנועה לא נכונה שהפעילה באופן פתאומי עומס רב על הברך. זוהי פציעה שכיחה מאוד בקרב ספורטאים ועשויה להיגרם עקב נחיתה לא טובה לאחר קפיצה, פיתול הרגל בזמן נפילה, כריעה לאורך זמן או הרמת משא כבד. 

מהו בעצם המיניסקוס?

פיקת הברך שלנו מוגנת על ידי שתי רקמות סחוס דמויות חצי עיגול המרפדות את המרווח בין הירך והשוק. רקמות אלו סופגות את הזעזועים כשאנו דורכים על הרגל, קופצים או כורעים. כאשר העומס שמופעל על רקמות אלו הינו מופרז, עלול להיווצר קרע. 

מהם התסמינים העיקריים לקרע במיניסקוס?

על אף שמדובר בפציעה נפוצה מאוד, לא תמיד כאבי ברכיים יעידו בהכרח על קרע באזור המיניסקוס. אם עולה כל חשד כי קיימת פציעה חמורה, חשוב שנפנה לאבחון על ידי איש מקצוע. אלו כמה מהתופעות שאמורות לשמש לך כנורת אזהרה.
 • אי יכולת ליישר את הברך
 • תחושת נוקשות בעת הזזת הברך
 • עקצוצים והיעדר תחושה באזור פיקת הברך
 • כאבים בעת תנועות סיבוביות
 • נפיחות באזור הברך

כיצד ניתן לטפל?

ככל שחווית כאבי ברכיים לאורך זמן וקיים חשד סביר כי מדובר בקרע במיניסקוס, חשוב לטפל בדברים במהרה.
כיום יותר מאי פעם, עומדות לרשותך חלופות טיפוליות יעילות מאוד ללא כל צורך בניתוח. כשמדובר בקרע קל, ייתכן מאוד שמנוחה ממושכת תספיק כדי להחלים היטב. עם זאת, לא פעם עם סיום תקופת ההחלמה, אנו עשויים לגלות שהתפקוד שלנו אינו טוב כבעבר. מגבלות בתנועה, נוקשות וכאבים חוזרים הם תופעות שכיחות לאחר החלמה מפציעה כזו. הדרך היעילה ביותר להימנע מכך ולקדם החלמה מיטבית היא לפנות לטיפול פיזיותרפי ייעודי.
המטפל שלך יספק לך סדרת טיפולים במגע ובאמצעות מכשור מתקדם וילמד אותך תרגילים שישמרו על טווח התנועה, ישפרו את הגמישות ויסייעו לך למנוע כאב כרוני. טיפול פיזיותרפי הוא מומלץ עבור כל רמות החומרה של הפציעה ויכול לסייע גם כחלק מתהליך ההחלמה מניתוח, ככל שכזה יידרש. 

מהו משך תוכנית הטיפול הממוצעת?

תוכנית שיקום לאחר פציעה בברך אינה קבועה ומשתנה באופן ניכר ממטופל למטופל. ברוב המקרים, תקופת הטיפול תתארך ככל שהפציעה היא חמורה יותר. גם אופי הטיפול שניתן וגילו של המטופל יכולים להשפיע באופן ניכר על משך הזמן שיידרש עד לחזרה מלאה לשגרה. מטבע הדברים, ניתוח יאריך באופן משמעותי את משך תוכנית הטיפול וההחלמה. 
 
באופן גורף, ניתן לומר שכדי לספק הקלה משמעותית, נצטרך להתחייב לתוכנית טיפול אינטנסיבית במשך כחודשיים. עם זאת, ברוב המקרים נצטרך להמשיך ולתחזק את המצב, לבצע תרגילים ולהגיע לביקורות במשך מספר חודשים. ככל שנתמיד בתוכנית, כך נוכל להבטיח לעצמנו תפקוד טוב יותר והחלמה יעילה לאורך זמן.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו