היענות לצרכים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

היענות לצרכים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 29.04.2011

הספר מעניק לקהל ההורים והמחנכים כלים שיאפשרו להם התנהלות נכונה בתהליך הגמילה מחיתולים בדגש על מניעת בעיות וזאת במישנה סדורה ושיטתית המבוססת על ידע מעמיק, ניסיון רב והגיון בריא.היענות לצרכים

הספר מתבסס על הגישה המקורית שפיתחה היועצת ההתפתחותית ma דפנה תייר, המטפלת בעשור האחרון במאות מקרים של ילדים עם בעיות גמילה שונות- עצירויות והתאפקויות, חרדת אסלה, אנקופרוזיס, הרטבה ואף ילדים בעלי עיכוב התפתחותי.

לאחר שנים בהם פיתחה תייר את גישתה תוך התבססות על ידע תיאורטי וקליני, מוציאה לאור תייר, את הספר "היענות לצרכים" המעניק לקהל ההורים והמחנכים כלים שיאפשרו להם התנהלות נכונה בתהליך הגמילה מחיתולים בדגש על מניעת בעיות וזאת במישנה סדורה ושיטתית המבוססת על ידע מעמיק, ניסיון רב והגיון בריא.

 

התפיסה השונה של דפנה תייר, נסמכת על עבודת מחקר בנושא (במסגרת תזה לתואר שני בחוג לחינוך באוניברסיטת בר-אילן) ועל ניסיון  קליני רב וקוראת תגר על התפיסה הרווחת כיום וזאת בשלוש נקודות עיקריות:

 

הקדמת גיל התחלת תהליך הגמילה מחיתולים

על פי הגישה המוצעת כאן ע"י דפנה תייר, ניתן לחנך פעוטות לשליטה בעשיית צרכיהם מוקדם בהרבה מהגיל המומלץ כיום, וזאת על סמך עובדות היסטוריות, אנתרופולוגיות ונתונים קליניים.

שינוי הגישה החינוכית לגמילה מחיתולים

ממצאי המחקר עולה שהמקור לבעיות נעוץ בגישה החינוכית הרווחת כיום. גישה זו רואה בפעוט את הדמות המובילה את תהליך הגמילה. הפעוט צריך להיות "בשל" לתהליך ותפקידם של ההורים והגננות מצטמצם ב"לזרום איתו", ללוותו בתהליך ולתמוך בו.

הגישה של דפנה תייר מציעה לא לראות בפעוט את זה שצריך "להיות בשל" לתהליך הגמילה מהחיתולים (הוא בשל לכך כמעט מיום היוולדו) אלא לראות את הוריו כאלו שצריכים להיות בשלים להעבירו את תהליך החיברות ההכרחי הזה.

שינוי שיטת הגמילה מהחיתולים

על פי התפיסה המושתתת על עקרונות הפסיכולוגיה ההתנהגותית, תהליך הגמילה דומה יותר לאימון לניקיון (כפי שהוא מכונה באנגלית: toilet-training ) מאשר לחינוך לניקיון; אין כל צורך בהסברים ארוכים ושכנועים מתישים, משום שההורים הם המחליטים, האחראים והמנהלים את התהליך -  עם יותר או עם פחות שיתוף פעולה של הפעוט. מה שישפיע הוא לא מה שההורים אומרים אלא מה שהם עושים. זאת גם הסיבה שניתן לגמול בגיל צעיר, הרבה לפני שהתינוק שולט בשפה ויכול להביע את עצמו במילים.

במידה וגומלים תינוקות סביב גיל שנה, תהליך הגמילה מתנהל למעשה על פי עקרונות תיאוריות הלמידה שבבסיסן נמצא תהליך ההתניה.

השיטה מתמצית בכך שההורים קובעים עובדה חד משמעית: אין יותר חיתולים ומעתה את הקקי והפיפי הפעוט ילמד לעשות בסיר או בשירותים. מובן שקביעה זו אינה מספקת והיא צריכה להיות מלווה במספר דברים נוספים שעל ההורים לעשות, ולשם כך עליהם לקבל הדרכה מתאימה ומפורטת.

 

דפנה תייר כותבת טור כאן בפורטל mamy אתם מוזמנים לקרוא בקישור הבא: היר-הורים מחדרה של דפנה

הוצאה לאור- "קונטנו דה סמריק", מחיר- 88 ₪ .
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו