המתנות שתעניקו לילדכם לקראת השנה החדשה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

המתנות שתעניקו לילדכם לקראת השנה החדשה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 03.09.2014

המתנות שלא יעלו לכן שקל אבל בהחלט יהיו עבורכן ועבור משפחתכן יקרות ערךמאת: ליבנת רייפן בעלת המרכז לייעוץ שינה 'לילות קסומים'

 

המתנות שתעניקו לילדכם לקראת השנה החדשה
 
ראש השנה קרב ובא וכך גם חשבון הנפש על המעשים שלנו בשנה האחרונה. כהורים לילדים, כמעט בכל יום אנחנו מסיימים עם חשבון נפש על דרכי החינוך שלנו ועל היחס שלנו כלפי ילדנו ותמיד עולה השאלה "האם אני הורה טוב אשר מקדם את ילדיי או לא, האם הדרך שבה אני בוחר כהורה היא הנכונה?" יש לא מעט גישות לדרכי חינוך ובשנים האחרונות אנחנו נגישים ללמוד על כל הדרכים. 
 
יש יתרון מאוד גדול בלהיות מודע לכך, שדרכי החינוך משפיעות על אישיותו של הילד. בד בבד יש מחיר, שאנחנו משלמים באיבוד האותנטיות שלנו כהורים ובחשש יומיומי האם אנחנו מתנהלים נכון. לכל השאלות הללו מצטרפת גם ביקורת עצמית על התגובות שלנו למעשי ילדנו. 
עשרת הימים בין ראש השנה לכיפור נקראים עשרת ימי תשובה ומכך אנו למדים שמותר לנו לטעות ולהיות אנושים והכי חשוב, שאנחנו תמיד יכולים לשנות את דרכנו. הטעות הגדולה ביותר היא הרצון להיות הורה מושלם- להיות מושלם זה תובעני ומייאש מהר מאוד. 
אספתי לכם מתנות, שיקדמו את האווירה המשפחתית שלכם ובראש השנה אחרי חשבון הנפש, תחליטו איזה הורים אתם רוצים להיות. רוב הסיכויים שיהיו טעיות בדרך ולא תמיד תצליחו, הדרך להשגת מטרות מאתגרת במיוחד כשמדובר בגידול ילדים אבל זכרו שמותר לכם לטעות, ללמוד ולתקן. הורים הם רק בני אדם. 
 
 

מתנת ההקשבה 

כשאנחנו חושבים על הקשבה, נדמה לנו שזה הדבר הכי קל לביצוע ושאנחנו עושים את זה כל הזמן. למרות זאת, קשה לנו להקשיב באמת- אנחנו לא מספיק פנויים להקשבה, אין לנו סבלנות וזמן, אנחנו עסוקים בעצמנו וקל לנו יותר להקשיב כשאנחנו מעורבים רגשית או כשאנחנו מזדהים. באופן כללי, קל לנו להקשיב לדומים לנו. 
שימו לב, שלרוב במקום להקשיב אנו מחפשים לתת עצות. כדי להקשיב ולהיות שם באמת עבור בן הזוג או הילד אנחנו צריכים להיות פנויים, לדאוג שאין דברים אשר מסיחים את דעתנו, להתנקות מהמחשבות שלנו, ליצור קשר אמיתי ולרכון אל האחר. לאחר ההקשבה נבצע שיקוף של דבריו על מנת לחזק את הביטחון שלו בכך שמקשיבים לו והכי חשוב לא להיות שיפוטיים וביקורתיים כי זה לא יקדם את הצד השני. הקשיבו לאחר מתוך כבוד. הקשבה היא דבר מאתגר אך אתם מסוגלים להקשיב על ידי העלאת הנושא למודעות שלכם ותרגול. כל אדם הוא עולם ומלואו, ההקשבה נותנת לנו להכיר את האדם שמולנו ולצד השני לצמוח ולהתפתח.
 
 

מתנת העידוד 

לבני האדם קיים צורך בסיסי בקבלת עידוד, כולנו זקוקים לו על מנת להתפתח ולצמוח ובמיוחד ברגעים של כישלון וחולשה.
העידוד יעזור לבני הבית שלכם לא להתייאש ולא לפחד מכישלונות. לעיתים, אנו כל כך רוצים לקדם את ילדנו ואנו מגיבים בחומרה על כישלונותיהם, הילד חש מושפל וחווה תחושת כאב הוא עסוק בעצמו, אינו מצליח להתקדם ומתייאש. ברגע שאתם מכניסים אליכם הביתה את מתנת העידוד אתם מפתחים לילדיכם תדמית עצמית חיובית שגורמת לו לרצות להצליח הוא מקבל כבוד נהנה מכך ומתקדם. העידוד ניתן על הצלחות וכמובן גם על כישלונות "לא נורא שלא עברת את המבחן, התאמצת ואני בטוחה שתצליח יותר בפעם הבאה" תנו אמון בילד שלכם, תהיו אופטימיים ותגידו לו שאתם סומכים עליו ובטוחים שהוא ישתפר. זכרו, זה לא חוכמה לעודד רק את מי שכבר הצטיין ומרגיש טוב, אנו זקוקים לעידוד שיעלה את הדימוי העצמי שלנו דווקא שאנו נכשלים.
 
 

מתנת העצמאות

אנחנו עסוקים בשגרה מטורפת ובגידול הילדים ולא פעם אנו מפספסים את התפתחותו של הילד ואת היכולות שלו. אנו מתנהגים אל הילד כקטן ממה שהוא באמת ולא נותנים לו להתנסות ולהיות עצמאי בפעולות שהוא מסוגל לבצע בהתאם לגילו. אם נגונן על הילד יתר על המידה הדימוי העצמי שלו יפגע והוא יפתח תלות בסביבה. אפשרו לילדכם להתנסות בדברים שאין בהם סכנה, למדו אותם להיות עצמאים בהדרגה ובסבלנות, תנו לילדכם להתמודד עם קשיים. לא ניתן לרכוש עצמאות ללא התמודדות עם קושי אל תשכחו בדרך לעצמאות להשתמש במתנת העידוד.
 
 

מתנת המועילות 

כשאנחנו מועילים לסביבה שלנו אנחנו מרגיש טוב, אנחנו מרגישים בעלי ערך עצמי, חשובים ונחוצים. לפעמים מרוב אהבה אנו שוכחים שגם הילדים שלנו זקוקים לאותה הרגשה ואנו לא מזמנים להם דרכים להיות מועלים. תאפשרו לילדים שלכם להיות חלק מהעשייה בבית ע"י כך שתעניקו להם הזדמנות להתפתח, לתרום וליהנות משיתוף פעולה. ילדים יכולים לתרום בבית כבר מהגיל הרך, הם אוהבים ומסוגלים לקחת אחריות, לדוגמה: לאסוף צעצועים, לעזור בהכנת ארוחת הערב, הכנסת כביסה למכונה וכו'. תשקפו להם את התרומה שלהם בבית גם בדברים טריוויאליים "הקלת עליי מאוד כשעזרת לי להפריד את הכביסה הלבנה מהצבעים".   
 
 
ראש השנה קרב ובא ואני מאחלת לכם להשליך את כל רגשות האשם בכל נושא, אנחנו יכולים לתקן בכל זמן ובכל רגע. זכרו שהמטרה הראשית של כולנו היא להיות שייכים ובעזרת מתנות ההקשבה, העידוד, העצמאות והמועילות כל אחד מבני ביתכם יזכה להרגיש חלק מהמשפחה המיוחדת שלכם. ובכל פעם שאתם מפספסים דמיינו לכם תקיעת שופר ותתחילו לחלק את מתנות השנה החדשה מחדש.
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו