תופעת הקינון בהריון - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תופעת הקינון בהריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 28.03.2010

כן, נשים יקרות, גם אנו במהלך הריוננו מכינות באופן יצרי שאינו בשליטתנו את הקן שלנו (ביתנו הקט) לקראת הלידה המתקרבת ובאה. על כך בכתבה הבאה.מאת: דנה רותם


תופעת הקינון בהריון

אמנם על פי התפתחותנו האבוציונאלית בני האדם הנם יונקים ולא בעלי כנף (עופות, ציפורים), אך ניכר שגם בנו קיימים אותם אינסטינקטים החלים על הציפור בעודה נערכת בחריצות להטלת ביציה.

 

תופעת הקינון בהריון

אם החל החודש החמישי להריונך את מוצאת את עצמך מנקה, מסדרת כשכולך משתוקקת להכין את הבית ואת עצמך כראוי לקראת בואו של תינוקך החדש את יכולה להיות רגועה מדובר בתופעת הקינון המתבטאת כמעט אצל כל הריונית באשר היא.

הצורך שלך כאישה במהלך ההיריון לתפוס שליטה הינו הגורם לתופעה הדי מוכרת, סוג של הכנה לקראת הלידה המתקרבת בצעדי ענק, התופעה מאופיינת לעיתים בצורך עז להיות בתוך כותלי ביתך, ובחברת אנשים מוכרים. אם התופעה מתעוררת בשלבים המתקדמים יותר של ההיריון, שבוע ארבעים פלוס יתכן מאוד שמדובר בסימן לכך שהלידה קרבה ובאה.

תופעת הקינון מוציאה מכל אחת התנהגות אינדיבידואלית, כך שכל הריונית חווה את הקינון באופן מאוד אישי וייחודי. יש נשים שדיווחו על צורך מסיבה לא מובנת לזרוק חפצים שהיו במצב בהחלט טוב לטובת רכישת חפצים חדשים. אחרות מספרות על הצורך בחודש אוגוסט בפרויקט ניקיון פסח לכל חדרי הבית וזאת למרות החום ולמרות שאין צורך אמיתי בביעור חמץ.. ישנן אינסוף דוגמאות לתופעות הנלוות לתופעת הקינון כגון הצורך העז בהדברת חרקים או הרחקת יונים ששוכנות על גגו של הבית הסמוך. יש כאלו המוצאות עצמן אורזות ופורקות את תיק הלידה לפחות שלושים פעם.. ועוסקות במיון חוזר ונשנה של בגדיו של התינוק.

 

מרגישה שתופעת הקינון השתלטה עלייך?

אם כן עלייך לנהוג במשנה זהירות ולזכור שהמטרה שלך הינה ללדת את ילדך בזמן הנכון והבריא ביותר עבורו, אל תאמצי את גופך יתר על המידה ואל תסכני עצמך בצירים מוקדמים ודאגות מיותרות.

אם את מתכננת לצבוע את חדרו של התינוק, השתדלי לא לאמץ את גופך יתר על המידה. זהו מתכון בטוח לצירים ולידה מוקדמת. מה גם שאסור לך להיחשף לצבעי שמן ולצבעים ישנים העשויים להכיל כספית ושרף גומי, צבעים ע"ב מים ברוב המקרים אינם מהווים בעיה עבור נשים בהריון. אם בחרת לצבוע בצבעי מים בדקי היטב את הרכיבים כך שלא תחשפי לחומר העשוי להוות סיכון עבורך ועבור תינוקך, השתדלי שהחדר אותו את צובעת יהיה מאוורר היטב, חבשי בגדים וכפפות להגנה על כל חלקי גופך, ואל תאכלי או תשתי באזור בו מתבצעת הצביעה.

ואם הצורך הוא לנקות כל פיסת לכלוך מהבית שימי לב באלו חומרים את משתמשת לטובת ניקוי הבית ושמרי על עצמך מפני חשיפה לכימיקלים מסוכנים. למרות שאין כל עדות לכך שחומרי ניקוי גורמים לבעיות ולפגם מולד, עדיין כדאי שתבדקי היטב במה את משתמשת, השתדלי להימנע מחומרי ניקוי לתנורים ומוצרים לניקוי יבש והיזהרי במיוחד לא לערבב מוצרים המתבססים על חומר אמוניה וכלור, השילוב בין חומרים אלו רעיל. חבשי תמיד כפפות והשתדלי לא לשאוף את אדי החומרים במהלך הנשימה.

בכל מקרה עצתנו לך הינה כדלקמן-  כדאי שאת תתפסי פיקוד ותעסקי בתכנון ובעיצוב ואת היישום תשאירי לצבעי לאנשי הניקיון או לבן זוגך ובני ביתך, הלא אומרים שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה חזקה מאוד.. סמכי עליהם שידעו ליישם את "פקודותייך" נאמנה..

ולסיכום, קחי בחשבון יקירה, בני ביתך החיים לצידך,ההריונית "המתכ/קוננת", מגלים אורך רוח בלתי נדלה ולא בכדי.. תופעת הקינון מספקת להם חומר עסיסי להתבדח עליו למשך שנים רבות קדימה!

מאחלים לך תמיד חוויות מרגשות ומשמחות.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו