הווי משפחתי חדש ותחושת משפחתיות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הווי משפחתי חדש ותחושת משפחתיות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 04.08.2010

אנו, כהורים לילדים, מצויים בין שני דורות, בין צרכים שונים של דור הסבים ושל דור הילדים. עם זאת, יצירת תחושה של משפחתיות היא משמעותית, עבור הילדים. ילד הרואה את חייו כחלק מתא משפחתי רחב, כחלק מדור ההמשך לדורות קודמים, תתחזק זהותו ושייכותו למשפחה.מאת: עדית רונן-סתר, הדרכת הורים וטיפול משפחתי


הווי משפחתי חדש ותחושת משפחתיות

לעתים קרובות, ובפרט בחגים ובחופשים, עולים בנו הרהורים לגבי המשפחות שלנו: המשפחות מהן הגענו, המשפחה שאנו בונים ויוצרים, והמשפחה הרחבה כולה.

אנו, כהורים לילדים, מצויים בין שני דורות, בין צרכים שונים של דור הסבים ושל דור הילדים. עם זאת, יצירת תחושה של משפחתיות היא משמעותית, עבור הילדים. ילד הרואה את חייו כחלק מתא משפחתי רחב, כחלק מדור ההמשך לדורות קודמים, תתחזק זהותו ושייכותו למשפחה.

במשפחות המרעיפות אהבה וחום, המשימה יותר פשוטה, אך מה קורה במשפחות רבות, בהן קיימים יחסים מתוחים? ומה קורה במשפחות הפזורות על פני הגלובוס? גם במקרים בהם האב אינו מסתדר עם חמתו, או שהסבים גרים במדינה אחרת, ניתן ליצור תחושת משפחתיות.

כיצד?

רובנו נוטים לחשוב מיידית על ארוחות משפחתיות, אך ניתן לייצר הווי משפחתי בדרכים אחרות, שלא מצריכות מפגשי פיסגה עם כל ענפי המשפחה מדי שבוע...

·         "הצבא צועד על קיבתו" וכך גם הילדים...  תבשילים ומאפים האופייניים לבני המשפחה, יכולים להיעשות על ידיכם בבית ולקבל משמעות נוספת, משפחתית וערכית. לימדו את המתכון והכינו אותו לילדכם: 'הקציצות של סבתא', 'העוגה של דודה מירי', 'העוף של סבא שלמה' – אלה יהפכו למילות קוד המוכרות ושייכות רק למשפחה שלכם.

באופן זה, מוזכרים בני המשפחה שוב ושוב, סביב השולחן, בארוחה יום-יומית רגילה (וזו תהיה ההזדמנות לומר כמה המתכון מוצלח...). הגישו מאכלים מכל צידי המשפחה הרחבה, וכך יועבר מסר משפחתי ומלכד, של פתיחות לשונות תרבותית ולשונות בין המשפחות.

·         במשפחה, מאכלים קשורים למסורות ואירועים. ייתכן ויש מאכל מסוים בימי שבת בבוקר, בימי חג או בטיולים. אם תחפשו, תגלו מסורות רבות כאלה במשפחותיכם. אמצו את החלקים האהובים עליכם ובהמשך, כשתספרו על כך, תגלו שהחמאתם מאוד לממציאי המאכלים והמסורות וחיברתם את הדורות, גם אם לא תמיד כולם נוכחים.

·         דרך נוספת ליצור אווירת משפחתיות היא באמצעות הומור וסיפורים משפחתיים. סיפורים מצחיקים שנאמרו לכם על ידי דורות קודמים, אירועים שקרו לבני המשפחה -  כל אלה מאפשרים חיבור בין הדורות ויוצרים אצל ילדכם תחושה של המשכיות, היכרות ועניין עם עולם המבוגרים על דורותיו. נסו, למשל, לספר לילד סיפור על הוריכם, כשהיו בגילו, וראו את עיניו נפתחות, קשובות, מדמיינות את הסבים בגיל צעיר ונמרץ...  לא צריך לחכות עד שמוטלת עליו משימת אילן היוחסין מבית הספר, ניתן להתחיל לספר סיפורי משפחה מצחיקים ומעניינים כבר בגיל 3....

בהצלחה
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו