סיבוכי הריון תאומים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סיבוכי הריון תאומים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 30.06.2008

הריון תאומים נוצר באופן טבעי בשיעור של 1 ל-100 הריונות או כתוצאה מטיפולי פוריות. ברוב המקרים מדובר בתאומים לא זהים שמקורם מ-2 ביציות מופרות ובמיעוט מן המקרים בתאומים זהים שמקורם מביצית מופרית אחת.מאת: פרופ' יעקב בר, מומחה למיילדות וגינקולוגיה, מנהל רפואת האם והעובר, מרכז רפואי וולפסון חולון


סיבוכי הריון תאומים

הריון תאומים נוצר באופן טבעי בשיעור של 1 ל-100 הריונות או כתוצאה מטיפולי פוריות. ברוב המקרים מדובר בתאומים לא זהים שמקורם מ-2 ביציות מופרות ובמיעוט מן המקרים בתאומים זהים שמקורם מביצית מופרית אחת.
הריון של תאומים זהים הוא בשיעור של 1 ל- 250 הריונות. הריון תאומים כרוך בשיעור מוגבר של סיבוכי הריון כלידה מוקדמת, רעלת הריון, סוכרת הריונית, אי ספיקת צוואר הרחם, האטה בגדילה תוך רחמית ומומים, ומחייב השגחה צמודה יותר במהלך ההריון.לידה מוקדמת מהוה את הסיבוך השכיח ביותר בהריון תאומים ולהתרחשותה לפני שבוע 34 להריון יש משמעות רבה בסיבוכי פגות הכרוכים בתמותה ותחלואת ילודים הנגרמת עקב חוסר בשלות. למרות אשפוז בבתי חולים, טיפול בתרופות להפסקת צירים ושימוש בתרופות להאצת בשלות ריאתית, עדיין אין ירידה משמעותית בשיעור הלידה המוקדמת ותחלואת פגים בשנים האחרונות, ובעיקר הכישלון משמעותי בהריון תאומים.

 


סיבוך אופייני לתאומים זהים היא תסמונת מעבר דם מעובר אחד לשני בשל שלייה משותפת. תופעה זאת היא שכיחה (30%), מסוכנת (יכולה להסתיים במות עוברי תוך רחמי) ודורשת טיפול נמרץ באמצעים פולשניים. לעיתים התסמונת מופיעה מאוחר בהריון ובצורה פתאומית. לכן, יילוד מוקדם מהרגיל ביחס להריון של עובר אחד יכול למנוע מקרי תחלואה ותמותה בהריון תאומים. יילוד מוקדם עשוי להתבצע ע"י ניתוח קיסרי מתוכנן או ע"י השראת לידה (פעולה לצורך יילוד האישה באמצעים תרופתיים (פרוסטגלנדינים) או מכניים (בלון) בהתאם לסוג הריון התאומים והתנוחה שבה הם נמצאים בחלל הרחם.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו