להישאר עם התינוק שלך או לחזור לעבודה? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

להישאר עם התינוק שלך או לחזור לעבודה?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 30.03.2021

לחזור לעבוד או להישאר עם הבייבי בבית? מאחר ומדובר בהתלבטות לא קלה כלל וכלל – ננסה לעזור לכן עם כמה רעיונות בנושא.בשיתוף לאומי


להישאר עם התינוק שלך או לחזור לעבודה?
כמה חודשים אחרי שהתינוק שלנו נולד, כשאנחנו נמצאות לקראת סוף תקופת חופשת הלידה, אנחנו פוגשות בהתלבטות מרכזית שמטרידה אותנו באופן קבוע. סופה הקרב של חופשת הלידה מכריח אותנו להתעמת עם השאלה – האם אנחנו בשלות לחזור לעבודה שלנו ומעוניינות בכך, או שאנחנו מעוניינות להישאר עם התינוק בבית, להאריך את חופשת הלידה, להתפטר, או כל פתרון אחר שיאפשר לנו להישאר קרובות לאוצר שלנו. 
 

הרצון להישאר עם התינוק בבית הוא רצון טבעי שאסור להתכחש אליו

בעולם התעסוקה של ימינו, שבו התחושה היא שלכל אדם יש את האחריות לקדם את עצמו ולהתקדם בקריירה ככל שהוא יכול, הרצון להיות קודם כל הורה עלול להידחק מעט הצידה. עם זאת, בהתלבטות לגבי חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה, הרצונות ההוריים שלנו והאינסטינקט שלנו להישאר עם ילדינו בבית, הם חזקים במיוחד, ולבטח מוכרים לכל מי שעברה את התהליך הזה. במקום למסור את התינוק בגיל צעיר כל כך לידי מטפלות ושמרטפיות, אנחנו רוצות להישאר איתו ולטפל בו בעצמנו, לשמור עליו מכל משמר ולצפות בו גדל ומתפתח. גם מבחינה פיזית ונפשית – לעיתים אנחנו לא מרגישות בשלות לחזור לעבודה אינטנסיבית ותובענית, וגם זה טבעי לחלוטין ואסור להתכחש לרצונות האלה. אז בהתחשב בכל זה, עולה השאלה הבאה... 
 

האם כדאי לחזור לעבודה בתום חופשת הלידה? 

ישנם גורמים שבגללם ברור שלחזור לעבודה זה חשוב ונחוץ. בראש עומד לרוב הגורם הכלכלי – תשלומי שכר דירה או משכנתאות לא משלמים את עצמם, ולפעמים מפרנס אחד (או במקרים של הורות יחידנית אפילו זה לא) – פשוט לא מספיק לכך. אם הצורך הכלכלי מכתיב את סדר היום שלכן, ואין לכן דרך לשרוד מבלי לעבוד – זהו שיקול שמן הסתם אי אפשר להתעלם ממנו. עם זאת, כדאי לזכור שגם ליציאה לעבודה עצמה יש מחיר, והוא איננו זול בכלל.
בהעדר סבא וסבתא שיכולים לשמור על הילד באופן קבוע או סידור דומה – התשלומים למטפלות יכולים להיות גבוהים מאוד ולפעמים אפילו יותר מהשכר שתקבלו כשתשובו לעבודתכן הקודמת. לכן, חשוב להבין מה תהיינה העלויות האלה ולקבל את ההחלטה גם לאורן. מנגד, מבחינה חינוכית ומבחינת התפתחות התינוק – אל תאמינו לאמירות שווא לפיהן רק ילדים שהאימהות שלהם נשארו איתם כל הילדות בבית מתפתחים בצורה תקינה. זה פשוט לא נכון.
 

ישנם פתרונות ביניים שאפשר לחשוב על לנסות לפנות אליהם

ישנם כל מני פתרונות ביניים עבור מי שרוצה להישאר עם הילד בבית, לגדל אותו מקרוב, לחסוך את עלויות המטפלת, ועדיין לחזור לשוק העבודה. תקופת הקורונה מלמדת אותנו שעבודה מהבית היא בהחלט אפשרית ואפילו עדיפה בלא מעט מקרים – ואתן בהחלט יכולות לחשוב על עבודה שתוכלו לעשות גם במתכונת כזו. כיום, כל משרה, החל בעבודה בהיי טק וכלה בתחום הניהול והאדמיניסטרציה – ניתן לעשות גם מהבית, וצריך רק למצוא את המסגרת הנכונה לכך.
 

אמא עובדת היא לא אמא פחות טובה או פחות משקיעה

חשוב מאוד לזכור שכל בחירה שתקבלו היא הבחירה הנכונה עבורכן. גם אם תחליטו לצאת לעבוד, ולשים את הילד במסגרת או עם מטפלת – אתן מקבלות את ההחלטה הנכונה עבורכן, עבור הילד שלכן ועבור המשפחה שלכן, ככל שאתן שלמות איתה. אמא עובדת, אפילו שעות ארוכות, היא לא אמא פחות טובה – צריך רק למצוא את הדרך הנכונה לתמוך בילד ולהיות נוכחת, גם במצב זה.
הדבר החשוב ביותר הוא שתקבלו את ההחלטה שתהיו שלמות איתה במידה הרבה ביותר. 
 
כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו