בדיקת הריון חיובית? כמה דברים שכדאי לך לעשות עכשיו - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בדיקת הריון חיובית? כמה דברים שכדאי לך לעשות עכשיו

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 02.11.2021

בדיקת ההיריון יצאה חיובית, זהו רגע משמח במיוחד שאומר שהמשפחה שלכם גדלה ומתרחבת ותוך זמן קצר יצטרף אליה חבר או חברה חדשים. לאחר רגע הגילוי המרגש שבו תיפגשו עם שני פסים על המקלון יש דברים רבים שצריך לעשות. לפניכם כמה מהם.בדיקת הריון חיובית? כמה דברים שכדאי לך לעשות עכשיו

בדיקת דם

כדי לוודא באופן חד משמעי שאינו מוטל כלל בכל ספק שאכן קיים היריון ולא נפלה שום טעות בתוצאות בדיקת ההיריון הביתית יש לבצע בדיקת דם אשר תאשר את קיומו של ההיריון בגופך. לכן, יש לקבוע בדיקת דם רגילה ושגרתית לחלוטין ולבדוק אם אכן קיים ההיריון.
 

עוד כמה זמן נשאר ללידה?

לאחר תוצאותיה של בדיקת הדם, ואם היא אכן מאשרת את קיום ההיריון בוודאי תתהו לגבי התאריך המשוער של הלידה ועוד כמה ימים נותרו עד הלידה. לשם כך, תוכלו להיעזר בכלי נפלא –  מחשבון הריון. המחשבון מאפשר לעדכן את תאריך הווסת האחרונה שהייתה לכן או את החודש שבו אתן נמצאות ולפי פרמטרים אלו הוא מחשב את תאריך הלידה המשוער ואת מספר הימים הנותר.
 

לשמוע את הדופק של העובר

הבדיקה הראשונה שתעשו היא הבדיקה שבה מוודאים את קיומו של הדופק של העובר, ניתן לבדוק זאת כבר מהשבוע השישי להיריון. לעיתים לא ישמע דופק בשבוע זה, אך זה לא אומר דבר ואין סיבה להילחץ, לפעמים נדרשים עוד שבוע או שניים עד אשר שומעים את הדופק. במקביל, יש להמשיך לבצע בדיקות דם כדי לראות שאכן מתקיימים המדדים של היריון תקין גם אם טרם נראה דופק בבדיקת האולטרסאונד.
 

לשמור על גופך

כאשר מתקיים היריון בגופה של כל אישה חשוב מאוד להקפיד ליטול כדורים בשם חומצה פולית. תפקידם הוא למנוע היווצרות של מומים בעובר בין היתר. כמו כן, חשוב ליטול גם כדורי ברזל, זאת משום שבעת הלידה אתן עלולות לאבד דם רב וחשוב להעלות את כמות הברזל בגוף כדי לשמור על תקינות ובריאות הגוף לאחר הלידה.
 

טרימסטר ראשון – שלושת החודשים הראשונים

בשלושת החודשים הראשונים נשים רבות חשות בחילות, עייפות מוגברת, תשישות, הקאות ותסמינים נוספים. אין מה להיבהל אלו תסמינים רגילים של ההיריון. כמו כן, אלו שלושת החודשים שבהם הסיכויים להפלה טבעית הם גדולים עד שהיריון משתרש היטב בגוף.
לכן, מומלץ לא להגזים עם פעילות גופנית, לנוח הרבה, להקפיד על שתיית מים, אם אתן חשות בחילות ניתן לשתות חליטות ג'ינג'ר המסייעות להפחתת התחושה, לאכול שקדים, למצוץ לימון, לשתות סודה ולאכול מאכלים יבשים כמו קרקרים אשר לא יעמיסו על הקיבה שלכן וגם ימנעו את תחושת הבחילה.
 

מתי מספרים?

יש מי שייספר מיד עם גילוי ההיריון להורים ולמשפחה הקרובה, מומלץ לחכות עד לאחר הבדיקה של הדופק לפחות כדי לדעת שאכן ההיריון קיים ותקין. כיוון ששלושת החודשים הראשונים הם בסיכון גבוה להפלות מומלץ לספר לחברים, מכרים או לחברים מהעבודה לאחר סיומם של שלושת החודשים הראשונים ולאחר שההיריון כבר השתרש בוודאות בגופכן. 
 

טרימסטר שני – חודש רביעי עד שישי

אלו החודשים הקלים יחסית של ההיריון, העייפות מתפוגגת, הבחילות נעלמות אצל רוב הנשים, ההיריון עוד לא גדול וכבד וניתן ליהנות משלל פעילויות. חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית מתונה ושתייה של מים רבים כדי למנוע התייבשות אשר עלולה להוביל לצירים מוקדמים. בשלב זה כבר כדאי להתחיל ולהתכונן עם החפצים השונים שיצטרך הבייבי החדש. תוכלו להכין רשימה של כל הדברים הנדרשים לכבוד התינוק החדש שלכן ולהיערך בהתאם.
בחודשים אלו גם ניתן לגלות מהו מין העובר שאתן נושאות ברחמכן, ויש לבצע בדיקות של חלבון עוברי, שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת, בדיקת מי שפיר ובדיקת סקירת מערכות מאוחרת.
 

טרימסטר שלישי – חודש שביעי עד תשיעי

זוהי הישורת האחרונה. הגוף כבר יותר כבד, התינוק גדל במרץ, ויש צורך לבצע בדיקות דם, שתן ואולטרסאונד לשם הערכת משקל וגודל העובר. ייתכן כי תחושו צירים בחודשים אלו, הם נקראים צירי ברקסטון היקס, אלו צירים מדומים אשר אינם מתפתחים ללידה עדיין. בשלב זה מומלץ להכין תיק לידה ובו כל הדברים שתזדקקו להם בבית החולים כולל הבדיקות שעשיתן עד כה. כמו כן, זהו זמן מצוין לחשוב על סוג הלידה שתרצו – טבעית, עם אפידורל, ניתוח קיסרי, דולה שתלווה אותך וכדומה.
לסיכום, יש לא מעט דברים שיש לעשות מהרגע שגיליתן שאתן בהיריון, חשוב ליהנות מהתהליך, לא להילחץ ולהתכונן לפגישה עם הבייבי שלכן תוך זמן קצר ממש.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו