הורים online - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הורים online

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 01.06.2009

הדרכת הורים, או ייעוץ להורים, הוא תהליך בו איש המקצוע (בדרך כלל פסיכולוג/ית) משוחח עם ההורה בנושאים הקשורים להורות, לטיפול בילד, בקשיים הממוקדים בילד, או ביחסים ביניהם. בעשורים האחרונים גדלה ההבנה לגבי ההשפעה המכרעת שיש להורים על הילד, ומכאן עלתה המודעות גם לחשיבות מתן הדרכה להורים.מאת: בועז שביט, פסיכולוג, M.A. בפסיכולוגיה קלינית, מייסד אתר "בנפשי" ואיריס הלמן, פסיכולוגית חינוכית, M.A , מטפלת ויועצת באתר.


הורים online

כמו הרבה תחומים אחרים בעידן הסוער שלנו, גם להיות הורים נהיה עניין סבוך ומורכב. אולי פעם הדברים היו פשוטים יותר; הייתה דרך אחת לעשות את הדברים, הרבה פחות שאלות, הרבה פחות אפשרויות, הרבה פחות מידע. מידע שלא מעט פעמים מוסיף עוד נתונים שצריך לעבד, עוד התלבטויות, עוד בלבול.

בחן את עצמך

אצל מי מאיתנו, ההורים, לא עולים משפטים שכאלה או דומים להם כחלק מהיום-יום:

"די, אני כבר לא יכולה איתו יותר..."

"אני לא יודעת מה לעשות איתו"

"חשבתי שהורות צריכה להיות דבר נעים"

 "למה הבן שלי לא מצליח כמו אחרים?"

"איך מציבים גבולות?, איך שומרים עליהם"

 "האם זה נכון להעניש, או אולי עדיף לחזק התנהגויות טובות?"

"זה מרגיש כאילו לקחו לי את הילד שלי"

"איך מתמודדים עם הריבים הבלתי פוסקים בין האחים?"

אז אנא נפנה לעזרה?

 

דרכים רבות לליווי הורים

לפני הכל -  בואו ונגיד כמה מילים על הדרכת הורים באופן כללי. הדרכת הורים, או ייעוץ להורים, הוא תהליך בו איש המקצוע (בדרך כלל פסיכולוג/ית) משוחח עם ההורה בנושאים הקשורים להורות, לטיפול בילד, בקשיים הממוקדים בילד, או ביחסים ביניהם. בעשורים האחרונים גדלה ההבנה לגבי ההשפעה המכרעת שיש להורים על הילד, ומכאן עלתה המודעות גם לחשיבות מתן הדרכה להורים.

 

ההדרכה יכולה להתבצע ברבדים שונים ובדרכים שונות, לפי הצורך, הרצון והיכולת. אולם, הדרכה שתוביל לשינוי, היא בדרך כלל תהליך של מספר מפגשים, בהם מתמקדים בילד, בהורה וביחסים שביניהם. היא יכולה להתקיים ברמות עומק שונות, לפי גישת ההורה: הורים יכולים להעלות שאלות קונקרטיות, הקשורות להתפתחות הילד; לקבל ייעוץ נקודתי לגבי התנהגויות של הילד ודרכים אפשריות לתגובה אליהן, או המלצות לדרכי התערבות. הורה אחר יכול  להעלות קשיים שלו כהורה אל מול ילדו, ולחפש במשותף עם המדריך דרכים יעילות יותר ליצירת קשר או קירבה עמו.

 

ישנם הורים שירצו לנסות ולזהות, בעזרת המדריך, מה הם המחסומים הפסיכולוגיים שלהם עצמם, המקשים עליהם בתקשורת עם ילדיהם. פעמים רבות מופתעים ההורים לגלות, עד כמה עצם העובדה שאנחנו כהורים לוקחים לעצמנו את הזמן, את המרחב שבו אפשר לנסות ולהבין מה קורה לנו מול הילד, יוצרת שינוי משמעותי הן בחיינו והן בחיי ילדינו.

 

המחשב – ידידו הטוב ביותר של ההורה

יחד עם הקשיים והעומס המאפיינים את התקופה בה אנו חיים, יש לזכור כי היא מביאה עימה גם פתרונות רבים, כלומר: דרכי ההתמודדות. הטכנולוגיה אמנם מסבכת הרבה דברים, אבל גם מאפשרת. למשל, האפשרות לקבלת הדרכת הורים דרך האינטרנט. נשמע מוזר? ובכן, היום זו כבר עובדה קיימת.

 

ייתרונו המשמעותי של המחשב הוא יכולתו לספק מענה נגיש בתוך כל הלחץ, הזמן הצפוף, קשיי התקציב, קשיי התאום והחששות. לכאן בדיוק נכנסת האפשרות החדשה של ייעוץ וטיפול דרך הרשת. את הייעוץ דרך הרשת נהוג לקיים בשתי דרכים:

1. דרך המייל – אתם כותבים מה מטריד אתכם, מעלים שאלות ומחשבות לגבי ילדיכם או לגבי ההורות שלכם. יש לכם זמן לחשוב, להתייעץ בין בני הזוג (אם יש כזה), לנסח ולתקן. בעצם לעבור תהליך שלם עם עצמכם, שמתחיל כבר בעצם הכתיבה. והמטפל קורא, חושב, ומשיב במכתב משלו, שבו הוא מגיב אל השאלות שנשאלו, מעלה רעיונות להתנהלות או להתערבות במידת הצורך ומעורר שאלות נוספות וחומר למחשבה למכתבים הבאים.

2. דרך צ'ט  בדרך זו קובעים שעת "מפגש מקוון" ונפגשים בתוכנת הצ'ט; אתם בבית שלכם, והפסיכולוג בחדר העבודה שלו. מתנהלת שיחת צ'ט בת חמישים דקות,  בה אתם פורשים את השאלות, קשיים תהיות ומחשבות, והמדריך משיב ומגיב.

טובים השניים

מומלץ מאוד לערוך הדרכת הורים כאשר שני ההורים מעורבים בהדרכה. המעורבות של שני ההורים יכולה להיות בדרכים שונות – חשיבה משותפת, כאשר רק אחד ההורים כותב, ישיבה משותפת ליד המחשב לכתוב ולקרוא, או כתיבה נפרדת, כאשר כל אחד קורא מה שהשני כתב. לעתים תגלו שעצם הישיבה לכתיבה או חשיבה משותפת, יכולה לגרום לשינוי משמעותי. אם מסיבה כלשהי אין אפשרות לבצע הדרכת הורים בשניים, גם הדרכה ליחיד היא משמעותית וחשובה.

טיפול ברשת – מקצועיות ללא פשרות

האם זה באמת אפשרי? האם זה רציני לקבל ייעוץ פסיכולוגי דרך המחשב? האם זה לא פוגם בקשר האישי בין היועץ להורים? האם אין זה אנונימי מדי? ואולי זה בכלל מסוכן ובלתי אחראי? אלה הן רק חלק מהשאלות שמעלים רבים בהקשר של תהליכי ייעוץ וטיפול רציניים דרך הרשת. השאלות חשובות מאוד והתשובות דווקא מעודדות.

 

מסתבר, שכאשר הוא נעשה בצורה נכונה ומקצועית, יש לטיפול ולייעוץ דרך הרשת הצלחה גדולה. ביחד עם החסרונות שבוודאי קיימים, יש לעבודה דרך הרשת גם מספר יתרונות ייחודיים. כפי שהזכרנו קודם לכן, בעידן המהיר וחסר המנוח שלנו יש לייעוץ דרך הרשת יתרון גדול של עלות ונגישות. ללא בעיה של מרחק, נסיעה וחנייה ויתרון גדול בגמישות הזמנים. ויחד עם זה גם עלות נמוכה באופן משמעותי מפגישות ייעוץ פנים אל פנים.

 

טיפול ברשת – היתרונות

אבל יש לטיפול ברשת גם יתרונות מהותיים יותר. יש משהו בחוסר הפורמאליות שלכם, בנוחות, בבית שלכם, עם תחושת ההגנה והשליטה. אתם תמצאו את עצמכם מסוגלים לכתוב, לשאול ולחשוף ברמה גבוהה ומעמיקה יותר מאשר במפגש פנים אל פנים. אם התנסיתם בהתכתבויות דרך האינטרנט, אתם בוודאי יודעים כי קשר אינטרנטי, דווקא בגלל העדר החשיפה של הצד השני, יכול להיות לעתים בעל עוצמה רבה. כך גם קשר עם מטפל או מדריך. מחקרים רבים מכנים את התופעה הזו "הסרת העכבה", שבמידה והיא מתועלת נכון ע"י יועץ מנוסה, היא מאפשרת תהליך עמוק ומהיר יותר.

 

כדי שכל זה יתאפשר על היועץ להיות לא רק איש מקצוע טוב בתחומו אלא גם אחד שמבין לעומק את התחום של טיפול וייעוץ ברשת, ומיומן ביישום שלו. כיום אין עדיין בארץ לימודים פורמאליים של התחום (שקיימים זה מכבר בארצות אחרות). לכן בצוות של אתר "בנפשי" (הכולל אנשי מקצוע מתחומי הפסיכותרפיה, ייעוץ הורי, טיפול קצר מועד, טיפול באמנות ואימון אישי) נוצרה קבוצת למידה אשר משתלמת, חוקרת ומיישמת את הכיוון החדש הזה, אשר הולך ותופס מקום משמעותי בעולם הטיפול והייעוץ גם בארץ.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו