איך מסבירים לילד מהי סליחה? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך מסבירים לילד מהי סליחה?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 23.09.2009

איך מסבירים לו שמישהו אחר נפגע בגללו ושעליו להשתדל להימנע מזה בפעם הבאה? מסתבר כי יש דרך לעשות זאת, דרך מיוחדת שמובילה היישר אל תוך ליבו של הילד, ש"מתלבשת" לו על כל מה שהוא מרגיש וחושב באחד מהמצבים הלא נעימים האלו, מצב שבו הוא פוגע או נפגע, מצב שבו מתעוררת בו תחושת הבושה ומובילה אותו למצב בו הוא צריך לבקש סליחה.מאת: מרגלית ונטורה, עורכת תוכן בערוץ 66 – מתחברים לטוב בYES


איך מסבירים לילד מהי סליחה?

איך מסבירים לו שמישהו אחר נפגע בגללו ושעליו להשתדל להימנע מזה בפעם הבאה? מסתבר כי יש דרך לעשות זאת, דרך מיוחדת שמובילה היישר אל תוך ליבו של הילד, ש"מתלבשת" לו על כל מה שהוא מרגיש וחושב באחד מהמצבים הלא נעימים האלו, מצב שבו הוא פוגע או נפגע, מצב שבו מתעוררת בו תחושת הבושה ומובילה אותו למצב בו הוא צריך לבקש סליחה.

העצות מובאות מתוך עולמה של חכמת הקבלה שעוסקת בקשר בין בני האדם, ומלמדת אותנו כיצד להתעלות מעל להרגשת הפירוד שיוצר האגו שבינינו, אל הרגשת האחדות והחיבור ההדדי.

תארו לילד את התהליך

נסו לתאר לילד את התהליך אשר במהלכו מישהו אחר נפגע כתוצאה ממעשה שהוא עשה – נניח שחטפת צעצוע, עשית רע למישהו, מה יצא? איבדת חבר, פגעת ונתת דוגמא רעה לאחרים. יוצא שנעשית יותר גרוע ממה שהיית לפני המעשה. כשאנו מתארים לילד את התהליך הזה, תתעורר בו הרגשת הבושה, אותה הרגשה שעוזרת לנו להבין כי המעשה שעשינו היה לא נכון, או לא טוב.

תפקידו של האגו

כשהילד מתחיל להבין שהוא עשה מעשה רע, הסבירו לו כי לפעמים משתלט עלינו יצר פנימי שנקרא "אגו". היצר הזה מתעורר אצל כל אחד ואחד ולפעמים גם אצל החבר. כך שאם שניהם מכירים בכך, הם יכולים להבין אחד את השני טוב יותר ולסלוח אחד לשני במידת הצורך. באופן כזה הילד ילמד להכיר את מהות היחסים בינו לבין החבר יותר טוב, ובכלל, בינו לבין כל אחד.

רגישות לזולת

השתדלו לעורר אצל הילד רגישות לכל מה שהוא עושה לאחר ואיך הוא מגיב, נסו להראות לו האם זה אותו האגו שמסתיר ממנו את השני, שהוא לא רואה אותו ושהעיקר בשבילו זה הצעצוע, או שיחסים בינו לבין חברו חשובים לו יותר.

כך הוא יבין שהצעצוע הוא למעשה רק אמצעי לקשר בינו לבין חברו.

מהי סליחה נכונה?

לאחר שהילד הבין כי הקשר שלו עם החבר הרבה יותר חשוב מאותו הצעצוע או המשחק, הסבירו לו כי בקשת הסליחה היא בעצם ביטוי פנימי אשר מגיע מתוך רצון מיוחד לקשר ולחבר בין בני האדם, ושלמעשה, כל הסליחות שאדם מבקש בחייו מאחרים – זה רק על זה. הבהירו לו כי אם הוא מגיע להרגשה כזו של חרטה פנימית למטרה להתחבר עם החבר, מערכת היחסים בינהם מתחזקת מכפי שהיתה קודם, ומתחיל להירקם בינהם כוח של אהבה אמיתית. אהבה שאנחנו לא יכולים להגיע אליה אם אנחנו לא מתחברים בינינו.

לזרוק את כל ה"אגואים"

נסו לתאר לילד, כי בבקשת הסליחה אנחנו למעשה זורקים את כל ה"אגואים" שלנו החוצה ומתחברים יחד עם אותה נקודה פנימית שרוצה להרגיש את כוח האהבה. כל אחד ואחד עם הנקודה הפנימית שלו, אותה נקודה שמוחבאת עמוק בתוך ההרגשה שלנו. על פי חוכמת הקבלה, כשכל הנקודות שבלב כל האנשים מתחברות – כולנו יחד משיגים את אותו כוח האהבה בעוצמה גדולה שמביאה לנו את תחושת השלמות, הנצחיות והשמחה.

 

אז שנצליח כולנו, יחד עם ילדינו, להגיע לבקשת סליחה אמיתית, סליחה שמטרתה היא אחת – לחבר בין כל אותן הנקודות הפנימיות שלנו שרוצות להשיג ולהרגיש את כוחה של האהבה, ויחד למשוך אותה אלינו לרגל השנה החדשה.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו