הן גם זוג וגם בהריון יחד - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הן גם זוג וגם בהריון יחד

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 10.11.2019

סיון וליטל התחתנו לפני כשלוש שנים. באוגוסט 2017 החלו טיפולי פוריות לסירוגין ובסופו של דבר שתיהן נקלטו יחד שתיהן בהריון בחודש שביעי ואמורות ללדת אולי אפילו באותו יום אח ואחות.הן גם זוג וגם בהריון יחד
את סיון וליטל פגשנו בכנס לנשים הריוניות בבי"ח הלל יפה בחדרה שהתקיים בסוף אוקטובר השנה.
 

ספרו לנו איך הכרתן?

הכרנו באפליקציית טינדר, שתינו נרשמנו לאפליקציית טינדר ללא שום ציפייה, סימנו אחת לשניה לייק ולאחר תקופה ארוכה התחלנו לדבר ולבסוף נפגשנו.
הקליק היה מיידי.  ומאותו ערב ועד עכשיו אנחנו כל הזמן יחד.
 

מתי החלטתן שאתן רוצות הריון?

לפני כ- 3 שנים הצענו נישואין אחת לשניה במהלך טיול בתאילנד (כל אחת לא ידעה שהשניה מתכננת להציע לה).  ושתינו נסענו עם טבעות.
הבנו שאנחנו רוצות את החיים שלנו יחד ומישם הדרך לתיכנון הרחבת התא המשפחתי הייתה קצרה.
התחלנו את הטיפול הראשון באוגוסט 2017.
 
 
לפני כ- 3 שנים בנובמבר סגרנו טיול לתאילנד לינואר 2017 לכבוד יום ההולדת של ליטל. שתינו תכננו להציע אחת לשניה והלכנו לקנות טבעות שכל אחת החביאה במקום אחר במשך חודשיים (בבית של ההורים, במחסן). בדרך כלל בנסיעות לחו״ל אנחנו לוקחות איתנו מזוודה ותיק משותפים, הפעם היתה לנו מזוודה משותפת ולכל אחת תיק קטן, לא חשדנו בכלום כי הפעם נסענו לטיול של חודש ימים לעומת פעמים קודמות שהיו גיחות קצרות.
התחלנו את הטיול בצפון תאילנד כשכל אחת מאיתנו נושאת צמוד אליה תיק וטבעת בתוכו (ללא ידיעת השניה כמובן), כשהגענו לאי קוסמוי לקחנו מלון בלמאי, מקום מהמם ורומנטי, עם המון שקט יחסית לאי קוסמוי וחופים מדהימים. נסענו לחוף שבו נמצאים סלעי סבא וסבתא, כאשר מסביבנו שקט מוחלט. בדרך קנינו קוקוסים לשתיה. ושם זה קרה, בדרך הכי טבעית שיש ליטל הוציאה את הטבעת והציעה וכתגובה סיון אמרה שגם לה יש טבעת ושלפה אותה, ובאותו היום הפכנו לזוג מאורס עם 2 טבעות.
 

למה דווקא יחד ולא כל אחת במועד אחר?

לאחר קצת יותר משנה וחצי שבהם ליטל עשתה טיפולי פוריות אינטנסיבים, ממש חודש אחרי חודש בלי הפסקה וללא הצלחה הבנו שצריך שינוי, אבל לא ידענו מה הוא. (באותה התקופה ניסינו כבר כל דבר משינוי בתזונה, טיפולים משלימים כמו דיקור סיני, התייעצויות עם רופאים מומחים, ועוד כל מני דברים שלא ממש הוכיחו את עצמם כמועילים).
 
באחד הימים לסיון היה תור אצל הרופאת פוריות שלה (לא היינו באותה קופה ולכן לא עם אותה הרופאה). ושאלנו את הרופאה שאז טיפלה בסיון אם יש משהו שאפשר לשנות, כי אנחנו מרגישות שחודש אחרי חודש אנחנו עושות בדיוק את אותו הדבר ומצפות לתוצאה שונה, הרופאה הייתה מאוד נחמדה והסבירה לנו שיש עוד הרבה פרוטוקולים שונים שאפשר לנסות. 
באותו יום שהגענו הבייתה החלטנו שנשנה הכל, רופאה, בית חולים, מעבדה, ואפילו תרומת זרע חדשה. 
אני לא יודעת אם השינוי הפיזי של כל הדברים יחד נתן את התוצאה או רק אחד מהם אבל הטיפול הבא (של שאיבת ביציות) של ליטל היה אצל הרופאה של סיון (באופן פרטי) ד״ר קטי שלוש והיה עם כמות הורמונים נמוכה יחסית לכל שאר סבבי הטיפול של ליטל והניב הריון.
 
לא תכננו ולא רצינו להיות בהריון יחד. ליטל עשתה את ההחזרה כשבוע לפני סיון, בסבב רק של שאיבת ביציות שלא הייתה מתוכננת בו החזרה של עוברים אלא התכוונו לחכות חודש מהשאיבה ואז לנסות. כשהרופאה אמרה שהעוברים שגדלו בסבב הזה ממש טובים וחבל להקפיא אותם החלטנו ללכת עם זה. בעיקר שהטיפול הזה בוצע באופן פרטי והיה יקר באופן משמעותי משאר סבבי הטיפול.
כשבוע אחרי ההחזרה של ליטל הייתה מתוכננת לסיון גם החזרה של עובר אחד, אנחנו אפילו זוכרות שביום ההחזרה של ליטל שאלנו את הרופאה אם היא ממליצה לבטל את ההחזרה של סיון, והיא אמרה לנו שכמובן שיכול להיות ששתינו ניקלט ושהיא מאוד מקווה, אבל כדאי להיות ריאליים ולהגדיל את הסיכויים בכך שסיון תמשיך את הטיפול כמתוכנן.
אחרי כמעט 3 שנים של טיפולים שלא הצליחו אפילו אנחנו לא כל כך האמנו שיש סיכוי שניקלט יחד. ברגע שגילינו ששתינו בהריון היינו מאושרות יחד ואחת בשביל השניה, לא יכלנו לבקש יותר מזה. והעובדה שהם ייולדו בתאריכים קרובים ויגדלו כתאומים רק הפכה את הכל למעניין ומאתגר יותר.
 
כרגע במעקב הריון ליטל נמצאת אצל הרופאת פוריות שלנו המהממת ד״ר קטי שלוש וסיון אצל רופאת נשים. שתי הרופאות יודעות שאנחנו בנות זוג ומתייחסות אלינו באופן שווה כמו לשאר המטופלים שלהם.
 

האם שני העוברים הם מאותו זרע?

כן
 
 

מה יש לכן בבטן?

בן אחד ובת אחת
במשך כ-3 חודשים בכל פעם שקנינו לעצמנו בגדים או משהו מנחם אחר קנינו לבייביז מתנות, אחד לבן ואחת לבת, ללא ידיעה של מה שעתיד לבוא. החלטנו שלקנות להם מתנות קטנות יהפוך את הכל למציאותי יותר. לבסוף קיבלנו במתנה בן ובת באופן מקרי :)
 

איך אתן מכינות את הבית לבייביז החדשים? 

אנחנו ממש מתרגשות לקראת זה, לבנתיים קנינו עגלת תאומים ומתחילות לחשוב על עיצובים לחדרי תינוקות. 
 

אם מותר לשאול מה יהיה המעמד החוקי של כל תינוק? 

בימים אלו הגשנו דרך עורכת דין בקשה למתן צו הורות פסיקתי, ז״א שמספר חודשים לאחר הלידה מתקנים את תעודת הלידה כך שלכל אחת מאיתנו יהיו רשומים 2 ילדים וכך נהיה רשומות שתינו כהורות, שתי אימהות.
 

במה אתן עוסקות?

כחצי שנה לאחר שהכרנו החלטנו שאנחנו רוצות להיות עצמאיות בתחום שבו אנחנו מתעסקות. יש לנו חברה לבניית אתרי אינטרנט וקידום עסקים ברשת גוגל, בתקופה האחרונה התחלנו להציע פתרונות לשירותי אחסון אתרים בענן. https://sitel.co.il
 

האם תצאו ממש לחופשת לידה? מה יהיה עם העסק בתקופה זו?

יהיה מאוד מאתגר, מאמינה שאחת מאיתנו תצא לחופשת לידה או שנתחלק במשימות.
 
איך החברה מקבלת את ההריון המשותף?
היו לנו חששות מהריון משותף, לא כל כך ידענו מה יהיה ואיך יהיה, לצד ההתרגשות העצומה שסוף סוף זה קרה. את תחילת ההריון העברנו מבלי לספר לאף אחד כי רצינו לשמור לעצמנו ולראות שכל הבדיקות יוצאות תקינות. ממש בתקופה האחרונה הבטן התחילה לבצבץ (חודש 7) ואנשים מתחילים להגיב, מופתעים מזה ששתינו בהריון וגם מביעים התרגשות עצומה בשבילנו.
אנחנו יותר ויותר מבינות שלא יכלנו לקבל משהו טוב יותר מלעבור חוויה משותפת זו יחד, ואת כל החוויות הנלוות, התחושות וההתרגשויות הקטנות כמו לשבת יחד ולצפות בעוברים הקטנים שלנו זזים, לעבור קורס הכנה ללידה כבנות זוג כאשר שתינו בהריון ולזרום כל אחת עם החשקים של השניה.
 
אנחנו ממש מאושרות ומצפות להפוך לאמהות עבור שני העוברים הגדלים לנו בבטן, יש לנו תמיכה מכל הסובבים אותנו. שלוש שנים של טיפולים קשים שגבו מאיתנו תעצומות נפש רבות שוות כל רגע וחוויה שאנחנו חוות עכשיו וזה לגמרי מספק.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו