זוגיות כשהילד מגיע לגיל שנה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

זוגיות כשהילד מגיע לגיל שנה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 07.02.2015

מזל טוב! הילד הראשון שלכם חוגג שנה – ומה איתכם? הצלחתם לשרוד את השנה המאתגרת ביותר בזוגיות?מאת: ענבר קירשינבוים, יועצת זוגית ומשפחתית 

זוגיות כשהילד מגיע לגיל שנה
אומרים שאם בני זוג מצליחים לשרוד את השנה הראשונה לאחר הלידה, סימן שיש להם זוגיות טובה. אולי זו אינה אינדיקציה מוחלטת אבל היא מצביעה על היכולת להכיל שינויים ולשמור על מציאות שפויה גם בתקופות דינאמיות בחיים. 
הילד הראשון חוגג את שנתו הראשונה לחיים ואתם בעננים. מתכננים את מסיבת יום ההולדת המשפחתית, חושבים על מתנה, עוגה מיוחדת, אלבום תמונות ראשון והפתעות. קודם כל חשוב שתטפחו לעצמכם על השכם, כי מעבר לכך שאתם הורים נפלאים אתם קודם כל בני זוג שעברו שנה לא פשוטה, והנה, אתם כאן, מחייכים. 
מה קורה בשנה הראשונה שגורמת לטלטלה כל כך גדולה אצלנו? מה עובר עלינו כאנשים, כהורים, כחברים? אין ספק שמדובר בשנה המשמעותית ביותר בזוגיות שלכם. הלילות הרבים ללא שינה, הנקה, גמילה, חיתולים, לא מוצאים את הלבד ולא מרגישים חלק, מבלים פחות ובעיקר מתוחים או מתוסכלים. 
התקופה הזו, בה הילד הראשון שלכם חוגג שנה, היא זמן מעולה לחידוד הזוגיות שלכם. זו תקופה בה התינוק כבר ישן לילה שלם ואולי כבר נגמל מהנקה, הוא ישן בשעה מוקדמת יחסית בערב ויש לכם הרגלי שינה וסדר קבוע בבית. אפשר לנצל את הזמן ולהשקיע בזוגיות שלכם, שבשנה החולפת הפכה למשנית. 
אז לפני שאתם מתכננים את הילד הבא, חשוב שתעשו עם עצמכם מעין חשבון נפש זוגי ותנו לעצמכם זמן לנשימה. שבו ושוחחו יחד על השנה החולפת, בדקו מה בדיוק עברתם ואיך עשיתם את זה, מה אתם חושבים שצריך לעשות הלאה מה עבד לכם ומה לא, איפה אתם חושבים שהייתם צריכים לנהוג אחרת, ובעיקר תחזקו זה את זו, על הנחישות, האהבה ועל החברות שלכם. 

איך מחזירים את הזוגיות למקומה? 

תתעלו את ההרגלים הקבועים בבית למענכם, למקומות שעושים לכם טוב.
אם אתם כבר פחות עייפים, תתרכזו יותר בעצמכם ובצרכים שלכם ואל תנצלו את הזמן הפנוי לצורך עבודות ומטלות שונות בבית אלא למענכם. 
שותפות אמיתית באה לידי ביטוי בכל התחומים – נסו להגיע מוקדם יותר הביתה כדי שיחד תסיימו את המטלות ותוכלו להקדיש יותר זמן לעצמכם. חלקו ביניכם את זמני ההגעה המוקדמים הביתה וכל פעם עשו משהו אחד למען השני. אם למשל האישה היא זו שבכל יום יורדת עם הילד לטיול בגינה, אז בימים בהם הבעל מגיע הוא יכול להחליף אותה ובזמן הזה היא יכולה ללכת לקנות לעצמה משהו נחמד או להיפגש עם חברה והיא יכולה גם לבלות יחד עם הבעל והילד. 
 
תבצעו חינוך מחדש לזוגיות – תדברו על מה שחשוב לכם ודעו כיצד לדרוש מבן או בת הזוג שלכם את הדברים בצורה נעימה ובשותפות מלאה. אל תחכו למשבר כדי להטיח זה בזו את מה שאתם רוצים. אם תעשו זאת קודם, תוכלו להשיג הרבה יותר דברים בחיוך ובתחושה נעימה. 
תפתיעו – סביר להניח שעם הזמן גם אצלכם השיחות הפכו לשגרתיות יותר ויותר והן בעיקר סביב עולמו של הילד. כמעט ואין פתקים של אהבה, אין הפתעות מתוקות וגם הרוח הספונטנית והרעיונות לבילוי נמוגו. אל תוותרו מהר מדי, אפשר להחזיר את ההפתעות הקטנות ולחדש את הקרקע הרומנטית. 
אם אתם כבר עושים את כל זה, אשריכם. עכשיו הזמן לתכנן את הצעד הבא בהרחבת המשפחה. 
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו