עמוד תווך - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

עמוד תווך

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.10.2010

בני זוג אינם רק מחזרים, מאהבים ולהטוטני מתנות בחגי האהבה השונים – הם הכתף התומכת, אבן הבוחן שלנו ברגעי משבר, וחומת המגן שלנו. אני יודעת שיהיה שם מי שיתמוך בי ברגעי המשבר שלי, וכך גם בן זוגי.
מאת: ריקי לוי דינר

 

עמוד תווך

עמודי תווך אינם קורסים סתם כך. מטבעם הם רגילים לעמוד במעמסות כבדים מנשוא, שעמוד רגיל לא יכול להם. עם זאת, דווקא מאותו הטבע הם קורסים. עמודי תווך אינם קורסים סתם כך, הם קורסים נוכח מעמסות כבדים מנשוא, נוכח ילדים המתעוררים השכם וערב, נוכח עבודה עד שעות מטורפות ובוס טורדני המבין את חיי המשפחה תיאורטית אך לא מעשית. עמודי תווך קורסים לאט לאט, אך כשמגיעה נקודת המשבר, הנפילה היא דרמטית ומשפיעה על שאר עמודי הבניין.

עמודי תווך אינם קורסים סתם כך, הם משדרים מצוקתם זה לזה חרישית אך איש אינו שועה לקריאתם. אנו כה מורגלים בעבודתם ובידיעה כי הם אמורים לתמוך, לחזק, לייצב, שהמחשבה כי גם הם נשברים אינה נתפסת עד הקריסה.

 

עמוד התווך שלי

בסרטים ההוליוודים מתחייבים בני הזוג להיות אחד עבור השני עד שהמוות יפריד ביניהם, בחולי ברעב, בצמא בבריאות משהו כזה. קיטש נהדר סוחט דמעות, אך בניגוד לכל קיטש הוליוודי (גם אם הוא מתבסס על הכתבים) יש בו משהו אמיתי ומרגיע. בני זוג אינם רק מחזרים, מאהבים ולהטוטני מתנות בחגי האהבה השונים – הם הכתף התומכת, אבן הבוחן שלנו ברגעי משבר, וחומת המגן שלנו. אני יודעת שיהיה שם מי שיתמוך בי ברגעי המשבר שלי, וכך גם בן זוגי. אנו עמודי התווך אחד של השני. כך כל הזוגות אני רוצה להאמין. עמוד תווך מטבעו אמור לתמוך, לא להתמך, אמור לייצב לא להרעיד את יסודות הבניין, להתאים עצמו לכל צרה ומשבר לכל רוח קרה. אך כאשר אותו אדם הינו גם עמוד תווך, אך גם נשען על עמוד תווך נוסף עלולה להיווצר בעיה. קוראים לבעיה הזו – מפולת דומינו. מפולת הדומינו נגרמת מבעיה נוספת הנקראת-  חוסר שינה. קוראים לבעיה הזו – עצבנות גופנית נוכח חוסר אותה שינה. קוראים לה – חוסר סבלנות נוכח שגרה מטורפת שאינה עוצרת רגע לנשימה ולקיחת אוויר, שלא לדבר על פסק זמן. קוראים לה הורות לילדים קטנים. כמו כמעט כל נתון תורשתי אחר, אין מה לעשות איתה. אלו הנתונים ההורות ההתחלתית קשה, ממוטטת, מעשירה ויוצרת אושר בזאת אין ספק...אך קשה. ושוב, זו המציאות ועם זה יש לנצח. הבעיה היא שלא תמיד מנצחים. מתמוטטים ומפילים חללים. כמו מבנה דומינו הנופל אחד על השני כך נופלים עמודי התווך בקריסתם האישית אל הזוגי וחזור חלילה.

יש להזהר מכך השאלה היא איך.

בקריסה האישית אל העייפות אני מרגישה כמו שבוי מלחמה המוכן למסור סודות אויב תמורת חצי שעת שינה. עם ילדי הראשון הבנתי באופן הפיסי ביותר מדוע נמנעת שינה משבויי מלחמה- זהו העינוי הנוראי מכל לאדם. עם ילדי השלישי אני כבר מזהה את נקודות המשבר ולא נכנעת להם למעט אי אילו התנהגויות הפושות אף בחברותיי ושמהן כנראה בלתי ניתן להימנע לחלוטין.

אנו קורסות ומצפות, באופן הטבעי ביותר שמישהו יחזיק אותנו. לא סתם מישהו עמוד התווך שלנו – בן זוגנו. בצר לנו אנו שוכחות, לפי אותה שבועה הוליוודית נוצרית וזוגית כי גם אנו עמוד התווך שלהם. באותה שניית עייפות המורטת כל חלקת סבלנות בנפשי, אני מודה, לעיתים, אין הדבר מעניין אותי. עמוד התווך שלי קורס גם כן, מצפה ממני להוות עבורו תימוך, ואני שקועה כל כך בעייפות שלי עד כי נסתר הדבר מעיניי. לעיתים אני מרגישה כי הוא עובר אותו תהליך בדיוק. אצלו אני מכנה זאת אגואיזם, אצלי זו לגיטימציה - אני עייפה, הוא לא רואה זאת?

זוגות רבים עומדים נוכח המשבר בהאשמות הדדיות מבלי לראות כי מדובר למעשה בשני עמודי תווך, הקורסים אט אט נוכח ילדיהם, נוכח ערותם, נוכח עייפותם.

אני מסתכלת על שלד הבניין הזוגי, של כלל הזוגות הנמצאים במצב זה, ומנסה להזכיר לו את התחייבויותיו, אך כמו אותו שבוי מלחמה ברגעי הקריסה הוא לא שועה לקריאתי.

 

בניין זוגי

אחד הדברים החשובים שיש לזכור בעת בניית בניין זוגי ובניין בכלל, שיש למצוא עמודי תווך. דבר נוסף הוא שידוע לכל כי השולחן היציב ביותר יכול לעמוד על מינימום שלוש רגליים. לזוג למי שלא שם לב חסרה רגל. אל תצפו ואל תשימו יהבכם על תמיכה רק מבן/בת הזוג. הוא עובר תהליך דומה לשלכם, של עייפות, בוס טורדני, ילדים ערים, וכוחות שהולכים ונגמרים. עזרו אחד לשני לתדלק ללא האשמות, ללא פנקסנות. זה קשה. אנו כה שקועים בסבל האישי שלנו עד כי אנו שוכחים כי גם אנו עמוד תווך עבור זוגנו (שיחיה). זכרו, עמודי תווך אינם קורסים סתם כך. מטבעם הם רגילים לעמוד במעמסות כבדים מנשוא, שעמוד רגיל לא יכול להם. עם זאת, דווקא מאותו הטבע הם קורסים.הסתכלו שנייה לפני על בניין זוגיותכם ומשפחתכם, השאירו ההאשמות בצד, ושרפו את פנקס הקבלות. איכשהו, מצאו את הדרך פשוט ללכת לישון.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו