שאלות ותשובות בנושאי מעמד אישי - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שאלות ותשובות בנושאי מעמד אישי

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 01.07.2015

התחתנת בנישואין אזרחיים ללא יהודי וכעת רוצה להתגרש?, חתמת על הסכם ממון ועתה בעלך רוצה לממשו? כל התשובות לשאלות הכי בוערות!מאת: עו"ד אריאל דרור, משרד עוה"ד דרור


שאלות ותשובות בנושאי מעמד אישי
שאלה:
 
נישאתי בנישואים אזרחיים לפני כחמש שנים לבעלי, מאחר והוא אינו יהודי. יחסינו נמצאים במשבר מזה מספר חודשים , והחלטי להגיש תביעות משפטיות. שמעתי כי איני אמורה להגיש תביעת גירושין לביה"ד  הרבני. האם זה נכון?
 
 
תשובה:
 
מאחר ובעלך אינו יהודי, אזי אכן אינך אמורה לפנות מלכתחילה לביה"ד הרבני בתביעת גירושין, אלא עלייך להגיש תביעה להתרת נישואין לביהמ"ש לענייני משפחה. ביהמ"ש יבחן את התביעה, ויגיש בקשה לביה"ד הרבני שייתן את חוות דעתו, האם בכל זאת יש צורך בגט. אולם, ככל שבעלך אכן אינו יהודי, סביר להניח כי לא יהיה צורך בגט, וניתן יהיה לבצע את התרת הנישואין בביהמ"ש, וכאשר אציין כי הסכמת שניכם לגט תביא לזירוז משמעותי בהליך.
 
 
שאלה:
 
אני ובעלי נשאנו בשנת 1980. בשנת 1985 החלטנו לערוך הסכם ממון, אישרנו אותו בביהמ"ש לענייני משפחה, והוא קיבל תוקף של פסק דין. כעת, בעלי מעוניין להתגרש, ומבקש לאכוף את ההסכם, אולם אני שמעתי כי מאחר ונשאתי לאחר שנת 1974, אזי חוק יחסי ממון, שקובע חלוקה שווה של הרכוש המשותף- הוא שחל לגבינו. מה הדין האמיתי?
 
 
תשובה:
 
חוק יחסי ממון חל על זוגות שנשאו לאחר 1.1.1974, אולם זאת בתנאי שבני הזוג לא התנו על הוראותיו על ידי עריכת הסכם ממון כדין.
במקרה שלכם, לאור העובדה כי ערכתם הסכם ממון כדין, ואשרתם אותו כנדרש - הרי שהוראות ההסכם הם שיחולו עליכם בכל הנוגע לחלוקת הרכוש, ולא הוראות החוק.
 
שאלה:
 
אני נשוי מזה 15 שנה. אשתי הינה עצמאית, ולפני כשנה נטלה הלוואה עבור העסק שלה,  אותו פתחה לפני כחמש שנים,  בסך של 100,000 ₪. מאז נטילת ההלוואה, העסק החל לקרוס, והיא לא מצליחה לעמוד בהחזרים. במקביל, פרץ משבר בנישואינו. האם אני אמור לשאת עמה בחוב, שכן היא נטלה ההלוואה עבור העסק שלה?
 
תשובה:
 
חוק יחסי ממון, החל עליכם, קובע כי הנכם שותפים הן לזכויות והן לחובות שנוצרו במהלך הנישואין. נכון כי ההלוואה נלקחה עבור העסק שלה, אולם מדובר בעסק משותף (שכן הוא נוסד במהלך הנישואין),  וההלוואה נטלה במהלך החיים המשותפים, ולא באופן חריג. על כן, ככל שלא תצליח להוכיח לביהמ"ש כי מדובר בהלוואה חריגה, אתה אמור להיות שותף בה. 
 
 
כל האמור במאמר זה לא בא במקום ייעוץ משפטי פרטני ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו