יחסי מין בהריון מותר ואסור - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

יחסי מין בהריון מותר ואסור

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.03.2007

האם קיום יחסי מין בזמן ההיריון מסכן את העובר? האם זה יכול לגרום ללידה מוקדמת? האם בכלל ניתן ליהנות ממין בזמן ההיריון?יחסי מין בהריון מותר ואסור

האם קיום יחסי מין בזמן ההיריון מסכן את העובר? האם זה יכול לגרום ללידה מוקדמת? האם בכלל ניתן ליהנות ממין בזמן ההיריון, ואיך מתמודדים עם התנודות ההורמונאליות ומצבי הרוח המשתנים בנוגע למגע גופני  בזמן ההיריון? ד"ר עדי דוידסון, גניקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה ומטפל במיניות האישה והגבר, מנסה לענות על כמה שאלות בסיסיות.


תקופת ההיריון הינה תקופה מיוחדת ומעורבים בה תהליכים גופניים, נפשיים, הורמונלים וזוגיים.

זוהי תקופה בה לעיתים ההורמונים מחוללים נפלאות לחשק המיני אצל האישה, אך בה במידה יוצרים תחושות דכדוך, היכולות לנבוע מההיבט הפיזי  של האישה.

במילים אחרות, הריון יכול לשנות את החשק להרבה מההנאות הקטנות של החיים, ובתוכם הסקס. אבל בכל מקרה, מדובר בסוגיה שעבור שני בני הזוג מהווה אתגר לא קטן בתקופה זו, ושלא ניתן להתעלם ממנה כלל.

חשוב לדעת ולהדגיש, כך על פי ד"ר דוידסון, כי כל פעילות גופנית הגורמת להנאה מינית נחשבת ליחסי מין ולא רק עצם החדירה לנרתיק, ולכן קיימת גם התייחסות נפרדת לקיום יחסי מין בהם מתבצעת חדירה לבין מצב בו לא מתבצעת חדירה.

 

האם להיריון ישנה השפעה על מידת ההנאה ממין?

מבחינה הורמונאלית, בתחילת ההיריון ישנה עלייה בדחף המיני. עם זאת, דווקא בתקופה זו ההורמונים גורמים פעמים רבות לבחילות, להרגשות של גודש ועייפות המקשים על קיום יחסי מין.

מבחינה גופנית, בתקופת ההיריון ישנה התגברות של זרימת הדם באיזור הנרתיק ובאגן הגורמת לעלייה בגירוי, ברטיבות באיזור כמו גם עלייה בהנאה המינית. גם השדיים גדושות יותר ולכן רגישות יותר למגע. מבחינה זו, אצל נשים האוהבות מגע בשדיהן יכולה ההנאה לגדול, בעוד שאצל נשים אשר מגע בשדיים גורם להן לכאב ואי נעימות אי הנעימות דווקא תגבר.

 

האם קיום יחסי מין עלול לגרום נזק לעובר?

בד"כ, אצל שני בני הזוג קיים חשש מפני פגיעה בעובר או גרימת הפלה ולידה מוקדמת. למעשה אצל נשים בעלות הריון תקין (הרוב המוחלט של הנשים) אין כמעט סיכון. צוואר הרחם הינו סגור והעובר נמצא בתוך שק מי השפיר הסגור אשר מגן על העובר גם באופן מכני וגם מפני חומרים כימיים וזיהומים הנמצאים מחוץ לרחם. איבר המין החודר לנרתיק אינו יכול לפגוע בעובר לא מכנית, ולא ע"י החומרים המרכיבים את נוזל הזרע. רק במקרים אשר בהם ישנה סכנה שהגבר נושא מחלת מין נדרש שימוש בקונדום על מנת למנוע הדבקה.

יותר מזה, טוען ד"ר דוידסון, מחקרים מראים שלא רק שיחסי מין אינם גורמים ללידה מוקדמת אלא דווקא נשים אשר קיימו יחסי מין סיכוייהן ללדת לידה מוקדמת ירדו פי 3 לעומת נשים אשר לא קיימו יחסים כלל.

הדבר נכון גם לגבי נושא חווית האורגזמה. אורגזמה גורמת ברחם ובאגן תחושה הדומה לצירים אך היא אינה מהווה גורם העלול לגרום ללידה מוקדמת.

 

מהם ההיבטים פיזיים ורגשיים בתקופת ההיריון?

קיום יחסי מין בעת תקופת ההיריון  קשור גם לעלייה בשכיחותם של דימומים לאחר קיום יחסי מין.  הסיבה לכך טמונה בעובדה שצוואר הרחם אצל האישה ההרה גדוש יותר בכלי דם ורגיש יותר לחיכוך. תופעה של דימום לאחר יחסי מין הינה מפחידה אך לרוב אינה מסוכנת.

מבחינה נפשית, לתקופת ההיריון ישנן השלכות שונות ומגוונות על חיי המין של בני הזוג.

לרוב, מדובר בתקופה בה האישה ההרה רגישה יותר, רגישות הנובעת בחלקה מהשינויים ההורמונאליים היוצרים לעיתים מצבי רוח משתנים. שינויים אלו נוספים לעובדה כי גופה המשתנה של האישה עלול ליצור פגיעה בתדמית הגוף ופחד אפשרי מנטישת בן הזוג עקב כך.

הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם מצבים אלו היא על ידי מתן חיזוקים חיוביים מבן הזוג בתדירות גבוהה מהרגיל.

ד"ר דוידסון מדגיש כי חשוב שגם בן הזוג יבין מורכבות זו לעומקה: מצד אחד קיים אצל האישה הצורך במגע אוהב ומעניק כגון ליטוף הגוף, חיבוק, נשיקות ועוד, ומצד שני לא תמיד קיימת הנכונות והיכולת להיכנס למגע מיני מלא.

פעמים רבות, כאשר בן הזוג רגיל שכל מגע גופני מביא למגע מיני מלא עם חדירה יכול לפענח את חוסר הרצון למגע מיני מלא כדחייה, דבר שיגרום להתרחקות מכל מגע פיזי שהוא.

 

איך מתמודדים? – "שניים בסירה אחת"

תקופת ההיריון מהווה גם שעת מבחן חשובה לזוגיות.

קיימים מצבים בהם אין התאמה מלאה בין בני הזוג ברצון להיריון הספציפי, וגם כאשר קיימים התאמה ורצון הם מהולים בחששות מפני האתגרים הכלכליים, החברתיים, המשפחתיים הטומן בחובו אותו היריון. במצבים אלו, אפילו אם אינם קיצוניים,יחסי המין עלולים  להיפגע.

לכן, ממליץ ד"ר דוידסון, דווקא בתקופת ההיריון להקפיד ולהגביר מצבי אינטימיות גופנית: החל ממגע "ניטרלי" כגון חיבוק ונשיקה וכלה במגע מיני מלא.

חשוב מאוד שבני הזוג יהיו קשובים זה לזה וילמדו זה את זה מחדש. במידה שלאישה יש קושי בעת החדירה ניתן לקיים יחסים מלאים עד אורגזמה ללא חדירה. זאת אפילו הזדמנות ללמוד לענג את הגוף כולו ולא להתמקד באיברי המין בלבד.

התנהגות מסוג זה תסייע לשני בני הזוג לשמר אינטימיות נפשית וגופנית גם יחד, תגרום לחיזוק הקשר ביניהם ותוכל אף לשפר את חיי המין העתידיים של בני הזוג.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו