איך לנהל את התקציב כשהמשפחה גדלה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך לנהל את התקציב כשהמשפחה גדלה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 22.03.2022

התקציב המשפחתי הוא סוגייה מאתגרת, שכן כמות ההוצאות בדרך כלל פועלת בכיוון אחד – למעלה, ויש צורך מדי פעם להגדיר מטרות כדי לייעל אותו. אין צורך להסביר עד כמה חשוב לשים לב לכמות ההוצאות ביחס להכנסות, אבל לא מעט משפחות מגלות שהן לא באמת יודעות את הפרטים, והמינוס לפעמים מפתיע אותן.איך לנהל את התקציב כשהמשפחה גדלה
כשיש שינויים משפחתיים משמחים ותינוק חדש מצטרף למשפחה, גם כמות ההוצאות עולה משמעותית, ולפעמים יש צורך לחשב מסלול מחדש ולהכין תוכנית מסודרת להתנהלות נכונה יותר. 
כאימא טרייה את ודאי עסוקה מאוד בטיפול בתינוק, שעות השינה של שניכם עדיין לא מסודרות והכול סובב כרגע סביב התוספת הנהדרת למשפחה שלכם. אבל למרות שכרגע את עדיין מנסה להבין מתי התינוק רעב ומתי את יכולה לתפוס תנומה, ההוצאות בחשבון הבנק לא נפסקות ואף גדלות. אם כן, יש צורך בהחלטות כדי לנהל את התקציב המשפחתי בתצורה החדשה, ואולי גם להצליח לחסוך.
 

מעקב צמוד

השלב הראשון לניהול התקציב הוא להבין מהם המספרים המרכיבים אותו. לשם כך מומלץ להכין רשימת הוצאות חודשיות. אחרי שהכנת רשימה של ההוצאות עלייך להבין למה הן מיועדות, האם מדובר בהחזרים על הלוואות, חוגים לילדים, בגדים, ציוד לבית, רכישות הקשורות לתינוק החדש, או האם יש הוצאות שמטרתן בילוי ורכישות אחרות. פעמים רבות בני משפחה לא מודעים לחלק מההוצאות שלהם, ורק הצבתן ברשימה ברורה מהווה מראה למצב האמיתי. זה השלב שבו את תצטרכי להחליט אם לכל הרכישות יש הצדקה ואולי יש אפשרות לצמצם אותן. 
 

משלמים בטאץ'

השימוש בכרטיס אשראי הפך את היכולת שלנו להוציא כסף להרבה יותר קלה, בעיקר כשאנחנו לא מחזיקים שטרות של ממש. בתקופה האחרונה אופן התשלום בכרטיס הפך להיות נוח ומהיר עוד יותר, כשכל מה שנדרש הוא להניח אותו לכמה שניות בסורק הכרטיסים והתשלום מבוצע. בשנים האחרונות החל להיכנס לשימוש גם ארנק דיגיטלי, שמייתר את הצורך אפילו לשאת עלייך את הארנק, וכל מה שאת צריכה הוא טלפון חכם, שגם כך נמצא איתך תמיד.
 
פרטי כרטיס האשראי שלך מוזנים לטלפון הנייד באחת מהפלטפורמות המאובטחות הקיימות היום בשוק, וכל מה שאת צריכה לעשות כדי לשלם הוא לקרב את הטלפון שלך למכשיר הסורק. באופן זה את יכולה להשאיר את הארנק בבית, ואם ירדת לרגע לטייל עם התינוק, או שבחרת לצאת להליכה או לריצה, תוכלי לרכוש בקלות באמצעות הטלפון הנייד באופן מאובטח וללא העברת כרטיס אשראי מיד ליד. 
הקלות הזו, שמאפשרת גם שלל הטבות, יכולה להקל עלייך כדי שלא תצטרכי לשאת עלייך שום ציוד, מלבד התינוק המתוק, וזו הקלה של ממש. לא צריך לזכור לקחת את כרטיס האשראי, לא צריך לזכור את הקוד הסודי, ואין ספק שזו שיטת התשלום הנוחה ביותר. 
 

שומרים על המסגרת

למרות קלות השימוש בארנק הדיגיטלי, ההוצאות צריכות להישאר מאוזנות וכל רכישה תיכנס לרשימת ההוצאות בזמן שאת מחליטה אם יש מקום לצמצום הרכישות ועל אילו אפשר לוותר. המטרה היא לראות את התמונה השלמה, להחליט מהם הסכומים המיועדים להוצאות הכרחיות, וכמה אפשר לנתב לחיסכון קבוע, כדי שתוכלי ליהנות מחופשה משפחתית. 
שימוש בתשלום בכרטיס אשראי ולא במזומן או בדרכים אחרות יכול לתת לך תמונה ברורה של כל התשלומים הנעשים באופן שוטף, וכך תוכלי להיות מודעת לכל הוצאה, גם קטנה. כמו כן, שימוש בשיטת תשלומים יכולה ליצור בלבול בכמות הכספים שבני המשפחה מוציאים, ולכן בשלב זה מומלץ לצמצם את התשלום באופן זה כדי לראות את מסגרת התקציב באופן ברור.   למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו